Přejít na obsah

Kam dát světla pro denní svícení? (O1)


tomina

Doporučené příspěvky

Premyslim ze bych si poridil svetla pro denní svícení např. od Helly. jako jediný místo mě napadají mřížky v nárazníku pod světly. Ale nevím jak nejlépe vyříznout díru a taky jaký tvar světel zvolit..rád bych nejdřív viděl už takle upravené mřížky..nemáte někdo nějaké foto...popřípadě, neprodává nějaka firma světla i s mřížkama, jako třeba Hella pro golfIII a tak...? Diky ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam dotaz a jak to mas zapojeny??? Myslim tim abz se ti automatickz rozsvecela

Mám tam dané original relátko pro denní svícení a světla připojená na drát, který by měl rozsvěcet tlumená světla. Po zapnutí klíčku se rozsvítí parkovačky, po nastartování světla pro denní svícení a když rozsvítím vypínačem, tak zhasnou...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam dotaz a jak to mas zapojeny??? Myslim tim abz se ti automatickz rozsvecela

Mám tam dané original relátko pro denní svícení a světla připojená na drát, který by měl rozsvěcet tlumená světla. Po zapnutí klíčku se rozsvítí parkovačky, po nastartování světla pro denní svícení a když rozsvítím vypínačem, tak zhasnou...

Nevim to jiste, ale nemelo by to byt zapojene podle zakona tak, ze sviti jen svetla pro denni sviceni bez parkovacek a pokud se zapnou parkovacky, mely svetla pro denni sviceni zhasnout??? Osobne by se mi taky vic libilo, kdyby svetla pro denni sviceni svitila spolecne s parkovackama....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam dotaz a jak to mas zapojeny??? Myslim tim abz se ti automatickz rozsvecela

Mám tam dané original relátko pro denní svícení a světla připojená na drát, který by měl rozsvěcet tlumená světla. Po zapnutí klíčku se rozsvítí parkovačky, po nastartování světla pro denní svícení a když rozsvítím vypínačem, tak zhasnou...

Nevim to jiste, ale nemelo by to byt zapojene podle zakona tak, ze sviti jen svetla pro denni sviceni bez parkovacek a pokud se zapnou parkovacky, mely svetla pro denni sviceni zhasnout??? Osobne by se mi taky vic libilo, kdyby svetla pro denni sviceni svitila spolecne s parkovackama....

Pokud se nepletu, tak s denními světly musejí svítit i koncová světla.., alespoň tak jsem se to tedy dozvěděl...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mě by ještě zajímalo uchycení těch světel na nárazník nechal jsi tam dovařit nějaký speciální úchyt??  uvažuju o něčem podobném ale na mlhovky protže jsem koupil O1 bez mlhovek a měnit celé světla se mi nechce!

Originální držák světel jsem trochu naohýbal a použil místo, kde je přišroubovanej nárazník... Je tam šroubek do ptastové kostičky, tu jsem vyndal a dal tam šrob a matkou... Akorát na levé straně bylo potřeba v tom místě odříznout kousek plastu z nárazníku, jinak jsem mimo mřížek nic neupravoval...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tomina: Mám tam i původní mřížky ve kterých je proříznutý otvor na světlo.Až na původní mřížce je nerez drátkem připevněn hliníkový tahokov.Vystříhat to jde perfektně.Je běžně k sehnání ve většině prodejen s autodoplňky.100 x 30 cm asi 150,-Kč.Ještě se dělá ocelový,ale ten jsem nikdy nepoužíval

pETe: S denním osvětlením nesmí svítit nic jiného

thym81: To světlo drží na jednom šroubu M6,tak když už to dopadne na tahání,tak to bude asi ten nejmenší problém.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tomina: Mám tam i původní mřížky ve kterých je proříznutý otvor na světlo.Až na původní mřížce je nerez drátkem připevněn hliníkový tahokov.Vystříhat to jde perfektně.Je běžně k sehnání ve většině prodejen s autodoplňky.100 x 30 cm asi 150,-Kč.Ještě se dělá ocelový,ale ten jsem nikdy nepoužíval

pETe: S denním osvětlením nesmí svítit nic jiného

thym81: To světlo drží na jednom šroubu M6,tak když už to dopadne na tahání,tak to bude asi ten nejmenší problém.

ja mam naraznik obyc faceliftovej..tam ta mrizka nepujde tak jednoduse pridelat...asi by bylo potreba komplet mrizku novou...ale kde :-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pETe: S denním osvětlením nesmí svítit nic jiného

Kde to je uvedené? Konkrétně napsané jsem to nikde nenašel, názory na to se různí a na STK mi řekli, že musí svítit i koncová světla...

Napsané je to ve vyhlášce 341/2002,která řeší vše,co se technického stavu vozidel týká.Už se to řešilo ve Fabii,tak si to pročti.

http://forum.skodahome.cz/index.php?showto...%ED+sv%EDcen%ED

Mimochodem,je to napsaný a namalovaný v návodu na montáž viz.příloha

post-28-1154718187.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pETe: S denním osvětlením nesmí svítit nic jiného

Kde to je uvedené? Konkrétně napsané jsem to nikde nenašel, názory na to se různí a na STK mi řekli, že musí svítit i koncová světla...

Napsané je to ve vyhlášce 341/2002,která řeší vše,co se technického stavu vozidel týká.Už se to řešilo ve Fabii,tak si to pročti.

http://forum.skodahome.cz/index.php?showto...%ED+sv%EDcen%ED

Mimochodem,je to napsaný a namalovaný v návodu na montáž viz.příloha

Tak právě v té vyhlášce to zas až tak jednoznačně asi napsané není, když si to každý vykládá jak se mu to hodí.., viz odkaz, co jsi mi napsal...

Jinak tedy citace: Paragraf 32, odstavec 1 - "Motorové vozidlo musí mít za jízdy rozsvícena obrysová a potkávací světla, nebo světla pro denní svícení, pokud je jimi vybaveno podle zvláštního právního předpisu."

Takže, obrysová světla a k nim potkávací, nebo denní... Potvrzeno i na STK. Dohadovat se nehodlám a ať si to každý zapojí jak chce...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

-Ten výklad mi přijde jednoznačný obrysová a potkávací NEBO denní

-samostatné zapojení je i v návodu pro montáž

-návod pro montáž odpovídá EHS/ES(je také uveden ve 341 v přílohách)

-pod vlivem obdobné diskuse jsem se na***l a zavolal do UVMV-TÜV kde to co píšu jednoznačně potvrdili

-co říkají na STK mně po zkušenostech se znalostmi techniků nezajímá

Souhlasím s Tebou,ať si to každý zapojí jak uzná za vhodné -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 týdny později...

pETe: S denním osvětlením nesmí svítit nic jiného

Kde to je uvedené? Konkrétně napsané jsem to nikde nenašel, názory na to se různí a na STK mi řekli, že musí svítit i koncová světla...

Napsané je to ve vyhlášce 341/2002,která řeší vše,co se technického stavu vozidel týká.Už se to řešilo ve Fabii,tak si to pročti.

http://forum.skodahome.cz/index.php?showto...%ED+sv%EDcen%ED

Mimochodem,je to napsaný a namalovaný v návodu na montáž viz.příloha

Tak právě v té vyhlášce to zas až tak jednoznačně asi napsané není, když si to každý vykládá jak se mu to hodí.., viz odkaz, co jsi mi napsal...

Jinak tedy citace: Paragraf 32, odstavec 1 - "Motorové vozidlo musí mít za jízdy rozsvícena obrysová a potkávací světla, nebo světla pro denní svícení, pokud je jimi vybaveno podle zvláštního právního předpisu."

Takže, obrysová světla a k nim potkávací, nebo denní... Potvrzeno i na STK. Dohadovat se nehodlám a ať si to každý zapojí jak chce...

Ještě se vrátím k informaci,kterou jsi se dozvěděl na STK.Je mylná a je smutný,že zrovna technici STK vědí kulový.

Pane K......,

Z důvodu 14 denní dovolené odpovídám na Váš níže uvedený dotaz až dnes. V případě použití denních svítilen homologovaných dle EHK předpisu č.87 nesvítí s nimi žádné obrysové svítilny, ani přední, ani zadní. Toto je odsouhlasená skutečnost na které se nic nemění. Denní svítilny se použijí za nesnížené viditelnosti (tzn.během dne), potkávací světla se použijí za snížené viditelnosti. Na jarním zasedání pracovní skupiny GRE v Ženevě se projednával návrh automatického přepínání mezi potkávacími světly a denními svítilnami v systému se snímačem vnějšího osvětlení. To bylo prozatím zamítnuto a volba přepnutí z denních svítilen na potkávací světla je ponechána na vůli řidiče. Domnívám se, že o takové automatice se bude někdy v pozdější budoucnosti znovu jednat.

Zdravím

TÜV UVMV s.r.o.

Ing.Ctirad Pecháček,

Laboratoř el.příslušenství,

Novodvorská 994,

142 21 PRAHA 4

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,chtěl jsem se optat,já mám octavii r.v.2000,a mám dole v nárazníku ty malé průduchy,jak tam dám ty světla,když v pravém je díky tažnému oku méně místa?mám v plánu ty poláky za 269kč.Díky.

Na předfacelifu je má Galaxy64,napiš mu SZ,třeba Ti poradí.

http://forum.skodahome.cz/index.php?showto...=0entry254165

http://forum.skodahome.cz/index.php?act=At...=post&id=254159

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...