Přejít na obsah

Petrrr

Uživatel
  • Počet příspěvků

    15999
  • Registrace

  • Poslední návštěva

  • Dny vítězství

    159

Petrrr naposledy zvítězil 29. Květen

Petrrr nejvíce like obsah!

3 Sledující

Kontaktní metody

  • Web URL
    http://

Návštěvy profilu

7464 zobrazení profilu

Oznámení Petrrr

  1. Já se nakonec rozhodl, že nic odpojovat nebudu, SS teď začal nějak fungovat více o něco, tak jej budu když si vzpomenu vypínat ručně a koupím tuto nabíječku a 2x do roka před zimou a na jaře baterku pořádně nabiju třeba s tou regenerací https://www.battery.cz/nabijecka-ctek-mxs-5-0--12v-0-8a-5a-s-teplotnim-cidlem/?srsltid=AfmBOoozmBd7Cvh00LycRGsF_3-gpsvfDpErxG4Hq6pc3QJgcZ8R2GOr a seru na to. Teď v akci stojí přímo ta origo baterka u škody 12V-320ADIN -49Ah nějakých 3300Kč což není žádná svízel, ano mimo akci téměř 2x tolik, ale to se pak dá koupit v nouzi nějaká Varta též do 3tis.
  2. Čím mazes ty závady?
  3. Start stop mě až tak netrápí, většinu jízd do práce mám v režimu, kdy doma se rozjedu a zastavím až u práce. To inteligentní dobíjení mi vadí více. Ale v paneláku máme těžší život. Leda bych vždy baterku musel vyndat a nabít doma, což je opruz. edit: jo a nic z Číny se mi nechce do auta v záruce cpát, tedy ne nic podstatného samozřejmě.
  4. Tak to nefungovalo. Výjimečně se mi dnes při cestě domů rozsvítilo hlášení ze SS možné aktivovat nebo tak něco, tak jsem zapl vyhrev a SS fungoval a hláška zůstala. Mám to cele nejake cudne, asi na to seru at si to dělá co chce. Baterku mam prověřenou to mi stačí.
  5. No a já buď to nechám někde nabít s autem, říkal pán, že optimální je 24h, nebo jen baterku. A nebo mi tady někdo řekněte "jak odškubnu" ten zapráskanej konektor. Dík
  6. Tak jsem byl změřit v nezávislém servise. Řekl mi pán, že baterka je ok, že by chtěla jen dobít.
  7. Zamrzlou vodu v ostřikovačích jsem reklamoval, pojistku zadního stěrače jsem si vyměnil sám a SS jsem nereklamoval, protože jsem nikdy auto s tímto neměl, tak jsem nevěděl co je "správné" fungování SS, ale po dvou měsících užívání mi to začíná být podezřelé, když všude slyším, jak to lidem vypíná na každém rohu téměř. Ale asi jo, nechám ji někde nezávisle změřit.
  8. Zdravím všechny, mám takový dotaz na zkušenější. Vůz jsem kupoval jako roční, vlastním jej 2 měsíce a zjistil jsem, že funkce start-stop v podstatě není funkční, byť denně jezdím min. 2x20km, v infotaimentu u start stopu v podstatě vždy sviti hláška " vysoká potřeba energie pro vozidlo" i s vyplými všemi spotřebiči. Za celou dobu to vyplo jen v jednotkách případů, po hodně km po příjezdu domu. Vidím to na načatou baterii a nerad bych kvůli ní někde zůstal "viset". Město téměř nejezdím, jen mimo město, téměř bez jakýchkoliv zastavení při cestě do práce. V AS mě po telefonu vyfakovali, že to je normální, a že denní jízda 2x20km je poměrně málo. A pokud se neobjeví hláška "závada start stop", že je vše v pořádku. Já jsem ve výsledku rád, že mě to neotravuje, ale auto je staré 1,5 roku, já ho vlastním 2měsíce, má najeto 28tis km a pokud je baterie načatá, rád bych na ní uplatnil případně reklamaci a ne za půl roku kdy bude stará 2 roky a pošlou mě do prdele, že to běžné stáří baterie. Vím, že auto než jsem jej koupil ve škoda plus stálo venku 3měsíce v zimě, byť oni baterie aut pravidelně dobíjejí ( což jsem tam viděl na vlastní oči) tak jestli to tu baterii to stání neposralo. Chtěl jsem ze zvědavosti odpojit kablík, ale ať jsem za to páčil jak chtěl, tak se mi to nepodařilo, chtěl jsem to nějakou dobu nechat pořádně dobít a pak zapojit zpět a zjistit jestli ten SS se bude aktivovat častěji a nebo se potvrdí ta hláška AS. Auto při koupě prošlo servisní prohlídkou výměna oleje atd.. co sjem si zaplatil, jeden z bodů mělo být měření baterie v zátěži, ale znáte to, já jim nevěřím, ten protokol si vyškrtávají jak omalovánky. Už jen díky tomu, že mají zjišťovat i nemrznoucnost vody do ostřikovačů a po odjezdu od nich mi druhý den zamrzla komplet, stejně tak nešel zadní stěrač ( pojistka) tak si o těch jejich prohlídkách myslím své. Tedy co si o tom myslíte, mám zkusit ten kablík a když tak jak ten konektor odpojit, a nebo někde jinde nezávisle nechat změřit baterii zátěžovým testem? Auto jinak funguje normálně, startuje normálně, nic nehlásí. Dík za názory
  9. Reaguji na ty zvýšené volnoběžné otáčky, je to normální věc. Kdysi jsem to řešil s autorizákem u Rapida zde cituji. "Jedná se o sériový stav, závislý na teplotě okolního prostředí při studeném startu. Ř. jednotka motoru se snaží co nejrychleji zahřát motor a katalyzátor, proto se do motoru a následně do výfuku dostává extrémně bohatá směs, která dohoří až v katalyzátoru a proces spalování ve válcích tak není úplně ideální" U Rapida to bylo ještě extrémější, delší ty zvýšené otáčky a v tomto režimu se s tím blbě vyjíždělo. Tedy jsem vždy počkal po startu než klesly. Dělám to teď i u Scaly, tam to netrvá tak dlouho.
  10. Zdravím kluci, tak jsem nakonec pořídil ten CarlinKit 5.0 CPC-2Air a zatím vše funguje jak má, dokonce se mi podařilo ho tam jednoduše zakomponovat, že nepřekáží a přesto má prostor pro chlazení, zde v mém vlákně. Tedy děkuji za rady tipy triky, když už to nešlo aktivovat originál, tak toto když bude fungovat budu spoko a ještě jsem ušetřil.
  11. Jsem teď poprvé při použití AA přišel na to, ze kdyz mám mobil v boxu, tak s připojeným kabelem uz se do něj nevejde a vepredu u radicky je oprenej o konektor kabelu. To je pěkně na hovno. Tedy nějaký adapter pořídím tak jako tak. Asi ten carlinkit a shovam ho prilepenim pod climatronic.
  12. Ok, díky za potvrzení. Tak já si ten krám asi pořídím, ukecat jste me. Jo o tom carlinkkicu tu byla celou dobu rec. A máš nějaký ověřený tip na ten jeste menší? Ja se v tom vůbec neorientuji a jeste predevcirem jsem ani nevěděl, že něco takového existuje.
  13. Ano, s mojí papírovou maketou se jevilo jako nejlepší místo presne pod Climatronik, místa na výšku dost a ještě by to nebylo vidět. Zároveň ten krám se chladí do všech stran a ty tim pádem zůstanou volné. Jediný na co si člověk musí dát pozor je, aby si tim nepřelepil světýlko co osvětluje zeshora ten Phonebox. 😂
  14. Ok, děkuji, tak o tom ještě popřemýšlím, udělal jsem si šablonu z papíru, tak uvidím jak se vejde, třeba by to šlo přilepit oboustrankou k té boční stěně jak píšeš. Občas s tím autem jede i manželka se svým telefonem, co je na infotainment napárovaný, o to se ale nepřijde ne? Ona AA nepotřebuje, stačí když jí tam poběží co tam běží standartně.
  15. Dobře a kde máte tu krabičku strčenou ve Scale? Když tam v tom Phoneboxu položím mobil, tak nevím jestli se tam ta krabička vleze. Když tedy budu potřebovat nabíjet. Máte někdo foto?
×
×
  • Vytvořit nový...