Přejít na obsah

Samozatmavovaci zpetne zrcatko


tomina

Doporučené příspěvky

a jak to funguje ?

Pyroliticky pokovené sklo - vysoce účinné sklo pokovené tvrdou vrstvou kovového oxidu naneseného technologií CVD (chemické napařování ve vakuu). Tato technologie umožňuje nanesení dokonale stejnoměrné ochranné vrstvy kovových oxidů díky reakci plynu na tabuli skla. Plyn přichází do kontaktu se sklem za vysoké teploty a vytváří na něm tvrdou "pyrolitickou" ochrannou vrstvu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no já si myslím ž je tam displej kterej naklápí krystali na podmět fotočidla a tím cloní zrcátko

no jak to je ? cislo reaguje na vonkajsie osvetlenie alebo na oslnenie zo zadu? osobne malokedy pouzivam zaklopanie zrcatka len ked sa ma auto za mnou drzi a oslnuje dlhsiu dobu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
no jak to je ? cislo reaguje na vonkajsie osvetlenie alebo na oslnenie zo zadu? osobne malokedy pouzivam zaklopanie zrcatka len ked sa ma auto za mnou drzi a oslnuje dlhsiu dobu.

Oslneni ze zadu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ma jedno cidlo zepredu a druhy zezadu. Predni zjistuje intenzitu osvetleni a pokud zjisti ze je tma a nebo sero a zezadu na tebe nekdo sviti tak se ztmavi. Ma vyhodu ze se ztmavuje postupne takze treba jak se priblizuje auto zezadu tak se ztmavuje pomalu az je uplne tmavy a jak to auto zmizne tak se zase zesvetli... Takhle se to zda jako zbytecne, ale kdo s tim par noci jel, tak musi uznat ze je to docela sikovna vecicka :-) Ale zajimalo by me, jak to dostanu do svyho auta bez vymeny skla :-( a nikdo nevi nebo nepovi...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ma jedno cidlo zepredu a druhy zezadu. Predni zjistuje intenzitu osvetleni a pokud zjisti ze je tma a nebo sero a zezadu na tebe nekdo sviti tak se ztmavi. Ma vyhodu ze se ztmavuje postupne takze treba jak se priblizuje auto zezadu tak se ztmavuje pomalu az je uplne tmavy a jak to auto zmizne tak se zase zesvetli... Takhle se to zda jako zbytecne, ale kdo s tim par noci jel, tak musi uznat ze je to docela sikovna vecicka :-) Ale zajimalo by me, jak to dostanu do svyho auta bez vymeny skla :-( a nikdo nevi nebo nepovi...
Asi bude třeba porovnat ten kloub co je ve středu zrcátka a přehodit je .Že mně to nenapadlo jak jsem to předělával.Pokud bude průměr souhlasit tak to půjde.Neználek.ps. to zrcatko je paráda :palec2: .Já už to neporovnám zcátko je na místě a původní jsem prodal
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi bude třeba porovnat ten kloub co je ve středu zrcátka a přehodit je .Že mně to nenapadlo jak jsem to předělával.Pokud bude průměr souhlasit tak to půjde.Neználek.ps. to zrcatko je paráda :palec2: .Já už to neporovnám zcátko je na místě a původní jsem prodal

Chlapí pořád tomu nehovím tam nemusí vést nějaký vodiče nebo napájení?To fakt stačí vzít a vyměnit?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak tu je zopár fotos.

Žial z úpravy nožičky fotos nemám, ale vidíte kde je urezená, nebola dutá tak som do nej navŕtal otvor o niečo užší ako je nožička kĺbu (moja má 12mm v priemere) z nej trčia káble spetného zrkadla, tie nepotrebné som ustrihol pri konci nožičky, zaizoloval a na napájanie spom použil tenký audio káblik používaný v PC z cdrom, napojil som +12V, vedenie od spiatočky a kostru (tienenie). Mal som ešte napojiť vedenie od stropného svetla ale nemal som už voľné žily. Treba to (ten spoj) urobiť čo najkratší a zaizolovať zmršťovačkou.

V nožičke sa mi otvoril po navŕtaní vnútorný priestor a ten som ešte prevŕtal vrtákom 5mm a prestrčil po skúškach skúšobný káblik. Spetné som mal vykĺbené. vycentroval som nožičku s kĺbom v pôvodnom držiaku a zalepil sekundovým, behom sekundy tuhé a pevné. na časti čo je už pri okne resp čo kryje ten trn na skle som presne do hora navŕtal asi 5mm dieru na kábel.

kábel zo zrkadla som prestrčil cez celú nožičku, ide tro dosť ťažko a nakoniec som ho prestrčil cez dieru ako som popisoval posledne.

Ešte som zabudol že som nožku strekol čiernou farbou :)

Keď trčal káblik úplne von z nožičky natiahol som zmršťovačku ale nezohrial, to už vidíte na fotkách.

Najhoršie bolo dať späť kĺb do speťátka tak to radšej nevykĺbujte, môžete spetné poškodiť.

post-3171-1211476408_thumb.jpg

post-3171-1211476416_thumb.jpg

post-3171-1211476422_thumb.jpg

post-3171-1211476430_thumb.jpg

post-3171-1211476438_thumb.jpg

post-3171-1211477948_thumb.jpg

Editováno: , autor: profor
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...