Přejít na obsah

výměna gumy stabilizátoru


Casy

Doporučené příspěvky

Rozhodl jsem se měnit gumy stabilizátoru, vyndal jsem starou opsal číslo dílu : 6Q0-411314 F , (SBR) , se znakem VW. Podle vyhledávače na internetu jsem zjistil, že toto označení je k dílu a průměr je 19,8mm( je to to písmeno F). Objedna jsem starline za 142,- se stejným označením 6Q0-411314 F. Při výměně jsem zjistil už pohledem, že původní origo je skoro o 2mm menšího průměru než to nové. Vyměnil jsem zatím levou stranu, protože nevím, jestli to nebude dělat neplechu, ten rozdíl průměru. Při jízdě to nevykazuje zatím žádnou vůli. Nejde mi do hlavy , jak byse mohl průměr origa zmenšit.

Podělte se se zkušenostmi a poradte, protože stejný problém jsem zde nenašel. Díky.

Fabia combi , 1,4 , 16V, 55Kw, r.v. 2003

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Řekl bych, že si špatně vybral výrobce - Starline = Čína. Origo díl ve Škodovce by měl stát kolem 130,-/ks. Pokud je guma už opotřebená, tak má naopak už od pohledu vetší průměr než nový díl. Tyto věci se vyplatí kupovat přímo ve Škodovce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejde mi do hlavy, že originální nový gumy stbíku pod označením 6Q0411314 "F" mají mít podle všech katalogů průměr 19,8mm, nikde jsem na netu nenašel jiný průměr u těch origo pod písm. "F" a já co vyndal origo VW ze stabíku, tak maj 17,9mm.

stránky:http://interskoda.vltava2000.cz/store/goods-6Q0411314F-luzko-pryzove-stabilizatoru-fabia-198-orig-6q0411314f.html

Na nějakých cizích stránkách jsem zjistil , že guma 6Q0411314 "M" je průměru 17mm a používá na stabík o průměru 19mm

6Q0411314 "N" je prům. 18mm a je na stabík 20mm

6Q0411314 "F" je prům. 19mm a je na stabík 21mm

Proto přidávám příspěvěk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když jsem na to včera koukal do Etky, tak tam u indexu F (jako jediného) nebyl uvedený rozměr a byla tam poznámka, že od určitého výrobního čísla vozu byl nahrazen indexem Q - 17 mm (jestli si dobře pamatuju). Takže máš možná 17 mm, ale divné je, že na původních je F... Pokud máš poblíž Škoda servis, tak tam zajeď. Na prodeji dílů by Ti měli podle VINu najít správný díl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
  • o 3 roky později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...