Přejít na obsah

Spotřeba 1.4 16V


Doporučené příspěvky

tak ja mám fabiu II rv. 2008 a kod prevodovky JHQ a pri 130kmh mám otáčky 3600 keď neveríte tak to mám aj odfotené, na Roomstri čo mal môj tato pred terajšou fabiou tak mal motor 1,4 a pri 130kmh to točilo 3800ot a preto mával aj väčšiu spotrebu na dialnici ideal bol okolo 115kmh v tedy to bol najväčší kompromis medzi rýchlosťou a spotrebou.

Podľa mňa teraz majú fabie aj preto dlhšie prevodovky pretože chcú tlačiť spotrebu čo najnižšie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže dneska som mal trasu Veselé- Viedenská ZOO a späť, cesta tam - prejdená vzdialenosť 177km (asi 10km stoho kým som našiel voľné miesto na parkovanie) priemerná rýchlosť 86km/h a priemerná spotreba 5,7l, cesta späť bola Viedeň - Piešťany - Veselé, prejdená vzdialenosť 190km, priemerná rýchlosť 94km/h priemerná spotreba 5,7l pomer dialnic, mimo mesta, mesto je 90/6/4% klímu som mal zapnutú len späť od hraníc inak bola vypnutá, obsadenie boli sme štyria prázdny kufor. Toľko dneskajšia cesta.

Editováno: , autor: marfan
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to ani srnky netušia čo sa týka TSI tak pri 3000ot to ide nejakých 128-129kmh, čo viem tak roomstre mávali prevodovky kratšie pretože sú o niečo ťažšie a väčší aerodinamický odpor inak aj v knižke o Fabii II je napísané že 1,4 a 1,6ka majú rovnaké prevodové pomery. Inak mohol by sa tu vyjadriť niekto zo škodovky.

 

PS: ďalšia prevodovka bude asi TSI inak to nevidím.

 

 

pjdefort: prečo tu píšeš že pri 130kmh ti to točí 3800ot keď vo svojej téme o aute máš foto kde pri cca 4000ot ideš cca 145kmh to máš potom rovnakú prevodovku ako ja

Editováno: , autor: marfan
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přátelé byl jste někdo s tímto motorem ve čtyřech lidech a plným kufrem třeba v Chorvatsku. Nějak to vypadá že TDI oktávka nebude připravená a z totohoto motoru v Roomsteru mám už teď špatné spaní, už vidím, jak auto tlačím vlastníma rukama v tom stoupání za Vídní na Zobern se spotřebou vic jak 10 litrů a v autě velký hluk  :kol-27:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ľudia chodia do Chorvátska aj na 1.2 HTP, tak to zvládne aj tento motor. Samozrejme spotrebu nebudeš mať ako na TDI, ale ak pôjdeš rozumne, určite to nebude žrať 10 litrov. Spotreba záleží hlavne od toho, akú budeš mať ťažkú nohu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přátelé byl jste někdo s tímto motorem ve čtyřech lidech a plným kufrem třeba v Chorvatsku. Nějak to vypadá že TDI oktávka nebude připravená a z totohoto motoru v Roomsteru mám už teď špatné spaní, už vidím, jak auto tlačím vlastníma rukama v tom stoupání za Vídní na Zobern se spotřebou vic jak 10 litrů a v autě velký hluk  :kol-27:

 

Já byl před nějakou dobou v Chorvatsku s Fabii I HTP 40 KW (3 lidi + narvaný kufr) a nejenom, že to to auto odjelo bez problému, tak spotřeba tam, kdy se jelo předpisově byla kolem 8 l/100 km a zpátky, kdy se spěchalo, tak to byla něco přes 9 l/100km.. Ale auto nemělo klimu, s klimou by to bylo tak o 0,5l/100 víc..

Takže Roomster s 1.4 motorem to musí odjet bez problému  ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vůbec bych se cesty do Chorvatska nebál.Mám dvě malé deti a když jedem někam na delší dobu tak auto je narvane,ze ani kugr zavřít nejde:-) :-) Loni jsme jeli z Ostravy na dovolenou k Praze a spotřeba byla myslím okolo 7,5 s Klímou.Do Chorvatska se chystame příští rok a už se moc tesim.Ten motor se nezdá, ale je to dobrej tahoun:-) :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

martius: súhlasím s tebou :D ani nevieš kedy prekvapí a keď ideš okolo 130kmh tak máš v tedy dá sa povedať najväčší točivý moment a v tedy zvláda aj dlhšie stúpanie sice nie ako Turbo Benzín/Diesel ale zvládne.

 

Niekedy by som prijal aby to malo maličké turbo aby sa motor netrápil keď napr. idem s prívesným vozíkom.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...