Přejít na obsah

Samozamykání auta


beeson

Doporučené příspěvky

Zdary chlapy, potřeboval bych upřesnit jak je to s aktivací nebo deaktivací samozamykání auta. Zkusím to posat srozumitelně co se mě stává. Moje beruška je MR 02.

Při běžným provozu auto odemknu dálkovým , když vystoupím zavřu dveře,klíčky vyndaný , auto se samo nezamkne ani po 2 minutách.

Pak ho zamknu dálkovým.

Potud v pohodě, ale už se mě stalo že pokud při zamčeným autě znova zmačknu tlačítko Zamčeno, auto blikne a cvaknou zámky. Pak ho normálně odemknu opět dálkový a čekám, po cca 20 vteřinách se samo zamkne. Je to normální, že se dá samozamykání aktivovat i dálkovým ovladačem?

Jak to lze deaktivovat?

Vždycky pak laboruju a zkouším

- při odemčeným autě znova zmačknout Odemčeno, auto zas blikne a cvaknou zámky, nebo to samé zkouším při zamčeným autě opětovným zmačknutím tlačítka Zamčeno .

Nakonec se mě vždy nějak povede samozamykání pomocí dálkovýho ovladače zrušit. Nejsem z toho moc moudrej. Najde se tu dobrá duše ,která mě tohle osvětlí? :help: Nebo je to blbost a něco se mě zdá?

Snad jsem to napsal tak ,aby to šlo pochopit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud odemkneš auto dálkou ale neotevřeš dveře do cca 20 sec, auto se znovu zamkne. To dělají všechny (originální) centrální zamykání. Pokud otevřeš dveře, auto se už nezamkne.

Při zamčeném autě - dalším stiskem zamčení se deaktivuje safe systém (auto jde otevřít zevnitř klikou), ale auto zůstane stále zamčené.

Při odemčeném autě - dalším stiskem odemčení zámky cvaknou, blikne to, ale nic se nestane.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud odemkneš auto dálkou ale neotevřeš dveře do cca 20 sec, auto se znovu zamkne. To dělají všechny (originální) centrální zamykání. Pokud otevřeš dveře, auto se už nezamkne.

Při zamčeném autě - dalším stiskem zamčení se deaktivuje safe systém (auto jde otevřít zevnitř klikou), ale auto zůstane stále zamčené.

Při odemčeném autě - dalším stiskem odemčení zámky cvaknou, blikne to, ale nic se nestane.

Aha ,tak v tom je zakopanej pudl. lol Díky za vysvětlení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě jde nastavit uzamčení při dosažení rychlosti 15 km/h a odemčení po vytažení klíčku. A postupné odemykání dveří (při prvním stisku odemkne pouze řidičovo dveře, při dalším celé auto).

A některé generace komfortky umí stahovat okna pomocí dálkového ovládání. Žádné další funkce centrálu mi nejsou známy, opravte mě pokud se něco změnilo.

Samozamykání bych uvítal (občas zapomenu zamknout).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě jde nastavit uzamčení při dosažení rychlosti 15 km/h a odemčení po vytažení klíčku. A postupné odemykání dveří (při prvním stisku odemkne pouze řidičovo dveře, při dalším celé auto).

A některé generace komfortky umí stahovat okna pomocí dálkového ovládání. Žádné další funkce centrálu mi nejsou známy, opravte mě pokud se něco změnilo.

Samozamykání bych uvítal (občas zapomenu zamknout).

Ještě mě prosím tě vysvětli jak je to tedy se samozamykáním po opuštění vozidla. Zamkne se pokaždý samo když zavřu dveře nebo ne? nebo se zamkne jen tehdy pokud ho odemknu ale neotevřu dveře u řidiče? To stažený/zatažení oken pomocí dálkového dneska zkusím, teoreticky by to mělo jít. Editováno: , autor: beeson
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě jde nastavit uzamčení při dosažení rychlosti 15 km/h a odemčení po vytažení klíčku. A postupné odemykání dveří (při prvním stisku odemkne pouze řidičovo dveře, při dalším celé auto).

A některé generace komfortky umí stahovat okna pomocí dálkového ovládání. Žádné další funkce centrálu mi nejsou známy, opravte mě pokud se něco změnilo.

Samozamykání bych uvítal (občas zapomenu zamknout).

Ještě mě prosím tě vysvětli jak je to tedy se samozamykáním po opuštění vozidla. Zamkne se pokaždý samo když zavřu dveře nebo ne? nebo se zamkne jen tehdy pokud ho odemknu ale neotevřu dveře u řidiče? To stažený/zatažení oken pomocí dálkového dneska zkusím, teoreticky by to mělo jít.

Už jsem to asi neměl dál rozvádět, zřejmě si moc nerozumíme :)

Co si představuješ pod pojmem samozamykání? Já tu funkci, kdy je vozidlo zamčené, odemknu ho DO a neotevřu dveře nebo kufr. Po 20 sekundách se auto zase zamkne. Nic jiného to neumí.

Jinak platí vše co jsem napsal výše. Auto musíš po vystoupení zamknout, samo to prostě neudělá.

(mluvím pořád o originální komfortce v oktávii, nevím jak jiné modely).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co si představuješ pod pojmem samozamykání? Já tu funkci, kdy je vozidlo zamčené, odemknu ho DO a neotevřu dveře nebo kufr. Po 20 sekundách se auto zase zamkne. Nic jiného to neumí.

Díky, už jsi mě to zodpověděl, ano šlo mě o to, že se auto samo zamkne jen tehdy, pokud ho odemknu DO ale neotevřu dvěře nebo kufr.

Sorry že jsem se do toho trochu zamotal. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to samozamykani je schvalne kdyz mas auto pred barakem treba a mas klice v kalhotach nebo bunde a omylem ho odemknes tak se po tom case urcenem zamkne a mas jistotu ze mas zamcene auto, jedine ze by sel kolem zlodej a otevrel dvere jak by se odemklo ale to si myslim ze nehrozi :) tu druhou fce cos popisoval to umi jen neoriginalni alarmy a centraly ze se auto zamkne samo ja tu funkci mam ale deaktivovanou zda se mi to ze je to pekna blbost, vylezes ven pritom klice muzou lezet na sedacce a auto se ti zamkne :prc:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

......tu druhou fce cos popisoval to umi jen neoriginalni alarmy a centraly ze se auto zamkne samo ja tu funkci mam ale deaktivovanou zda se mi to ze je to pekna blbost, vylezes ven pritom klice muzou lezet na sedacce a auto se ti zamkne :prc:

Presne tak Je to blbost a toto som musel prednedavnom riesit nasilnym otvorenim dveri:

Boli u mna navsteve pribuzni s 2 rocnym deckom a ked odchadzali, odomkli auto, decko dali dozadu do sedacky, zavreli dvere a po chvilke CVAK :kuk: Kluce na prednej sedacke, vsetky dvere zavrete (a zamknute) a male decko v aute :help:

Esteze to to bol stary FIAT a ja som rychlo kusom drotu po minute skusania dvere vyhackol... lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě jde nastavit uzamčení při dosažení rychlosti 15 km/h a odemčení po vytažení klíčku. A postupné odemykání dveří (při prvním stisku odemkne pouze řidičovo dveře, při dalším celé auto).

A některé generace komfortky umí stahovat okna pomocí dálkového ovládání. Žádné další funkce centrálu mi nejsou známy, opravte mě pokud se něco změnilo.

Samozamykání bych uvítal (občas zapomenu zamknout).

Serus mňa by docela zaujímala funkcia aut. zamknutia v rýchlosti nad 15 km/h a postupne odomkynanie dverí. ako sa to dá aktivovať? vieš ako na to?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Serus mňa by docela zaujímala funkcia aut. zamknutia v rýchlosti nad 15 km/h a postupne odomkynanie dverí. ako sa to dá aktivovať? vieš ako na to?

VAGem, jednotka komfortu (46), kanal 03 ( automaticke zamykani ) nastavit na 1.

Pokud chces automaticke odemykani po vytazeni klicku, byva to kanal 04 ( ne na kazde jednotce komfortu ).

Postupne odemykani se nastavi kodovanim komfortu, to je podle generace jine. Vse je dobre popsano c DP, oddil karoserie, montazni prace, tusim.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Dobrý deň,

neviem, či som tu správne, ale nechcem zbytočne zakladať nový topic. Samozamykanie auta - dvakrát sa mi stalo (naposledy včera večer), že auto som normálne zamkol a po nejakom čase (cca.10-30min) začalo odomykať a zamykať (bliklo dvakrát - otvorené, bliklo raz - zamknuté a tak dokola). Mám autoalarm s centrálnym zamykaním od Jablotronu CA-320 "Akcent". Napísal som im, ale nevedeli, prečo to moře robiť. Skúsil som zamknut DO ale aj čisto kľučikmi a po chvílke sa to rozbehlo znovu (takže alarm v tom asi nemá prsty). Fakt neviem čo s tým, síce idem zajtra do servisu, ale mám podozrenie na nejaký špatný kontakt, či predretý káblik. Myslíte, že to na WAG-u zistia? Je to dosť nepríjemné, keď večer alebo v noci začne na parkovisku auto blikať a ozývať sa, susedia sú nadšení a mám strach aj o to, aby to náhodou neprestalo v odomknutej polohe a ráno bolo auto preč. (časom to furt prestane robiť lenže mi príde, že absolútne bez logiky). Ďakujem za prípadné rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kuzmic

Ak máš el. okná, tak skús vytiahnut ten panel na šoferových dverách, kde sú tlačítka na el. okná a zamykanie centralu z vnútra. Prestrekni kontakty na svorkovnici kde sa napája kábel kontoxom. Možno to pomože. Mne tiež par x same odseba zamklo a odomklo a same sa otvorilo okno. Po prestriekani kontaktov to uz nerobí. Stačí že su tie kontakty mierne zaoxidované, zvýši sa prechodový odpor a už to blbne. No možno bude chyba inde, ale vyskúšat možeš a nič tým nepokazíš ;) .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...