Přejít na obsah

Proc pouzivat pasy !!!


Host MichalF

Doporučené příspěvky

jinak vlastní zkušenost z Brna, předemnou se otočil v pondělí přes bok a přes střechu borec v trojkovým golfu, zastavím, letím mu rychle pomoci a najednou vidím, jak sám vylízá z auta. na otázku, zda je v poho, odpověděl že je OK, že o víkendu dostal flastr za pásy a tak se začal poutat.

kdybych to neviděl na vlastní oči, neuvěřím

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jinak vlastní zkušenost z Brna, předemnou se otočil v pondělí přes bok a přes střechu borec v trojkovým golfu, zastavím, letím mu rychle pomoci a najednou vidím, jak sám vylízá z auta. na otázku, zda je v poho, odpověděl že je OK, že o víkendu dostal flastr za pásy a tak se začal poutat.

kdybych to neviděl na vlastní oči, neuvěřím

Já se poutám automaticky a dokud se mi nepřipoutají všichni lidi v autě, tak prostě nikam nejedu. Je hodně velký rozdíl mezi tím se vysekat a zničit káru, než zničit káru a zmrzačit sebe nebo někoho jiného v autě. A to, že se někdo v autě zabije, pak soud přišije řidičovi a nebude ho zajímat, jestli byl nebo nebyl připoutaný...tak proč tomu nepředejít. A taky sjem viděl, co umí udělat vymrštěný nepřipoutaný spolujezdec na zadním sedadle s těmi, co sedí vepředu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Luke288: Tak zrovna o takovejch si myslim svoje... Sorry!

Nejde o to, ze bys mel, ale tohle proste nechapu.

Mas O2 v Eleganci, tudiz minimalne 4 airbagy. Ve meste se jezdi cca 50km/h, ovsem priznejme si to, spis 60km/h. Crash testy, po kterejch jsou auta na kasi se delaji v 64km/h, to jen na okraj.

Ono je to ale jedno, uz pri narazu v rychlosti cca 20km/h na tebe pusobi takovy pretizeni, ze se rozmaznes o volant at chces nebo ne. A to nemluvim o tom, ze kdyz prekrocis urcity zpomaleni (na 100% cca od 30km/h), pozdravi te minimalne jeden pytel z nepekny blizkosti. To ti ale bude jedno, protoze v tu chvili uz stejne budes mit zlomenej vaz...

Tyhle lidi mi hlava nebere. :wacko::disgust::rip:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Luke288: Tak zrovna o takovejch si myslim svoje... Sorry!

Nejde o to, ze bys mel, ale tohle proste nechapu.

Mas O2 v Eleganci, tudiz minimalne 4 airbagy. Ve meste se jezdi cca 50km/h, ovsem priznejme si to, spis 60km/h. Crash testy, po kterejch jsou auta na kasi se delaji v 64km/h, to jen na okraj.

Ono je to ale jedno, uz pri narazu v rychlosti cca 20km/h na tebe pusobi takovy pretizeni, ze se rozmaznes o volant at chces nebo ne. A to nemluvim o tom, ze kdyz prekrocis urcity zpomaleni (na 100% cca od 30km/h), pozdravi te minimalne jeden pytel z nepekny blizkosti. To ti ale bude jedno, protoze v tu chvili uz stejne budes mit zlomenej vaz...

Tyhle lidi mi hlava nebere. :wacko::disgust::rip:

me je uplne ukradeny co si ty a spousta dalsich o me mysli. tim, ze se neprivazu ohrozuju jen a jen sam sebe, takze ostatnim je do toho vcelku prd.

jinak, jestli se ty, ve 20km/h rozmaznes o volant, tak bych ti doporucoval si nejdriv vyzkouset takovej ten modelovej naraz co se simuluje na vozikach, co bejvaj na spouste akcich. tenhle naraz naprosto v pohode ustojis nohama.

ano, ve vyssi rychlosti je to uz nahouby.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...jinak, jestli se ty, ve 20km/h rozmaznes o volant, tak bych ti doporucoval si nejdriv vyzkouset takovej ten modelovej naraz co se simuluje na vozikach, co bejvaj na spouste akcich. tenhle naraz naprosto v pohode ustojis nohama....

myslím, že ten náraz, jak píšeš "ustojíš nohama" jenom proto, že ho dlouho dopředu očekáváš, ale ve skutečnosti je to trochu jinak.

os. zkušenost-nepřipoutaný na zadním sedadle uprostřed a při čelním nárazu v cca 40km/h jsem políbil čelní sklo...

a jít proti nafukujícímu se bagu bych taky nechtěl...

naprosto souhlasím s ostatníma, pokud nejsou všichni v autě připoutaní, nikam se nejede, ale jinak máš pravdu, to že tě to na světě nebaví, je mi celkem fuk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Presne takovou reakci jsem ocekaval - vsichni, kdo jsou takovy machri rikaji to samy - zvlastni. A trosku omezeny. A co takovej bocni naraz zprava a spolujezdec vedle tebe? Jeste ohrozujes jen a jen sebe?

A ten trapnej modelovej naraz na voziku? To myslis vazne? Troska fyziky by asi neuskodila.

Nehodlam nikoho poucovat, ale kdo ma zajem, at cte dal.

Jednak se jedna o 15km/h, pretizeni ovsem roste s kvadratem, takze blbych 5km/h je propastnej rozdil v pusobicich silach. Nehlede na to, ze vozik jede zhruba pod uhlem nejakych 15° samospadem dolu, tudiz na konci se pusobici sily rozlozi uplne jinak. No a nakonec, poloha cloveka v sedadle na voziku je uplne jina, nemas zadnej volant pred ksichtem a chci videt, jak se v aute udrzis jednou nohou, protoze jen ta jedna (v lepsim pripade) je pevne oprena o brzovej pedal... Mozna stihnes i slapnout spojku, ale to je stejne na dve veci, protoze kazda noha je jinak propnuta a tudiz stabilita zadna. O tom, ze o narazu voziku vis pul hodiny dopredu nema smysl mluvit...

No nic, asi to staci - mozna jsem precitlivelej, ale trosku me to vzdycky zarazi, kdyz vidim na tech fotkach, co mame obcas na analyzu, ze napr. 30-letej borec, kterej jel v Superbu s 6 airbagy zanechal doma zenu a deti jen proto, ze se nepripoutal, protoze "prece ohrozoval jen a jen sebe"...

HOWGH!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...jinak, jestli se ty, ve 20km/h rozmaznes o volant, tak bych ti doporucoval si nejdriv vyzkouset takovej ten modelovej naraz co se simuluje na vozikach, co bejvaj na spouste akcich. tenhle naraz naprosto v pohode ustojis nohama....

myslím, že ten náraz, jak píšeš "ustojíš nohama" jenom proto, že ho dlouho dopředu očekáváš, ale ve skutečnosti je to trochu jinak.

os. zkušenost-nepřipoutaný na zadním sedadle uprostřed a při čelním nárazu v cca 40km/h jsem políbil čelní sklo...

a jít proti nafukujícímu se bagu bych taky nechtěl...

naprosto souhlasím s ostatníma, pokud nejsou všichni v autě připoutaní, nikam se nejede, ale jinak máš pravdu, to že tě to na světě nebaví, je mi celkem fuk

40km/h a 20km/h je sakra rozdil prece. a kdyz ridim, tak obvykle nesedim vzadu, taky to, ze naraz necekam je blbost, kdyz ridim, koukam dopredu...a ver, ze me to na svete sakra bavi! zajimalo by me, jestli opravdu dodrzujes bezpecnostni pravidla naprosto vsude, protoze v dnesni dobe je zivotu nebezpecny temer vsechno

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Presne takovou reakci jsem ocekaval - vsichni, kdo jsou takovy machri rikaji to samy - zvlastni. A trosku omezeny. A co takovej bocni naraz zprava a spolujezdec vedle tebe? Jeste ohrozujes jen a jen sebe?

A ten trapnej modelovej naraz na voziku? To myslis vazne? Troska fyziky by asi neuskodila.

Nehodlam nikoho poucovat, ale kdo ma zajem, at cte dal.

Jednak se jedna o 15km/h, pretizeni ovsem roste s kvadratem, takze blbych 5km/h je propastnej rozdil v pusobicich silach. Nehlede na to, ze vozik jede zhruba pod uhlem nejakych 15° samospadem dolu, tudiz na konci se pusobici sily rozlozi uplne jinak. No a nakonec, poloha cloveka v sedadle na voziku je uplne jina, nemas zadnej volant pred ksichtem a chci videt, jak se v aute udrzis jednou nohou, protoze jen ta jedna (v lepsim pripade) je pevne oprena o brzovej pedal... Mozna stihnes i slapnout spojku, ale to je stejne na dve veci, protoze kazda noha je jinak propnuta a tudiz stabilita zadna. O tom, ze o narazu voziku vis pul hodiny dopredu nema smysl mluvit...

No nic, asi to staci - mozna jsem precitlivelej, ale trosku me to vzdycky zarazi, kdyz vidim na tech fotkach, co mame obcas na analyzu, ze napr. 30-letej borec, kterej jel v Superbu s 6 airbagy zanechal doma zenu a deti jen proto, ze se nepripoutal, protoze "prece ohrozoval jen a jen sebe"...

HOWGH!

-_-:specool:-_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Presne takovou reakci jsem ocekaval - vsichni, kdo jsou takovy machri rikaji to samy - zvlastni. A trosku omezeny. A co takovej bocni naraz zprava a spolujezdec vedle tebe? Jeste ohrozujes jen a jen sebe?

A ten trapnej modelovej naraz na voziku? To myslis vazne? Troska fyziky by asi neuskodila.

Nehodlam nikoho poucovat, ale kdo ma zajem, at cte dal.

Jednak se jedna o 15km/h, pretizeni ovsem roste s kvadratem, takze blbych 5km/h je propastnej rozdil v pusobicich silach. Nehlede na to, ze vozik jede zhruba pod uhlem nejakych 15° samospadem dolu, tudiz na konci se pusobici sily rozlozi uplne jinak. No a nakonec, poloha cloveka v sedadle na voziku je uplne jina, nemas zadnej volant pred ksichtem a chci videt, jak se v aute udrzis jednou nohou, protoze jen ta jedna (v lepsim pripade) je pevne oprena o brzovej pedal... Mozna stihnes i slapnout spojku, ale to je stejne na dve veci, protoze kazda noha je jinak propnuta a tudiz stabilita zadna. O tom, ze o narazu voziku vis pul hodiny dopredu nema smysl mluvit...

No nic, asi to staci - mozna jsem precitlivelej, ale trosku me to vzdycky zarazi, kdyz vidim na tech fotkach, co mame obcas na analyzu, ze napr. 30-letej borec, kterej jel v Superbu s 6 airbagy zanechal doma zenu a deti jen proto, ze se nepripoutal, protoze "prece ohrozoval jen a jen sebe"...

HOWGH!

co je za machrovinu jezdit nepripoutanej? kdyz tyhle lidi nazyvas machry?

s tema nohama souhlas, s tim, ze levou mam vetsinou na "odpocivadle", takze tou bych se zaprel taky. a rozdil 15km/h na voziku(ten naraz byl minimalni) a 20km/h v aute nebude zas tak drastickej(jo, i tu fyziku jsem mel, neboj)

naraz na voziku vis pul hodiny dopredu a naraz ve 20km/h ne??? kam za jizdy koukas?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja to narval v rychlosti cca 35-40 km/h do dvou sloupku a rana to byla slusna, nebejt pripoutanej, tak jsem polibil volant a palubovku a to jsem ten naraz da se rict predpokadal a pekne se pridrzel volantu ;)

jeste se mnou byly v aute 2 holky a jak byly rady, ze jsem jim hned po nastoupeni do auta rekl kouzelna sluvka: pripoutejte se prosim :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to uz chapu, ale rec byla o 20km/h v souvislosti s libanim volantu...

Ale podstata je proboha nekde uplne jinde!!! Tys zacal o jezdeni po meste bez pasu, tudiz predpokladam, ze jezdis i vic nez 20km/h.

Tuhle rychlost jsem uved jako spodni hranici, kdy uz (svete div se) jde o zivoty. A to jsem do toho jeste nezatahl ostatni ucastniky provozu, ktery to muzou nasit do tebe pri stani na krizovatce a 0km/h na tachometru.

Pane boze... :ph34r:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nepsal si ze HOWGH?

ja chapu podstatu veci, chapu, ze neni dobry jezdit po meste neprivazanej, par z vas tady ze me udelalo naprostyho idiota hodnyho upaleni, ale ja od zacatku reaguju na to, ze pri narazu ve 20km/h(to, ze me trefi protijedouci auto ve 200 napsano nebylo) proste volant nepolibim! takze cool down jo? to ze nedelam dobre, ze se nepoutam je jasny a ja to priznam, ale vytaci me, jak hned ze vsech lidi jako sem ja udelate vy, mravokarci hned tu nejvetsi luzu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Presne takovou reakci jsem ocekaval - vsichni, kdo jsou takovy machri rikaji to samy - zvlastni. A trosku omezeny. A co takovej bocni naraz zprava a spolujezdec vedle tebe? Jeste ohrozujes jen a jen sebe?

A ten trapnej modelovej naraz na voziku? To myslis vazne? Troska fyziky by asi neuskodila.

Nehodlam nikoho poucovat, ale kdo ma zajem, at cte dal.

Jednak se jedna o 15km/h, pretizeni ovsem roste s kvadratem, takze blbych 5km/h je propastnej rozdil v pusobicich silach. Nehlede na to, ze vozik jede zhruba pod uhlem nejakych 15° samospadem dolu, tudiz na konci se pusobici sily rozlozi uplne jinak. No a nakonec, poloha cloveka v sedadle na voziku je uplne jina, nemas zadnej volant pred ksichtem a chci videt, jak se v aute udrzis jednou nohou, protoze jen ta jedna (v lepsim pripade) je pevne oprena o brzovej pedal... Mozna stihnes i slapnout spojku, ale to je stejne na dve veci, protoze kazda noha je jinak propnuta a tudiz stabilita zadna. O tom, ze o narazu voziku vis pul hodiny dopredu nema smysl mluvit...

No nic, asi to staci - mozna jsem precitlivelej, ale trosku me to vzdycky zarazi, kdyz vidim na tech fotkach, co mame obcas na analyzu, ze napr. 30-letej borec, kterej jel v Superbu s 6 airbagy zanechal doma zenu a deti jen proto, ze se nepripoutal, protoze "prece ohrozoval jen a jen sebe"...

HOWGH!

icon_cool.gificon_cool.gif

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...