Přejít na obsah

Vyhřívaný volant na OII ?


Diamant

Doporučené příspěvky

Takže si problém rozoberme na časti.

Prvý asi najzákladnejší problém je, odkiaľ zohnať tú vyhrievanú dečku. Mám obavy, že ako náhradný diel sa to nebude predávať ani u Audi a ani u VW. Odkiaľ teda?

Druhým bodom je napojenie na kabeláž. Tu by pravdepodobne šlo použiť už existujúce riešenie a zrejme by šlo pridať kontaktnú špirálu pod volant. Otázne je, ako ale natiahnuť kábel od venca do stredu volantu.

A posledným bodom je ovládanie. Viete niekto, ako sa zapína vyhrievanie volantu u ostatných koncernových vozidiel, čo to majú? Ovláda sa to samostatne? Alebo sa to zapína trebárs súčastne s výhrevom sedadiel?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže si problém rozoberme na časti.

Prvý asi najzákladnejší problém je, odkiaľ zohnať tú vyhrievanú dečku. Mám obavy, že ako náhradný diel sa to nebude predávať ani u Audi a ani u VW. Odkiaľ teda?

Druhým bodom je napojenie na kabeláž. Tu by pravdepodobne šlo použiť už existujúce riešenie a zrejme by šlo pridať kontaktnú špirálu pod volant. Otázne je, ako ale natiahnuť kábel od venca do stredu volantu.

A posledným bodom je ovládanie. Viete niekto, ako sa zapína vyhrievanie volantu u ostatných koncernových vozidiel, čo to majú? Ovláda sa to samostatne? Alebo sa to zapína trebárs súčastne s výhrevom sedadiel?

na touaregu su na volante dve tlačitka tak po boku bagu a to osvetlenie volantu a vyhrievanie volantu - ak ho zapneš na maxiku sa ti zobrazi volantik zeleny.

neviem či dečkou to robiť, stačilo by možno odporovy drôt a navinuť ho na nejaku izolaciu ktoru by si tam dal aby to nepalilo volant..samozrejme že to neni hned horuce, len tak trošku stači - čim viac drotu, tym väčši odpor a tym sa menej hreje. kurna nebudem si kupovať kožak dam si ho urobiť a podoň vyhrievanie heh

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dalsi z picovin, ktery na ty auto cpou  ;)  Tohle mi prijde fakt trochu navic, akorat dalsi vec, kterou musis zaplatit a ktera se muze posrat. V -30C stejne mas s nejvetsi pravdepodobnosti na rukou rukavice.

souhlas, ze je to picovina(stejne bych ji chtel), ale ty ridis v zime v rukavicich? to ja teda ne

jirkaK: do Ruska ne, staci vyjet v zime do italskych dolomit, tam uz po druhy co jsem tam byl bylo v noci bezne -35°C a ridit v palčákách odmítám :D . a verte, ze v takovyhle klade uz se ani tomu maxidotu nechce nic ukazovat a ranni starty byly trochu bolestivy

Editováno: , autor: Luke288
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Konečne rozumný názor. Ja teda v aute v rukaviciach nejazdím. A jazdím aj s autom, čo ten vyhrievaný volant má a je to celkom príjemná záležitosť. Volant nie je horúci, ale ani premrznutý. Je proste taký normálny, nie ľadový. Ale žiadne ovládanie to nemá, ak sa zapne výhrev vodičovho sedadla a v interiéri je pod 20°C, tak sa volant ohrieva na nejakú konštantnú teplotu.

Myslím, že na ovládanie vyhrievania by šlo použiť napríklad rovnaký ovládač, ktorý sa používa na vyhrievanie sedadiel. Len to niekam zakomponovať. Alebo to spraviť ako u niektorých iných áut, jedno tlačidlo a jeho postupným stláčaním sa zvyšuje výkon.

Ale stále je tu otázka, čo použiť na ohrev?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže si problém rozoberme na časti.

Prvý asi najzákladnejší problém je, odkiaľ zohnať tú vyhrievanú dečku. Mám obavy, že ako náhradný diel sa to nebude predávať ani u Audi a ani u VW. Odkiaľ teda?

Druhým bodom je napojenie na kabeláž. Tu by pravdepodobne šlo použiť už existujúce riešenie a zrejme by šlo pridať kontaktnú špirálu pod volant. Otázne je, ako ale natiahnuť kábel od venca do stredu volantu.

A posledným bodom je ovládanie. Viete niekto, ako sa zapína vyhrievanie volantu u ostatných koncernových vozidiel, čo to majú? Ovláda sa to samostatne? Alebo sa to zapína trebárs súčastne s výhrevom sedadiel?

myslim že ta špirala ma vedenie pre vyhrievanie, vieš čislo tvojej?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pánové chápu, že se může stát, že je hodně velká zima (třeba -30°) a že ráno zrovna nestojím v garáži, ale venku. Kolikrát za život se vám to už stalo ? Na druhou stranu když už opatření, tak by mě víc zajímal nezávislej bufík, kterej narozdíl od toho volantu Boleslav běžně nabízí a je to myslím lepší než všechny vyhřívaný sedadla a volanty dohromady.

Nicméně nehodlám nikomu kazit den, a proto řešte dál ten volant. :D

Editováno: , autor: jirkaK
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vyhrev v sedackach asi nemas vid? ja ho napriklad pouzil uz dneska rano a bylo to moc fajn, nehlede na to, ze kdyz jsem nachladnutej, je to teplo na zada moc prijemny. takze ten vyhrev pouzivam rozhodne ne parkrat za rok. bufik je fajn, ale musis ho zapinat dopredu, tohle je takova rychlovka, sednes do auta, zahrejes sedacky, popr volant a za chvili je to supr

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Presne tak! Výhrev sedadiel je báječná vec, hoci kúrenie ešte fúka studený vzduch, s vyhrievanou sedačkou sa zima znáša omnoho lepšie. A s tým volantom je to ešte lepšie.

Myslím, že keď je vonku aj -10 alebo -15, tak je už na ruky zima. A ešte stačí, že človek musí trochu odhrnúť sneh pred garážou či vo dvore a sadá do auta ešte viacej premrznutý. Takže ten volant by fakt bodol. O tom, ako je zima nevyspatému človeku ani nehovorím.

No mne teda nezávislé kúrenie neponúkol ani výrobca, ani firma dodatočne montujúca kúrenia :( Tak riešim aspoň volant.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V zimě se mi 100x stalo, že jsem musel holýma rukama držet škrabku a škrábat skla. To ty ruce dokonale promrznou! Pak je musí člověk akorát několik minut držet jako magor u výdechů topení, aby se ohřál a byl schopný odjet. Proto beru vyhřívaný volant jako velice pozitivní věc...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a s vyhrivanym volantem mas zkusenost taky?

uz jsem to psal, ale predpokladam, ze buf potrebuje nejakej cas na to, nez zacne topit, tzn. kdyz budu na lyzich, tak vstanu a musim ho(nejlepe na dalku) zapnout, aby mel nejakej cas auto vyhrat. jenze, kdyz jsem treba na horach, tak vetsinou sedam do auta v lyzarskym obleceni(krom bundy), takze nepotrebuju mit zas tak akutne teplotu pres 20°C, ale spis me potesi prave ty sedaky(ktery zapnu, kdyz auto nastartuju a nez oskrabu skla, uz topi- stihne to buf behem 2 minut?) a ten volant by taky bodnul, protoze ruce jsou jedina cast tela, kterou nemam nicim krytou a je v primym styku se studenym predmetem....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

s volantem taky ale to si rovnou můžeš vyhřívat i šaltrpáku. Já ten volant nikomu nevyvracím. Na hory jezdím taky a nejen tady u nás a většinou vím že lyžování je do 4 tak mám topení nastavené půl hoďky předem což je ideální čas pro příjemnou teplotu v interiéru a pokud končím dřív tak si si ho aktivuju dálkou.A žádné ometání a škrábaní dělat nemusím.

A jinak pokud se nemýlím tak u O není volný přenášecí kroužek na volantu? Jedině že by jste zrušili airbag! ale i tak to nebude dimenzovaný na velký proud

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na ohrev by slo pouzit topny kabel, uz jsem videl nejaky s tloustkou cca 3mm, omotat s tim volant a zamaskovat to nejakou tenci omotavkou. Primo do volantu by se dalo dat i teplotni cidlo a vyhrivani ovladat pres nej, takze by nebyl potreba dalsi vypinac, popr to ovladat od sedadel, zrcatek, nebo zadniho skla, Asi nejvetsi problem bude privedeni napeti na volant (ale mozna ne, nerozebiral jsem to). Petr

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vyhrev v sedackach asi nemas vid? ja ho napriklad pouzil uz dneska rano a bylo to moc fajn, nehlede na to, ze kdyz jsem nachladnutej, je to teplo na zada moc prijemny. takze ten vyhrev pouzivam rozhodne ne parkrat za rok. bufik je fajn, ale musis ho zapinat dopredu, tohle je takova rychlovka, sednes do auta, zahrejes sedacky, popr volant a za chvili je to supr

výhřev sedadel jsem měl v několika autech a neříkám, že to je špatná věc. Tedˇ ho opravdu nemám, ale to jen proto, že jsem si chtěl pořídit ten bufík. Bohužel se ještě nedělaly, když jsem auto kupoval. Myslel jsem, že si ho později dodělám. Když jsem ale viděl tu jejich cenu, tak jsem tu myšlenku zavrhnul. Tak snad se někde něco objeví v inzerci.

To že se bufík zapíná dopředu je snad logický, jinak by to nemělo myšlenku. Topení ve dvojce je přeci velice rychlý, tak nebudu zapínat bufík, až v okamžiku startu. Naopak ho zapnu předem. Já ale jeho hlavní přednost vidím v tom, že se aklimatizuje celej vnitřek dřív, než tam vlezeš a nejedeš tak první kilometry skoro poslepu, jak se ti potěj a hned zamrzaj okna. K tomu jsou samozřejmě třeba i spínací hodiny, abys v těch - 30° C nemusel letět v trenirkách, jak pako, to topení nejdřív zapnout.

Ale abych to shrnul, každá vymyšlenost v autě, která ti zpříjemní život je dobrá. Tudíž určitě i ten volant. Proto to taky ty automobilky dělaj. Ale hlavně to dělaj proto, aby ti vytáhly z kapsy ještě víc peněz. A vo vo vo vo vo tom to je. :D:D:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...