Přejít na obsah

Hledám tiché pneu


Jir-ka

Doporučené příspěvky

Mám na Octavii II Barum Bravuris a i když se jim z hlediska údržby včetně prohazování předku a zadku dost věnuji, tak jejich hlučnost mne už doslova vytáčí. Mají najeto cca 30 tis. a vzorek ještě 5 mm. I přes to jsem s rozhodl je vyměnit. Máte někdo nějaký tip nebo nejlépe osobní zkušenost, čím je nahradit? I když jsem už na netu s tímto problémem strávil několik hodin, tak jsem se zatím nerozhodl. Proto každou zkušenost a nejlépe s OII uvítám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Osobně mám Michelin energy , a hukot jak sviňa . Alespoň v porovnání s mojí bývalou octavii 1 . Auto jsem koupil v lednu , najeto 58 a mělo zimní matadory , tak jsem myslel že je to tím , přezul jsem nedávno na letní již zmiňované micheliny a hukot pořád stejný . Taky nevím jestli jsou v tahu ložiska a nebo to tak prostě je již dáno konstrukcí auta .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Od tý doby co mám OII používám barum bravuris a nyní bravuris 2 a nemůžu si na ně stěžovat a že by hučely se mi nezdá.Mám je v rozměru 205x55 R16.Já jsem s nima spokojenej dobře držej na mokru a snášej i nízký teploty před zimou na nich jezdím až do prvního sněhu.Loni jsem na nich jel i do španělska a zpět a jak říkám jsem s nima spokojenej.Ale to je věc názoru co člověk to jinej názor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Osobně mám Michelin energy , a hukot jak sviňa . Alespoň v porovnání s mojí bývalou octavii 1 . Auto jsem koupil v lednu , najeto 58 a mělo zimní matadory , tak jsem myslel že je to tím , přezul jsem nedávno na letní již zmiňované micheliny a hukot pořád stejný . Taky nevím jestli jsou v tahu ložiska a nebo to tak prostě je již dáno konstrukcí auta .

Je to autem. OII je oproti OI z hlediska z hlediska odhlučnění podvozku mizérie. Zlatá OI na Firestonkách z fabriky. Na tu vzpomínám. Proto není jednoduchý na to vybrat slušný gumy. Teď jsem dostal taky tip na Pirelli P6 poslední generace, že by mohly být relativně tiché.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Od tý doby co mám OII používám barum bravuris a nyní bravuris 2 a nemůžu si na ně stěžovat a že by hučely se mi nezdá.Mám je v rozměru 205x55 R16.Já jsem s nima spokojenej dobře držej na mokru a snášej i nízký teploty před zimou na nich jezdím až do prvního sněhu.Loni jsem na nich jel i do španělska a zpět a jak říkám jsem s nima spokojenej.Ale to je věc názoru co člověk to jinej názor.

Pokud si to dobře vybavuji, tak 205ky mají jiný vzorek než 195. Třeba to bude tím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 5 týdny později...

Tak vyřešeno. Měl jsem vůz v servisu a při převzetí mi oznámili, že mi namontovali nové pneu. Konkrétně Dunlop SP Sport Fastresponse. Zatím jsem s nima jel jenom ze servisu pár km, ale první dojem je celkem pozitivní. Docela příjemná změna. V pátek jedu dál, dám vědět jak je vidím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak po cca 500 km znatelný rozdíl. Jak z hlediska akustiky tak i komfortu. Na hrubém asfaltu jsou slyšet, ale je to akceptovatelné. Na hladkém o nich skoro nevím, konečně zase slyším zvuk PD. Zlepšení nastalo i z hlediska pohodlí, přejezdy kolejí, záplat, na kostkách a pod. způsobují znatelně nižší rázy do podvozku. Možná, že některé vámi navrhované pneu by byly ještě lepší. Pro mne je to ale v tuto chvíli tak podstatný rozdíl, že jsem relativně spokojen. Adhezi a životnost neřeším, spotřeba paliva vypadá stejná. Vypadá to, že se zařadím mezi uživatele pro které je už Barum pasé. I když jsem se tomu bránil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pirelli P7 Cinturato, mam v rozmeru 225/45 R17 a tissi a pohodlnejsi gumu jsem nemel. Je tam sice rozdil v handlingu, zacinaji driv piskat a pocit mam trosku gumovejsi oproti predchozim Falken 912 (krasna guma, ale nerovnomerne se mi sjely a zacaly silene hucet), ale i na tak nizkou gumu hezky tlumi nerovnosti a jsou krasne tichy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...

Tahle pneumatika byla vyvinuta specialne pro Subaru Impreza WRX STi z let 2004-2007.

Vnejsi ramenni oblast je uz semi-slick, podle me se od ni da cekat vyborna prilnavost za sucha, mizerna za mokra a nizka zivotnost.

Je to tzv. ultra-high performance pneumatika, podle me nevhodna volba pro bezny provoz.

post-9-0-12548900-1330804720_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

uvažuji že bych to auto spiš vytlumil . Nemá někdo zkušenost s nějakým nástřikem ze spodu že bych současně zlepšil antikorozní upravu .

Tím tomu moc nepomůžeš. Jedině vytlumit kufr a podlahu. To pomůže razantně. Sám se na to co nevidět chystám. Ten hluk od kol a podvozku je hrůza. A je to především příšerným povrchem zdejších silnic. Stačí zajet za hranice a ticho. Třeba maďarské dálnice luxus.

http://forum.octaviaclub.cz/index.php?showtopic=13926&st=0&gopid=1271540entry1271540
http://forum.skodahome.cz/topic/50109-odhlucneni-skoda-octavia-vibraflexem/
http://www.autohificlub.cz/forum/9/943040-tlumeni+kufru+vibraflexem/0
http://www.skodaoctavia.cz/skoda-octavia/vytlumeni-kufru-o2
http://www.prohifi.cz/rady-a-navody/tlumeni-a-odhlucneni-automobilu-skoda-octavia-i-tlumicim-materialem-vibraflex-25
http://dieselpower.cz/forum/viewtopic.php?t=12

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V tomto rozmeru bych doporucil na zaklade osobnich zkusenosti bud Bridgestone Turanza ER300 nebo Dunlop SP Sport01.

Ted nove je na trhu nova Bridgestone Ecopia EP150, podle testu pry i ticha.

Mám zkušenost s Dunlop Sport Fastresponse v 185/60/14 - tiché a seděly. Na Octu je pořídím taky. Michelin Energy jsou strašné hučáky. Sice vydrží hodně km, ale kdo to má poslouchat. Týpek co si ode mě koupil ty dunlopy na feldu si chrochtá blahem, jak jsou tiché a drží v zatáčkách. Něco na tom bude s feldou jsem neměl problém na nich projet určitou zatáčku tiše v 90-100. S octou to na michelin energy kvičí v 80. Zakvikne to i při prudší změně směru v řízení.

Editováno: , autor: ka-spel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 2 měsíce později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...