Přejít na obsah

Uložení zadní nápravy


martikk

Doporučené příspěvky

Zbytečná výměna. Začalo to neupřesnitelným a nepravidelným boucháním od zadní nápravy. Zajel jsem na technickou, ať se na to podívají. V uložení nic nenašli. Pak to hodily na test tlumičů a tam zjistily, že zadní jsou v háji. Levý byl v červeném poli 49% a pravý 54%. Tak jsem je vyměnil a bouchání nepřestalo. Tak jsem koupil ještě horní uložení tlumičů a nic, bouchat to nepřestalo :feve: Už mě nic jiného nenapadlo jen, že by to mohlo být uložení nápravy, ikdyž technici nic nenašli. . Tak jsem to v neděli vyměnil. Koupil jsem zesílený na RS ať to stojí za to. A výsledek? Bouchá si to dál. Tak snad to bude ložisko :smich:

post-691-1245091331_thumb.jpg

post-691-1245091346_thumb.jpg

post-691-1245091372_thumb.jpg

post-691-1245091384_thumb.jpg

post-691-1245091417_thumb.jpg

post-691-1245091433_thumb.jpg

post-691-1245091464_thumb.jpg

post-691-1245091484_thumb.jpg

post-691-1245091503_thumb.jpg

post-691-1245091517_thumb.jpg

post-691-1245091528_thumb.jpg

post-691-1245091585_thumb.jpg

post-691-1245091617_thumb.jpg

post-691-1245091638_thumb.jpg

post-691-1245091708_thumb.jpg

post-691-1245091720_thumb.jpg

post-691-1245091734_thumb.jpg

post-691-1245091748_thumb.jpg

post-691-1245091762_thumb.jpg

post-691-1245091775_thumb.jpg

post-691-1245091893_thumb.jpg

Editováno: , autor: martikk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže nakonec to bylo ložisko :smich: Nikdy by mě to nenapadlo že může takhle bouchat. Začalo to loni na podzim a zvuky to vydávalo pořád stejný až doteď, žadný hučení. Při výměně jse mi ještě ulomil šroubek co drží čidlo ABS no práce k nasráni. Ale vše se dá spravit -_-

post-691-1245576757_thumb.jpg

post-691-1245576771_thumb.jpg

post-691-1245576783_thumb.jpg

post-691-1245576801_thumb.jpg

post-691-1245576837_thumb.jpg

post-691-1245576847_thumb.jpg

Editováno: , autor: martikk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže nakonec to bylo ložisko :smich: Nikdy by mě to nenapadlo že může takhle bouchat. Začalo to loni na podzim a zvuky to vydávalo pořád stejný až doteď, žadný hučení. Při výměně jse mi ještě ulomil šroubek co drží čidlo ABS no práce k nasráni. Ale vše se dá spravit -_-

Můžu se zeptat, jak přesně se to bouchání projevovalo? Mě se poslední dobou taky něco ozývá. Hlavně když se prvně rozjíždim a přejedu nějakou nerovnost nebo třeba jen zatočim tak, že se auo lehce nakloní. Vzadu něco klepne, jak kdyby někdo bouchnul kladivem pod rezervu. Všechno už jsem tak nějak zběžně kontroloval, jestli neni někde něco volnýho, nebo něco v kufru a nic jsem nenašel...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 2 měsíce později...
Můžu se zeptat, jak přesně se to bouchání projevovalo? Mě se poslední dobou taky něco ozývá. Hlavně když se prvně rozjíždim a přejedu nějakou nerovnost nebo třeba jen zatočim tak, že se auo lehce nakloní. Vzadu něco klepne, jak kdyby někdo bouchnul kladivem pod rezervu. Všechno už jsem tak nějak zběžně kontroloval, jestli neni někde něco volnýho, nebo něco v kufru a nic jsem nenašel...

Ahoj,mě to dělá to samý,ale fakt nevím co to je.Udělá to jen občas,ale rána je to solidní....Jakoby něco uvolněnýhoNezjistils už náhodou závadu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
  • o 1 měsíc později...

Můžu se zeptat, jak přesně se to bouchání projevovalo? Mě se poslední dobou taky něco ozývá. Hlavně když se prvně rozjíždim a přejedu nějakou nerovnost nebo třeba jen zatočim tak, že se auo lehce nakloní. Vzadu něco klepne, jak kdyby někdo bouchnul kladivem pod rezervu. Všechno už jsem tak nějak zběžně kontroloval, jestli neni někde něco volnýho, nebo něco v kufru a nic jsem nenašel...

Rad by som sa spytal ci si to uz vyriesil?

Mne sa stava nieco podobne, tiez pri nizkej rychlosti. Niekedy sa to ozyva uz len ked sadnem do auta, a skusim sa trocha nadhodit na sedadle. Ozve sa nejake vrzganie. Tiez som nic volne nenasiel, ono sa asi nedaju rukou vyvinut take sily, ale ked skusim nohou poriadne zatlacit do kolesa(lave zadne) zo strany na stranu, alebo otocit, tak sa to niekedy ozve. Zo zaciatku som si myslel, ze sa uvolnuje pri rozbiehani rucna brzda ked auto dlhsie stalo, ale nebolo to ono...

Dik

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Zbytečná výměna. Začalo to neupřesnitelným a nepravidelným boucháním od zadní nápravy. Zajel jsem na technickou, ať se na to podívají. V uložení nic nenašli. Pak to hodily na test tlumičů a tam zjistily, že zadní jsou v háji. Levý byl v červeném poli 49% a pravý 54%. Tak jsem je vyměnil a bouchání nepřestalo. Tak jsem koupil ještě horní uložení tlumičů a nic bouchat to nepřestalo :feve: Už mě nic jiného nenapadlo jen, že by to mohlo být uložení nápravy, ikdyž technici nic nenašli. . Tak jsem to v neděli vyměnil. Koupil jsem na zesílený na RS ať to stojí za to. A výsledek? Bouchá si to dál. Tak snad to bude ložisko :smich:

Já mám ten samý problém, , ale mě to bouchá od 60km a více, seděl jsem vzadu za řidičem a bouchalo to nepravidelně, jak gumovou pailčkou, ale frekvence byla dost vysolká, něco jako buch buch buch,nic buch buch buch. Tlumiče jsou měněný ložisko vypadá dobře, ale auto má najetý 177 tis. km. Na levý zadním kle jsem ho ještě neměnil, auto mám od 79 tis. km. ložisko je tam VIKA ( čína, což se na škodovky nedávalo) ale jde lehce. Měl jsem sundanu nápravu vzadu vlevo, silentblok se zdál docela dobrý viz. foto, ale, když jsem prostrčil šroub silentblokem a zapáčil, tak se mi zdálo, že jsem vnitřkem jednoduše volně hýbal, tak neví. Měl jsem sundanou pružinu, spodní podložka je částečně vydrolená :feve: a horní uložení pružiny, ta guma se mi zdá vytlučená, viz. foto, opravdu nevím. Na pravým kole jsem měnil ložisko ve 140 tis. dával jsem XS, tohle se mi zdá, že nejde zvolna, jakoby v něm něco drhlo, už nevím. :feve:

post-21191-0-70138400-1305477138_thumb.j

post-21191-0-93318300-1305477150_thumb.j

post-21191-0-56352800-1305477168_thumb.j

Editováno: , autor: Casy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Já mám ten samý problém, , ale mě to bouchá od 60km a více, seděl jsem vzadu za řidičem a bouchalo to nepravidelně, jak gumovou pailčkou, ale frekvence byla dost vysolká, něco jako buch buch buch,nic buch buch buch. Tlumiče jsou měněný ložisko vypadá dobře, ale auto má najetý 177 tis. km. Na levý zadním kle jsem ho ještě neměnil, auto mám od 79 tis. km. ložisko je tam VIKA ( čína, což se na škodovky nedávalo) ale jde lehce. Měl jsem sundanu nápravu vzadu vlevo, silentblok se zdál docela dobrý viz. foto, ale, když jsem prostrčil šroub silentblokem a zapáčil, tak se mi zdálo, že jsem vnitřkem jednoduše volně hýbal, tak neví. Měl jsem sundanou pružinu, spodní podložka je částečně vydrolená :feve: a horní uložení pružiny, ta guma se mi zdá vytlučená, viz. foto, opravdu nevím. Na pravým kole jsem měnil ložisko ve 140 tis. dával jsem XS, tohle se mi zdá, že nejde zvolna, jakoby v něm něco drhlo, už nevím. :feve:

Vyměnil jsem zadní silentbloky za RS -sácký, nic, tak jsem šel na levý zadní ložisko protože pravý bylo nový ( fag) a je to vyřešený, jako u martikka. Bylo tam před 50tisíci namontovaný nový ložisko , já jsem chtěl XS za 1000,- Kč, a v autokelly mi dali že onu prvovýrobu, já to neštudoval, že prý je to kvalita, nedávno jsem zjistil , že jsem koupil Viku. Bouchání se projevovalo vždy až po ujetí tak 10 km , asi se to ložisko zahřálo a roztáhlo , pak víc bouchalo.

Je divný, že pravý zadní ložisko jsem měnil, protože hučelo a levý zadní se projevilo jinak, bouchalo. Pro příště.. :aggressive:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
  • o 7 let později...

Budu také měnit silentbloky uložení zadní nápravy a i když jseme si pročetl  dilenskou příručku a prohlédl si fotky z tohoto vlákna nedá mi to a zopakuji otáku, která tu byla položena v roce 2013.

 

Musím shodit celou nápravu jak to popisují v dílenské příručce nebo mohu udělat každou stranu zvlášť?

tj.  uvolním brzdové trubky a bovden ruční brzdy, sundám tlumič, pero povolím roub a vylačím  naprvu doku tak aby uložení šlo  vylisovat ven?

 

Děkuji

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...