Přejít na obsah

Motorek ostřikovačů světel


Moloch

Doporučené příspěvky

Pls. o radu mam fabii bez ostřikovačů světel a koupil jsem za dobre penizky Rs naraznik i z obstřiky světel. Ruzně pátrám, a není mi zcela jasné jak to je z motorkem obstřikovačů. Jeden známý říká že jsou 2 druhy motorků, že jeden typ ma vývod jen na okna a druhý typ motorku že má 2 vývody (tzn jeden na okna a jeden na světla). Ve škoduli mi zase tvrdí že motorky potřebuju 2, tzn jeden an okna a jeden na světla. Potom jsem tady našel různé rady jako že je třeba komplet nová, větší nádržka na obstřikovače..... No přiznám se že jsem z toho už uplně mimo :kuk:

Mohl by mi někdo prosím poradit, jak to je přesně s těma motorkama, nádržkou, pozicí těch motorků (řekl bych že jsou někde poblíž nádržky) a tyky ještě takový trapný dotaz: jakým způsobem se spouští ty obstřiky světel, jestli páčkou zároven z obstřikem skla????

Ze podrobnou radu budu velice vděčný a pokud se to tu někde podrobně řešilo a ja to jen nenašel, tak se omlouvám že tu adminovi dělám mrdník :p

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak Ti odpoviem na všetko ale myslim že to tu niekde už je aj s mojimi fotos...

Potrebuješ DVA motorčeky, jeden nechavaš pôvodný ktorý je na okno a zadné okno a druhý, výkonnejší na svetlá.

Potrebuješ väčšiu nádržku, teda pôvodná ide preč. Pokial ju budeš kupovať odporúčam so snímačom hladiny.

Pozície - nemáš čo riešiť, musíš k motorku kúpiť aj tesniacu gumu a motorček "nastrčíš" na nádržku.

Svetlá budú ostreknuté iba ak máš zapnuté svetlá a ostreknú sa spolu s ostrekom predného okna, musíš držať asi 2s...

Ďalej musíš správne nakódovať BSG a nakáblovať - od spínača svetiel do BSG, z BSG na relé motorku ostrekovača svetiel a z relé do motorového priestoru rovno k motorku.

v BSG si potom prispôsobením zvolíš po kolkých ostrekoch okna sa ostreknú svetlá znovu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

.......Ďalej musíš správne nakódovať BSG a nakáblovať - od spínača svetiel do BSG, z BSG na relé motorku ostrekovača svetiel a z relé do motorového priestoru rovno k motorku.

v BSG si potom prispôsobením zvolíš po kolkých ostrekoch okna sa ostreknú svetlá znovu.

Zdravim Profor.

Velmi pekne vdaka za postup.

Chcel by som vas poprosit este o rozpisanie vyssie citovanych veci.

Prosim prosim.

D

Ivo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No dival jsem se do etky a nasel jsem jednotlive dily, ale nemuzu 100% zarucit ze ti dam spravne cisla dilu.

Takze nadrzka nejvetsi je 4,5 litrova (6q0 955 453 t), potom motorek na obstrik svetel je (1j0 973 722 a)+tesneni, ale to sezenes za par kacek ve skodovce, to bych kupoal spise nove. snimac hladiny kapaliny v nadrzce je (7m0 919 376) a k tomu taky tesneni. No a samozrejme potrebujes hadicove vedeni, ale to ti enbudu ani rozpisovat to mas 2 koncovky na ty trysky 1 T spojku, potom 3 hadicky a koncovku na cerpadelko + prichytky, ale myslim ze to sezenes jako 1 kus.

No a pak samozrejme ty 2 pistky z obstrikama do narazniku + 2 krytky a nejake drzacky co je drzi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pístky a krytky prodává v bazaru BadyS a do jeho inzerátu jsem kdysi dával schema zapojení, jinak v instalačních manuálech dával montáž Noiser

http://forum.skodahome.cz/index.php?showtopic=8806

ty hadice je možné koupit jiné než od škodovky a normálně je zatáhnout klasickou motex páskou nebo hadicovou sponkou v nerezu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale stejne to vidim tak ze to budu muset ponakupovat ve skoduli. Teda ten motorek (respektive cerpadlo) 1700kč, nadržku a snimac hladiny. Rekl bych ze to nemaji uplne nejdrazsi, teda vuci cenam jinych dilu ;) a mas aspon nejakou zaruku ze ti to cerpadlo neklekne za 2 dny :p

Tobě se to nezdá drahý?Za kus plastu 1200,čerpadlo za 1700.Nechci dělat reklamu,ale skoda-dily.cz(nádobka origo 700,čerpadlo origo 560)To se mi zdá lepší.Nebo se pletu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kúp to druhé čerpadlo, ten piest potrebuje tlak 1,3 BAR cca a máš ich tam dva a to Ti ten malý motorček na okná nevytlačí.

K Hadiciam - ja som kupil na palivo Semperit a zohnal som si také šikovné Y a utiahol eskapáskou, drží, no problem, tie origo hadice su mrte drahé.

Kódovanie BSG na rozchodenie ostrekovačov - ku stávajúcemu kódovaniu pripočítať 00256

Relé ostrekovačov napoj na pin 14 konektoru XS2 na BSG (čierny do ktorého vedie len CAN). Druhý pól relé na kostru.

Zo spínaču svetiel z pinu 11 (SRA) priviesť na pin 1 konektoru XS1 na BSG - toto zabespečí že keď sú svetlá vypnuté, ostrek neprebehne.

v poistkovej skrinke a volnú pozíciu SB64 osadiť 20A poistku, jeden pin napojiť napr na rozvodnú šínu so stálym napätím, druhý pin napojiť na šedý trojpinový konektor na medzistene pin 1 (toto je na predfacelift!!!).

Na Facelifte som použil tiež šedý konektor ale 6 pinový kde som mal spodné tri piny volné.

V motorovom priestore natiahnuť kábel rovno k motoru na pin 2, pin 1 motoru ukostriť.

Silové vodiče je dobré dať aspoň 2,5, ja som použil pod palubkou origo 2,5 na držiaku relé, v motorovom priestore som použil 1,5ku.

Na konektoroch v motorovom priestore netreba zabudnúť na tesnenia na kábel v konektoroch.

inak........treba hladať......

http://forum.skodahome.cz/index.php?s=&amp...st&p=188820

Taky jsem zvazoval vyprdnout se na 2 cerpadla ale jen na to 1 cerpadlo dat rozdvojku a poustet zaroven obstrik skla i svetel. Otazka ale je jestli to bude mit dostatecny tlak aby vubec vyjely pistky....... tot otazka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

od vyroby tam rele v boxe neni, to sa prepina cez pačku ten motorček. ty tam pridáš nocé len na to (nenadarmo, veď k motoru vedú 2,5 kable)

Ja som kupil rele tzv META-BLOCK v škodovke, pätica presne do releoveho držtiaku a su k nemu aj kable, ona sa ta pätica da kupiť aj samo, ale sú tam dva piny ktorým neviem číslo..

Jeste ohledne toho relatka obstriku. Typuju ze jedno tam je od vyroby (na okno) a ja jeste musim dodat druhe na obstrik svetel? nebo se to napojuje jen na 1?
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Máš to právne zapojené? Relé, vedenie od spínača svetiel??? Máš zapnuté svetlá?

Jsi si jistý tím kódem 00256 ? Protože po jeho přičtení jsem si akorát zvýšil zabezpečení auta= nejdou mi otevřít dveře od kufru zvenku. A obstřiky pořád nejedou.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojene je vsechno spravne, delal jsem to s grygym, teda respektive grygy to delal a je se cumel :D.

Ale moje nejvetsi chyba je ze jsem sel do skodovky to nakodovat. primo sem rekl ze potrebuju do bsg pripsat to 00256, on vzal ten 2 radkovy pocitac? a natukal. jenze kdo vi kam co dal, nebo co prepsal, protoze hnedka potom co to nakodoval jsem radeji skusil co vse jde a nejde, no a obstriky nejdou a zadni dvere zvenku taky neotevru.......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojene je vsechno spravne, delal jsem to s grygym, teda respektive grygy to delal a je se cumel :D .

Ale moje nejvetsi chyba je ze jsem sel do skodovky to nakodovat. primo sem rekl ze potrebuju do bsg pripsat to 00256, on vzal ten 2 radkovy pocitac? a natukal. jenze kdo vi kam co dal, nebo co prepsal, protoze hnedka potom co to nakodoval jsem radeji skusil co vse jde a nejde, no a obstriky nejdou a zadni dvere zvenku taky neotevru.......

ve škodovce to neumějí, teda ve většině, abych někoho neurazil

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...