Problém je v tom, že každým způsobem se mobil nabíjí jiným proudem (rychlost nabíjení), a ten největší nabíjecí proud je stanoven výrobcem, ten lze dosáhnout jen kabelem. USB-C v dnešních škodovkách, si troufám říct dají i 40-60 nebo snad i 100W?
Názorný příklad, takový iphone 13 se skrze lightning to USB nabíjí 20W, jenže když si ho člověk dá do PhoneBoxu nabíjí se ani ne polovičním výkonem: 7,5W(qi nabíjení nemá takovou účinnost přenosu energie, vznikají zde ztráty). Když si do toho započtu vlastní spotřebu telefonu tzn. nějakou navigaci, do pozadí spotify, a mobilní data tak na samotné dobíjení nezbyde moc. U starších telefonů se mohlo stát, že při horší kondici baterie a vyšším nárokům dnešních aplikací se telefon pomaličku vybíjel i při nabíjení, jak USB kabelem tak i třeba bezdrátovým.
Osobně mobily nabíjím raději menším proudem, nejsem úplně fandou rychlonabíjením o 40 a více Wattech. Nechci mít po jednom roce rychlonabíjení 90% kapacity baterie, 90% co bych měl u pomalu nabíjeném mobilu po 3 letech používání. Ale chápu frustraci lidí, kteří očekávají, že se jím bezdrátem mobil nabije během pul hodinky při jízdě autem.
EDIT: ano @keras , nabíjet nějakého samsunga v roce 2012 50 Watty by mělo katastrofální následky, dnes je tomu jinak, technologie se mění, ale nejsem toho zastáncem.