Přejít na obsah

MarioHP

Uživatel
  • Počet příspěvků

    15
  • Registrace

  • Poslední návštěva

Vše zveřejněné uživatelem MarioHP

  1. Tak nakonec jsem monitor umistil na magnet k radiu, protoze nahore nebyl na slunci citelny a zaroven se tam pod sklem tak rozpalil, ze krabicka z PLA to nedala a zacala se kroutit
  2. Baterka je jeste celkem OK, tady je trosku problem pri startu. V porovnani s multimetrem na baterce, kde je cca 12,4 V pri zhaveni dojde mirnemu poklesu napeti na 11 V a toto napeti prave monitor zobrazi, protoze se tak rychle nepripoji na komunikaci s ridicim modulem baterky, aby zobrazil tech 12 V. Pokud by ukazal treba 9 V a min tak uz je asi problem. Je to spis takovy informativni udaj, uvidim, jestli se osvedci. V kazdem pripade jeste upravim kod, aby ten udaj zobrazil cervene pokud klesne pod 10.
  3. S porizenim 3D tiskarny me napadlo zmensit puvodni verzi DPF monitoru, protoze bych si mohl jednoduse vytisknou krabicku na pouzity modul. Duvodu pro zmenu bylo ale vice. Svetlo vydavane LCD displejem je v noci opravdu otravne a navic monitor zabral skoro celou odkladaci schranku, kterou chci zase vyuzivat. Umisteni bylo celkove docela nestastne, clovek musel sjizdet pohledem az k radici pace a nesledoval cestu. Pro novy monitor jsem si vybral Arduino modul LilyGO TTGO T-Displej ESP32 1.14 TFT a to proto, ze uz obsahuje vse v jednom - ridici desku, BT modul a barevny displej. Pro program jsem vyuzil jako zaklad puvodni kod pro Arduino UNO z predchoziho modelu. Diky velikosti modulu bude monitor umisteny v urovni oci vedle budiku. Pripojeni monitoru je pouze pres USB-C konektor na spinane napajeni 5V. Momentalne monitor testuju, ale uz ted je zmena super. Pismo je dostatecne velke takze se da pohodlne precist, navic jsem kod upravil tak, ze pokud se bude blizit regenerace, zmeni se i barva merenych hodnot ze zelene na cervenou. Prubeh regenerace pak zlutou. Porovnani velikosti s predchozim monitorem. Video zapnuti monitoru
  4. Tak konečně se mi podařilo zpracovat krátké video, jak se monitor chová při aktivní regeneraci. Telefon tu kombinaci světla trochu nedával, ale jako ukázka to stačí. Normálně jdou údaje bez problému přečíst. Na konci videa je natočený i konec kremace, odkaz zde.
  5. JJ 47 díky za upozornění, opravil jsem. 35 je ta druhá co mám na dashcam.
  6. Tip na instalaci. Po několika pokusech s umístěním jsem se nakonec rozhodl monitor instalovat do středové schránky. Schránku využívám minimálně, protože se tam vejdou jen drobné věci a telefon už vůbec ne. Spínané napájení (na fotce pojistková odbočka vpravo) jsem vytáhl z pojistky č.47 pro zadní stěrač a protáhl vyvrtaným otvorem do schránky. Vyrobil jsem ještě jednoduchou podložku, aby byl monitor nakloněný dopředu a zároveň se dala schránka i zavřít.
  7. Tak to, jestli je Oil ash k ničemu je věc názoru. Budu dělat monitor kámošovi a ten to třeba chce. A není sám, když jsem to probíral s dalšíma lidma, většina by chtěla tohle. Proto jsem to sdílel i tady. Já osobně tam mám teplotu před DPF, z které se dá taky hezky odhadnout, kdy bude kremace. Nikomu nakonec nic nebrání, aby si kód jednoduše upravil a zobrazil si co chce, já jsem dal jen možnost.
  8. AKTUALNI - Vypočtená hmotnost sazí (0÷24) g CELKOVA - Oil ash residue (0÷80) g
  9. Nedá se koupit, je to můj prototyp. Předchozí příspěvek jsem doplnil o odkazy.
  10. Tak mám skoro hotovo. Ještě nedorazil vypínač, ale ten dodělám až budu tahat napájení od pojistek. Momentálně napájím z konektoru zapalovače. Funguje to tak, že na začátku kremace se rozbliká displej a na dolním řádku pod údajem o AKTUÁLNÍ hodnotě se objeví text REGENERACE. V průběhu vypalování je tak možné sledovat aktuální úbytek sazí na horním řádku. Asi po minutě přestane displej blikat a vrátí se text o CELKOVÉM zanesení filtru, ale vypalování nadále běží. Před koncem kremace se displej rozbliká znovu a vypne až úplným koncem regenerace. Až bude probíhat další kremace, natočím video, jak to vypadá. Kdo má zájem může si stáhnout kód pro ARDUINO. Původní projekt včetně schématu od Jakuba, ze kterého jsem vycházel. Tady pak můj prototyp na videu.
  11. Tady to řeší ledkama, ale zase z konektoru. To, že vypaluje, poznám podle otáček motoru, zásadní info bylo pro mě KDY, to znamená aktuální zanesení filtru. Z toho už odhadnu, že kremace nezačne zrovna když přijedu domů. Termistor funguje jen do 150°C, takhle vysoké teploty se měří termočlánkem.
  12. Na rizene vypalovani jsou primo kody, kdyz jsou aktivni, bezi cas "kremace" filtru nebo jeho prubeh (0-255), jinak jsou vypnute. To prave ted testuju, co bude pro me nejlepsi. Bohuzel musim vzdycky cekat nez se zaplni filtr :) Ty teploty dosahujou pri kremaci az 660°C.
  13. Pro moji potrebu OBD bylo nejjednodussi reseni, protoze jsem mel VGATE koupeny. Resil jsem jeste moznost instalace android modulu k radiu, ale to je financne nekde jinde (asi 10k). Mam zachycenou celou komunikaci mezi apkou a spis si ted s kodama hraju. Pro info staci bohate, ze vim kolik mam aktualne zaplneny filtr a kdy bude regenerovat. Jezdim pomerne kratke trasy tak je to k nezaplaceni kdyz regeneruje celkem casto. Hodnoty teplot nebo tlaku mi nic nereknou, ikdyz neni problem to na displeji taky zobrazit, ale to uz odvadelo pozornost kdyz ty udaje prepinaly. Kody pro DPF: Aktualni hmotnost - 22114F Celkova hmotnost - 22178C
  14. Ano vycházel jsem z projektu Jakuba. PID kódy pro adresování jsem použil s bluetooth komunikace mezi apkou VAG DPF a diagnostikou VGATE. Měly by fungovat pro všechny vozy koncernu volkswagen (2013-2020), otestované to ale nemám. Co vím, že fungujou na Golfu 7 a na mé O3 1.6 TDI. V současnosti ještě testuju nějaké kódy po spuštění regenerace, takže ino zveřejňovat nebudu.
  15. Já jsem to vyřešil arduino modulem. Vyčítá mi přes VGATE aktuální data o DPF a při vypalování se rozbliká displej s nápisem, že regeneruje. Ještě to hodím do nějaké krabičky a hotovo. Na mobilu je to fajn, ale zapínat pokaždé apku je opruz. Video jak monitor DPF vypadá
×
×
  • Vytvořit nový...