Přejít na obsah

zapojenie woofru


Doporučené příspěvky

http://skodaoctavia.cz/clanek/montaz-zesilovace-subwooferu

tady máš kompletní návod jak to zapojit, respektive kudy a jak vést napájecí kabely.

Z rádia musíš vést signální RCA(cinch)kabely a spínací REM kablík na zapnutí woofru(většinou je to modrý, modro býlí kablík v iso konektoru označovaný také jaké spíníní el. antény)

Kdyby si do toho chtěl proniknout trochu víc tak spoustu informací najdeš zde: http://www.autohificlub.cz/forum

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takze z radia zapojis 2 cinche do basaku 2 cinche audio input. lebo je doba stereo,tak naco len 1 ?

Z radia modry byva na REM teda spinanych 12 V pouzivane. Bledo modro biely by mal byt na ovladanie anteny,ten pokial mas aj ten modry,nepozuivaj,bud to ma slabiu zatazitelnost,alebo niektore radia zvyknu napr pri zmene prehravania,napr na cd alebo usb na tomto kabli vypinat 12 V lebo teoria je ze antenu pri prehravani cd nepotrebujes..

Takze z toho modreho pojdes do SW na REM vstup,potom si do zadu dotiahnes poriadne kable na plus a minus z baterky. Teda na SW napojis +12 V na 12 V a kostru na GND.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z radia mi ide modri kablik a na nom je stitok z napisom REM.C

staci ked tento kablik napojim na woofer kde je pisane remote a napojim + - 12 V a prepojim radio z cinchami.

Ked na woofer napojim + - 12V tak sa mi kontrolka nerozsvieti ale ked + 12 napojim na remote tak kontrolka svieti. Skusim to este raz zapojit.

Alebo mam este druhe radio SONY CDX-GT 23 len to nema vzadu vystupi na cinch ma to iba predny vstup aux dalo by sa nejak ten woofer napojit aj na toto radio?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kua a co som ti pisal predtym? rem je spinanych 12 V tzn ze radio po zapnuti da signal +12 V do SW a ten sa zapne,teda svieti kontrolka..Ide o to ze plus a minus teda +12V a GND je na napajanie SW a rem je riadiace napetie...aby sw nezral baterku ked je radio vypnute..

Takze z toho modreho pojdes do SW na REM vstup,potom si do zadu dotiahnes poriadne kable na plus a minus z baterky. Teda na SW napojis +12 V na 12 V a kostru na GND.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja som to pochopil co si my pisal.

Len ze ked napojim +12 V na woofer a - 12 V na GIND a ten modry kablik na REM tak kontrolka nesieti.

Ale kied + 12 V od baterky napojim Na REM a ten modry kablik z oznacenim REM napojim na woofer kde ma ist + 12 V od baterky az vtedy sa rozsvieti kontrolka a woofer aj tak nehra.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No podla tohto ti radio nedava stavu do modreho kabla. Odmeraj ,vypnute radio bez stavy zapnute radio so stavou....tzn. prve zapojenie ide ti stava na napajanie SW ale nedostane signal z radia a nezopne SW. Druhy pripad. Zapnes SW svieti kontrolka ale chyba stava do SW centralny privod +12 V. Takze. +12 V na SW 12 V a este to prepojit aj na vstup REM na SW. Tym zabezpecis napajanie SW a zopnutie zosilovaca. A samozrejme kostru. Odskusas SW ci je vlastne funkcny. A potom budes musiet poriesit ten REM siganal z radia inac by ti siel SW v kuse aj pri vypnutom radiu a odstavenom aute,co neni dobre na bateriu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No spravyl som to tak ako si mi poradil a woofer mi konecne ide len teraz vyriesit to vypinanie aby nebol pod stalym prudom.Ako vyriesit to vypinanie woofru aby nebol pod stalim napetim aj ked kluc vyberiem zo zapalovanie??

Dajte rady ako by to bolo najlahsie spravit.

Dakujem

Editováno: , autor: kapo1222
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Nom zatial to hra v nepocuvam moc nahlas hudbu v aute mam ho len kvoli tomu aby som mal aspon daaake basy. Ale cez leto rozmyslam kupit zosilovac a woofer a daaaka to namontovat.

Samozrejme ze zvuk tohto woofra sa neda porovnat z kvalitnejsimi a drahsimi.

Ale je to moj prvy woofer najnizzsej kvality ale tak to zacina. namontujes daaaky slaby a potom chces silnejsi a silnejsi taka ako ja lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...