Jump to content

nedo

Uživatel
 • Content Count

  12
 • Joined

 • Last visited

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

Community Reputation

3 Neutral

About nedo

 • Rank
  Nováček

Recent Profile Visitors

103 profile views
 1. nedo

  Podélníky Scala

  Díky alespoň za nějakou reakci. Dle dokumentace od škody jsou podélníky upevněny v místě kde je nosná část karoserie, takže by je mělo být do čeho upevnit. Nejlepší bude podélníky někde sehnat a vyzkoušet tvar, zbytek by byl řešitelný.
 2. nedo

  Podélníky Scala

  Zdravím, neuvažoval někdo o dodatečné montáži ,,originálních" střešních nosičů- podélníků na Scalu? Koukal jsem, že na Kamiq je seriově montují a tak mě napadlo sehnat si podélníky z bouraného Kamiqu a přimontovat je na střechu Scaly. Vycházím z domněnky, že Kamiq vychází ze scaly a hodní partie vozu se mi zdají velice podobné. Myslíte že by montáž byla reálná, popřípadě kde by se mohli vyskytovat bourané Kamiqy?:D
 3. je to slyšet celkem zřetelně, neřikám že moc, ale zezačátku jsem si několikrát říkaal co to je, než mi docvaklo, že jsem zrovna tankoval.
 4. V nádrži mi šplouchá od dotankování plné do cca poloviny. Je to celkem dobře zřetelný a otravný.... jakož i spousta dalších věcí.
 5. nedo

  Deaktivace Start stop

  ano, když se v infotaimentu podívám do výpisu chyb, tak je tam závada SS. ale jak řikám, nikde to jinak neotravuje, v podstatě o tom nevím.
 6. nedo

  Deaktivace Start stop

  12,14V je stav skoro vybitého akumulátoru. Já bych se toho tedy bál, u olověných akumulátorů je vhodné je mít co nejvíce nabité kvůli sulfaci, takhle moc dlouho nevydrží
 7. nedo

  START-STOP

  Přikláním se k k uživateli Osobne, odpojení senzoru proudu sem provedl před 14 dny a není stím žádný problém. https://forum.skodahome.cz/topic/151207-deaktivace-start-stop/?tab=comments#comment-2456292
 8. Píšu osobní zkušenost s deaktivací Start/stopu u Scaly 1.6TDI(a zřejmě i u dalších modelů Škoda). Tento způsob je na fórech celkem často zmiňován, ale panují kolem toho dohady. Na mínusovém kontaktu baterie je namontován měřák průtoku proudu, díky kterému ŘJ ví kam a kolik proudu směřuje. Pokud se tento senzor odpojí, znemožní to aktivaci S/S a zároveň se akumulátor bude nabíjet ,,po staru". To znamená, že při bežícím motoru bude dobíjen konstantním napětím 14,5V a nebude zbytečně cyklován ,,inteligentním nabíjením“, což mu výrazně prodlouží životnost. Výsledek: z mého pozorování jsem zatím žádná negativa této úpravy nevypozoroval. Nějakou dobu jsem jezdil se zapnutým multimetrem. Pouze když v infotaimentu zalezete do menu S/S, tak je tam vypsána závada, která ale nikde jinde neotravuje. Snadná, vratná úprava, která nic nestojí. Viz. přiložené fotky.
 9. Ahoj, dnes se mi podařilo dostat z originálního rádia Bolero stereo výstup v dobré kvalitě. V podstatě si ukradnete signál PŘEDNÍCH reproduktorů před koncovým zesilovačem. Signál se zesiluje a zeslabuje podle hlasitosti rádia. Aby nedošlo k poškození rádia a omezilo se rušení, je dobré před konektor Cinch umístit elektrolytický kondenzátor na každý kanál. Kondenzátory poté zakápněte například tavným lepidlem kvůli vibracím. Snažil jsem se zdokumentovat to co si myslím že je důležité. Zapojení ověřeno se zesilovačem Magnat 600W. Výhodou tohoto zapojení je, že se nedegraduje signál za koncovým zesilovačem, proudící do reproduktorů, jako při použití HI/LOW adaptérů. Návod popřípadě doplním, kdyby něco chybělo. Prosím přimhouřete oko nad provedením, dělal jsem to jedno odpoledne z věcí co byli po ruce.
 10. konečně, díky! ... nejde stáhnout příručka k motoru 1.6TDI
 11. Zdar chlapi, 1) Jak se Vám projevoval motor během zajíždění? Mám teď najeto 2400km a teprve se mi zdá že motor začíná víc tahat, doteď se mi zdálo že mu tam pár KW chybí. 2) Koukal ste někdo, jak je řešeno chlazení stlačeného vzduchu za turbem? Není tam běžný tepelný výměník vzduch-vzduch, ale vzduch-kapalina a jestli jsem správně pozoroval, tak je to napojené na stejný chladící vodní okruh jako motor... je to možné? Tohle řešení jsem ještě nikdy neviděl. 3) děje se Vám někomu, že po nastartování studeného motoru sebou motor cca 10 vteřin škube protože vynechává nějaký válec? Nebo se to děje jenom mě?
×
×
 • Create New...