Přejít na obsah

odběr proudu


Houdis

Doporučené příspěvky

Ahoj, potreboval bych radu, "obcas" mi z baterky mizi nejakejch 3,4 A pri vypnutym zapalovani, vcera jsem mel zas vybitou baterku, pred chvili jsem to meril, pak jsem to uz odpojil natvrdo a pak jsem si precetl tyhle prispevky, jenze uz mi ten proud zmizel a byl na nejakejch tech 30mA, zhruba 2,5A mi mizelo pres ten silnej kdrat v pojistkach primo na baterce na ty prvni pliskovy pojistce, na druhy s cervenym dratem mi teklo dalsich asi 3/4A, nevite nekdo od ceho jsou tyhle pojistky? Bohuzel mi ten proud nejde porad, takze to bude slozitejsi s odhalovanim, vybijelo se mi to na podzim a az do vcerejska jsem mel klid, tak jsem to nechal byt a ted to zas zaclo ... :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejčastěji dělá odběr rádio ,alarm,nebo třeba svítící osvětlení kufru.Zkusil bych přímo odpojit nejprve rádio a změřit.Kdyby to bylo stejné tak bych postupně vyndaval nožové pojistky a zkoušel.Nebo vyndal všechny a postupně doplnoval a měřil.Pozor nezaměnit pojistky mezi sebou.Po zjištění závady by to chtělo na diag. a vymazat chybové hlášení ŘJ.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejčastěji dělá odběr rádio ,alarm,nebo třeba svítící osvětlení kufru.Zkusil bych přímo odpojit nejprve rádio a změřit.Kdyby to bylo stejné tak bych postupně vyndaval nožové pojistky a zkoušel.Nebo vyndal všechny a postupně doplnoval a měřil.Pozor nezaměnit pojistky mezi sebou.Po zjištění závady by to chtělo na diag. a vymazat chybové hlášení ŘJ.

Hehe jsem myslel ze to nebudu muset delat :o))) o zamene vim, neco s elektrikou muj zivot spolecnyho ma, spis me zajimalo co je pripojenyho na tom silnym cernym hnedka z leva a na tom cervenym hned vedle nej, ale to asi pujde primo do pojistek jeden z nich co ... no nic, tak hold budu muset pockat na vic volnyho casu :o) ale radiem to na 90% nebude, delalo mi to i se starym radiem a svetylka v kufru uz od podzimu nemam, pro jistotu :oD tak ja pak kdyztak dam vedet az se neco dozvim ... :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím,

je odběr proudu se zamčenými dveřmi 70mA normální, nebo to mám začít řešit ?

Záhada většího odběru proudu vyřešena ( alespoň doufám ).

Po překontrolování a postupném vyndávání všech pojistek bez výsledku, jsem ze zoufalství

z držáku HF sady Cark 91 pro nokia 6310 vyndal adaptér na novější telefony ( 6230 a pod. ), který jsem kupoval

abych si nemusel kupovat novou HF sadu, a bylo to ono. Najednou mi spotřeba spadla a pohybovala od 16 do 22 mA.

Ještě postřehy z měření. Nepotvrdil se mi ten názor, že auto usíná cca 1/2 hodiny. U mě to bylo cca do 10s na výše uvedené hodnotě. Také na spotřebu nemělo vliv jestli mám dveře zamčené nebo odemčené. Ještě pro zajímavost, kontrolka otevřených dveří má spotřebu právě těch 50 mA, které mě přebývali a při otevřených dveřích cca do 5 minut zhasne. Také mě to trošku potápilo právě při vytahování pojistek mi spadla spotřeba, ale nevšiml jsem si, že právě zhasla kontrolka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdarek lidi, tak dneska mi zas skocil odber po nejaky chvili pri zamcenym aute nejaky 3A :mellow: bere mi to z baterky pres tu nejsilnejsi pliskovou pojistku na baterce z toho prvniho cernyho dratu z leva :mellow: nevite kam to vede? k pojistkam u ridice ne :mellow: pls help :mellow: neodebira mi to pokazdy, tedka treba nekolik dni OKi a dneska to zas zaclo ... pojistky u ridice sem prave vyhazel postupne vsecky po jedny ... Diky za rady a postrehy ;-)

Editováno: , autor: PatrickE3
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diky za help, no moudrej z toho stejne moc nejsem :-D Tak to asi fakt pujde za nekym zkusenejsim v autoelektrice :-( ta cara v tom schematu je kostra s prislusnym cislem kostriciho bodu?

P.S. Takze na tom dratu je jenom dobijeni? nic vic? jestli to dobre chapu? nebo to neni uplny schema od toho boxu ...

Editováno: , autor: PatrickE3
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Až budeš mít odběr z toho černýho kabelu,tak zkus odpojit alternátor(ten černý pod matkou).Pak zkus znovu změřit a když bude dál odběr tak je zřejmě občas někde zkrat na ten černý kabel.Pokud po odpojení odběr zmizí je zřejmě problém v alternátoru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Až budeš mít odběr z toho černýho kabelu,tak zkus odpojit alternátor(ten černý pod matkou).Pak zkus znovu změřit a když bude dál odběr tak je zřejmě občas někde zkrat na ten černý kabel.Pokud po odpojení odběr zmizí je zřejmě problém v alternátoru.

Nevadi kdyz ten altik odpojim a bude tim padem bez zateze? no kdyz jsem ten cernej odpojil bez klicku teda, tak mi ten odber zmizel, slo to jen z toho cernyho ... asi 2,8A nejak tak no ... predtim tech 0,75A z toho cervenyho hned vedle to mohlo delat radio a treba jeste alarm nebo tak, po chvili to bylo f poho, ale ten altik zrejme si to bral i po pul hodine, pokud je tam teda jenom ten altik no ... takze pak baterka treba po noci stani mela pulku kapacity a neni nova, takze ani plna kapacita uz neni 100% baterky ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odpojit ho nemůžeš, to by ti to nedobíjelo.

Jo to je vlastne blbost co sem chtel ... a tak tam uz neni zadna elektronika? jenom ten altik teda? a v nem diody na usmerneni a tot vse? vlastne nejakej regulator tam musi byt ... je mozny aby ty 3A zral ten regulator nabijeni? By se mel alespon nejak ohrejvat ne? 3A jsou uz docela velkej proud ... nereknu mA, ale 3A...

Editováno: , autor: PatrickE3
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle nákresu by tam již nic nemělo být.V tom altíku dál to už ti neporadím,co tam může být špatně.

OKi, diky, uz tak jsi mi pomohl ;-) ja jsem nejakej nakres toho nabijeni nasel taky, ale nevedel jsem jestli to neni nejaky obrany nebo tak, sem si nejak v lete koupil Jak na to, zatim mi to pomaha, ale slysel jsem na to vydani i kritiku, tak do toho koukam jednim okem jenom a snazim se si ty postupy nejak ruzne overovat i na jinejch mistech ... diky, dam pak vedet jak jsem dopad, doufam ze mi tam ten odber vyskoci, odpoledne se na ten altik mrknu, jestli se k nemu teda nejak dostanu ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ahoj,tak ozivim trosku toto tema a mojim dlhsie trvajuci problem s odberom prudu, baterku mam novu asi 5 mesiacov a vybral som si silnejsiu nez bola origo a vzal som 540 amps,jeden den mi auto postoji a na druhy den rano uz nenastartujem,baterka je vybita,

Tak som to dnes premeral kde mi to moze prebijat ,hodnoty na fotkach som zmeral multimetrom na baterii a postupne kazdu jednu poistku odoberal,hodnota bola 134,9 az 135.3 mA pri vsetkych poistkach az na poistke radia mi hodnota stupla od 167.9 az po 170.5 mA,takze chyba bude tam,mam tam navi dx ktoru som si instaloval sam s prepojenim do maxi-dotu a dvd-vsetko podla navodou.

-Tu je moja otazka ak viem kde to preteka co s tim mozem spravit ?? silnejsiu poistku alebo??? Dik za kazdu radu .

post-9713-1243277255_thumb.jpg

post-9713-1243277275_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale i těch 135mA je přeci hodně.Když jsi měl vyndaný ty pojistky všechny ,tak to mělo kolik.

Dik za reakci

No vytiahnute vsetky som ich nemal,vytahoval som ich postupne po jednej a naspet daval,hodnoty sa nemenili ,snad pri poistke smerovich svetiel to o neaky ten mA vyskocilo ale u poistky radia tam to vyskocilo bravurne.

Kazdopadne to idem skusit zmerat bez vsetkych poistiek

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

JJ,cakal som asi 2 min. ale ,Dnes nove meranie a hodnoty su -: zamknute auto 0,05 mA odomknute s otvorenimy dverami 0,027 mA

Vybral som vsetky poistky a hodnota 0,05 mA po postupnom vkladani ziadna zmena az u poistiek 41 a 42 radio a zapalovac sa hodnoty zdvihli pri kazdej cca 12 az 13 mA spolu so vsetkymi poistkami 0,27 az 0,30 mA.

Tak neviem co je normalne teraz,zajtra budu mozno nove hodnoty

Editováno: , autor: peterkocur
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...