Přejít na obsah

ťažšie riadenie pri brzdení


Mima

Doporučené příspěvky

Ahojte, keď brzdím a pritom vytáčam kolesá (pri malej rýchlosti - parkovanie a pod.), tak mi ide ťažko riadenie, ako keby vtedy nešlo servo. Pri väčšom vytočení kolies ako keby servo nestíhalo. VAG nehovorí nič, servo inak funguje, snímač natočenia volantu je ok. Začalo to v zime, ale ani pri oteplení sa to nezmenilo. Stretli ste sa s tým?

Dík.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano stretol som take. Takto sa prejavuje nizka hladina servo oleja v nadobke. Pozrel si či je dosť oleja?

Ešte nie :o, nikde mi neuniká, ale pozriem to. Dík. Aký olej? Predpokladám, že budú predávať najmenej 1 liter a bude drahý...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ešte nie :o, nikde mi neuniká, ale pozriem to. Dík. Aký olej? Predpokladám, že budú predávať najmenej 1 liter a bude drahý...

:D

PENTOSIN CHF 11S

N 052 14600

TL 52 146

Množstvo hydraulického oleja 0,80 litra

1 liter cca 12€

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

A prečo vymena serva.

Nenašiel som na trase od čerpadla po riadenie únik oleja, ale je trochu vlhká ľavá tyč riadenia, predpokladám, že tade bude unikať. Počkám nejaký čas, kým o5 klesne hladina, nechce sa mi do výmeny serva. Ako som tu čítal, na pôvodných servách odchádza tesnenie a opravovať sa to neoplatí. Či?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

pridam aj ja svoj postreh...rovnaka "zavada" ma postretla vcera....tiez pri brzdeni mi vynechavalo servo...dnes sa to zhorsilo a servo viac neslo ako islo...po dojazde domov nasledovala kontrola hladiny oleja v servo riadeni....sucho :) takze som musel zistit kde sa mi trati ten olej...a unika mi bohuzial cez pravu prednu manzetu....takze ma asi caka vymena stredneho dielu a musim dufat ze nezhorelo servo...:) takze fajna investicia pred dovolenkou :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

čo tam planuješ dať rerpas či nove.

nooo nove koyo sa nevyraba....takze ak nove tak prerabka na TRW cize riedenie aj so servom...loklakny predajca 740....skoda dealer 840 + robota....non sense na 8 rocne auto....takze som zohnal repas za 180 a dava na ten diel aj zaruku rok ci dva s tym ze mu dam moje stare....zajtra si idem pon a pak servis....deufam len ze mi vydrzalo servo ten krotkodoby chod na prazdno bez oleja a ze nebudem musiet menit aj to :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To vydrži.

vedel by si este poradit ? potrebujem s tym ist do servisu a nechcem aby islo servo cerpadlo naprazdno....mam to naplnit a dufat ze to nevytecie vsetko kym dorazim alebo sa da nejako jednoducho servo odpojit od "napajania"..... napadla mi poistka cislo 7, ale pri nej je popis "elektronika motora, servoraidenie" ......nevies co vsetko mi to odpoji a ci to bude ucinne vyradenie serva z prevadzky ? dik :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...