Přejít na obsah

Zmena podsviceni interieru + budiku


gdanx

Doporučené příspěvky

Preto mi chyba foto celeho tricka, rozmyslal som, kde v aute by som si to dal... lollol

je v detailu

TH03_v4.gif

TH03_v2.png

TH03_v1.png

Já už dlouho uvažuju o nějaké tabuli s textem za zadní okno. Kdyby někdo debilně najížděl, svítil dalkovyma atd atd.. tak tam pro něj mít připravené vzkazíky :)

Normalně by nešla skoro vidět, až by se rožnul vzkaz.

Editováno: , autor: pointfrost
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Ma MR 97 a puvodne mne svitili cisla, coz zustalo i po vymene diod, starsi MR meli podsviceny cely displej a cisla zustali cerna. -_-

aha tak že to už by lo origo. hmm myslím že by to šlo aj teď kdybych pootočil tu polarizační foliju ale mám z toho strach aby nepraskl displej při strhnutí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

díky, na to mě nenapadlo sa podívat na fabiu. tak jak příjdou ledky tak se na to vrhnu. bude to alá AUDY akorát bíle čísla na těch displejích. fotky pak ukážu.

čus a ještě jednou díky

Editováno: , autor: olisoft
citovanie predchadzajuceho prispevku je ZAKAZANE
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prosím vás, chtěl bych si pořídit podsvětlení klik u dveří jak to ukazují tady nebo tady. Potíž je jedna - nějak se nevyznám ve značení svítivosti LED diod. Kupříkladu:

Dioda LED 5mm červená 12V 18-50mcd 60° difúzní

Pokud to dobře chápu, tak rozptyl světla je 60° ale jakou zvolit svítivost ? Jak svítí oněch 18 až 50 mcd. Nechtěl bych, aby to nějak extrémně svítilo, jde mě jen o decentní efekt v noci - aby to prostě bylo vidět.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prosím vás, chtěl bych si pořídit podsvětlení klik u dveří jak to ukazují tady nebo tady. Potíž je jedna - nějak se nevyznám ve značení svítivosti LED diod. Kupříkladu:

Dioda LED 5mm červená 12V 18-50mcd 60° difúzní

Pokud to dobře chápu, tak rozptyl světla je 60° ale jakou zvolit svítivost ? Jak svítí oněch 18 až 50 mcd. Nechtěl bych, aby to nějak extrémně svítilo, jde mě jen o decentní efekt v noci - aby to prostě bylo vidět.

Uplne najlepsie by bolo, keby Ti to ukazali niekde v elektropredajni, aby si si vybral.

Tie vysokosvietive maju svietivost okolo x tisic mcd. (2 az 20)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo tam sem se koukal ale nejsou tam obrázky tak jsem ztracený...

Podívej se na svět žárovek. Je to tady přehlednější.

...Tie vysokosvietive maju svietivost okolo x tisic mcd. (2 az 20)

Uf, není řekněme 2000 mcd už moc ? Nebude to pak dominantní osvětlení v interiéru ? Máš pravdu, asi budu muset zajít do shopu ať mě ukáží přímo tam jak to bude svítit. Jen je otázka, jak objektivní bude výběr ve dne v prodejně prodejně a pak efekt v noci interiéru auta...

//Edit1: oprava linku na svět žárovek. Dík chlapi za upozornění...

Editováno: , autor: borelli
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

borelli:

LEDka 50/60 je slabá, to možeš použit akurat tak ako nejakú kontrolku. Ja som na podsvietenie klučiek použil 5mm 400/60 difúznu (teda modrá, nie priesvitná). Difúzna dáva rozptýlené svetlo a neni vidiet obris kde končí uhol svietivosti. A ako to vyzerá s tou difuznou 400mcd/60° možeš vidiet : tu

Na ostatné podsvietenie tlačítok a skrátka všetkého okrem budíkov som používal 3mm 3500 - 4000 mcd/ 20° ;)

Teraz som si všimol že píšeš " Dioda LED 5mm červená 12V 18-50mcd 60° difúzní" .... Prečo 12V ? Tie na 12V neber, zober radšej klasické, modrá je na 3,3V a daj tam odpor. Ked som mal predtým Favorit, tak som tam dal na osvietenie interiéru niekolko lediek modrých na 12V a postupne sa mi všetky odpálili. Auto ked dobíja tak máš aj viac ako 14,5V a tie ledky na 12V to nemusia vydržat. :mellow:

pointfrost:

A k čomu sú ti obrázky pri ledkách? Ked je tam napísané 3, 5, 10, 20, mm LED tak je to klasický tvar ledky s daným priemerom. Je tam napísaná farba a hlavne svietivost a či je čirá alebo difúzna. 3mm 50/60 bude na obrázku taká istá ako 3mm 3500/20.

LEDky SMD sú na tom rovnako. Je to mrnavý oblžnik bez nožičiek. Rozlišujú sa iba velkostou púzdra a ty pozeraj na velkost 1206, tie sa dávajú do budíkov. napr:

SMD 1206 - Blue 45/130 , Red 45/130 , White 110/130. A do budíkov nepotrebuješ "nějake super moc svítivé" lebo budíky máš pred očami a potom by ti to "nějak super moc svítilo" do očí ;)

vaša písal rozpis kolko a aké tipy lediek TU :)

Editováno: , autor: BEDUIN
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za informaci. Bohužel o elektru nevím skoro nic, jen že se zásuvky jde 240Voltů a že to kope když se tam strčí hřebík... Úplně jsem přehlédl tvoje vlákno Zmena podsvietenia, Budíky, el. okná, el.zrkadlá, ovládač svetiel, tlačítka, klučky a to mám čtyři oči. Super manuál eusa_clap.gif, po večerech budu studovat.

Editováno: , autor: borelli
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tyjo - koupil sem v nějakym kamenym obchodě smd diody... jsou malé jak prase !!! nejsou to ty čvercové bíle ale ještě menší obdelníkové ... to nikdy vživotě nedám...

ale zkusím to :D a jestli budou svítit málo tak jdu asi do

http://www.gme.cz/cz/index.php?page=produc...;detail=960-061

ty by měly mit velkou svítivost , myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já SMD nakoupil v TME :)

jsou ve stejným pouzdře jako jsou ty origo tj. 3528

bílá za 7,82 Kč

modrá za 6,68 Kč

červená za 2,01 Kč

ceny za kus bez daně

regulátor osvětlení staženej na minimum

foceno mobilem takže kvalita nic moc

post-8140-1225534424_thumb.jpg

post-8140-1225561490_thumb.jpg

post-8140-1225561526_thumb.jpg

post-8140-1225561587_thumb.jpg

post-8140-1225561606_thumb.jpg

Editováno: , autor: Raceman
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...