Přejít na obsah

Vlnění zadku na nerovnostech u OI. Combi 4x4


xavi

Doporučené příspěvky

Ahoj všem,

prosím o radu. Při přejezdu příčné nerovnosti v mírné zatáčce( levé či pravé) se mi zadní část auta mírně zhoupne do strany. Dříve to nedělalo. Sleduji to až teď po zimě. Mám OI. 4x4 TDI PD r. v. 10/2004. Alu 17" s pneu 225/45 R17. Nevíte, kde by mohl být problém? Předem díky za rady. Alex

Editováno: , autor: xavi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já teda neporadím bohužel ale zmíním své poznatky.Takové uskočení zadku do strany při přejetí nerovnosti jsem zaregistroval na starých letních kolech, na zimních kolech mi to nepřipadalo.Nyní mám nová legtní kola + gumy a též mi nepřijde že by to nějak skákalo do strany....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No gumy ,to je jen polemizování, spíš bych to viděl na vyžvejkaný uložení ramen zadní nápravy + unavený tlumiče, bolest 4x4 zvlášť když někdo jezdí na 17". Takže jedině hever a kontrola. Ono jako 17" kola se moc žvejkat do strany nebudou,pokud je nemáš nahuštěný na 1 bar a jestli provozuješ auto na 17" kolách,tak to moji teorii nahrává ještě více, Oktávka není na 17" kola postavená.

Editováno: , autor: juke.box
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky se mi nechce moc věřit, že by to bylo pneumatikama. Mám tam 225/45 R17. Já mám orig. 17" kola Kentaur, které jsou na FII., Roomster Scout 17". Tlak pravidelně kontroluji a málo nahuštěno určitě nemám. Jinak nevím, jak s těma 17", ale kamarád má OI. RS WRC edition a tam má bílé Spidery. Je fakt, že pneu tam má 205/50 R17. ;)

Editováno: , autor: xavi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kolik má auto najeto a co to je za gumy?

Ty kola jsi někde koupil nebo jsi je jezdil už vloni?

Jinak podle mě jestli nejsou origo kola uhozený tak musej držet jako bejk. Obzvlášť Kentaurky - silný paprsky.

17-cky jsou na Octě bez problému ;)

Je to hlučnější ale právě v té šířce musejí sedět.

Co rozvodovka a haldexka? Prohlídnout celou nápravu - uložení a tlumiče.

Fakt na 17-ckách to musí sedět! ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To: Dodo-Kolín

Najeto mám 150 tkm. Ty 17" Kentaury jsem kupoval nové loni ve Škodovce. Pneu tam mám Continental ContiProContact 225/45 R17 91H. Haldex a rozvodovka si myslím, že je OK. A na mokru, resp. štěrku fungovala bez problémů. Jinak v obojím je vyměněn olej a v Haldexu filtr. Tak fakt nevím. :-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To: juke.box

S aktivním policistou nevím. Pokud vím, tak na místě není schopen vyřešit nic co se týká špatného rozměru pneu a ráfků. Maximálně sjetý vzorek, jiný rozměr či konstrukci pneu na nápravě, to je vše. V malém TP, které dáváš při kontrole není nic o rozměru pneu a ráfků zapsáno a velký TP nejsi povinen u sebe vozit. Navíc v evidenci k Tvému autu, co se týče rozměrů pneu a ráfků taky "nic" nezjistí. Takže problém může být jedině na STK, ale tam není přeci problém přijet na zimních pneu se správným rozměrem. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak pokud nemáš Oct RS krátkou tak ano, jinak jen do doby,než bude nějaká bouračka,nebo nepotkáš nějakýho aktivního policistu. 17" offic nemají schválení krom krátké RS.

Spíš máš na mysli 18",ne? Já mám 17" zapsaný v TP jako alternativní lol

to xavi: Máš ESP?

Editováno: , autor: Dodo-Kolín
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S aktivním policistou nevím. Pokud vím, tak na místě není schopen vyřešit nic co se týká špatného rozměru pneu a ráfků. Maximálně sjetý vzorek, jiný rozměr či konstrukci pneu na nápravě, to je vše. V malém TP, které dáváš při kontrole není nic o rozměru pneu a ráfků zapsáno a velký TP nejsi povinen u sebe vozit. Navíc v evidenci k Tvému autu, co se týče rozměrů pneu a ráfků taky "nic" nezjistí. Takže problém může být jedině na STK, ale tam není přeci problém přijet na zimních pneu se správným rozměrem. ;)

To si kamaráde na velkým omylu.....dneska už kluci umí na silnici přes výdobytky moderní techniky prolustrovat velký TP a vůbec ho nemusíš mít u sebe:)....už je jiná doba.....a databáze funguje moc dobře:). Takže až na ně narazíš, dostaneš na místě flastr, ztratí se ti nějaký bodík, čeká tě technická a pak zas můžeš pokračovat....a když budeš mít jo smůlu a potká tě ať už jakákoli kolize, mohlo by se ti stát, že veškerou škodu zaplatíš ze svého. Co není v technickém průkazu, nemá na autě co dělat. Ber na vědomí, že když ty kola nemáš zapsané, máš vozidlo pro provoz na pozemních komunikacích nezpůsobilé.....neoprávněný zásah do technického stavu vozidla:). To samé platí o osvětlení a podobně....každý si tam dneska strká HIDky, ledky a jiné hovadiny a vůbec si neuvědomuje následky. Stačí do někoho nabourat, dotyčný řekne, žes ho oslnil a první co nastane bude šťára po tvém osvětlení....jakmile tam budeš mít něco jiného než schváleného, máš to na svědomí....když to bude jen nějaký šťouchanec, většinou se tím nikdo nezabívá, ale když bude nějaká újma na zdraví, auto ti prolezou celý a budou hledat sebemenší hovadinu, jen aby to pojišťovna nemusela platit. A v těchto případech se jedná o velké peníze, tomu věř....není to vlastní zkušenost, ale zkušenost souseda, kterého to potkalo.....

Editováno: , autor: sejra
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OK.Nebudu se s Tebou přít. Mám osobní skutečnost s obojím a vše bylo bez problémů. ;) Jen je tady zbytečné strašit lidi. Jinak HID xenony na autě nemám.

Editováno: , autor: Wojnar
Necituj poslední příspěvek!!
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vůbec nikoho nestraším, to je realita.....Jak jsem psal, je to individuální a záleží, na koho zrovna narazíš. Každopádně když Tě zastaví kluci s bílou čepicí, tak jim nic neuteče.....druhá věc a podstatně horší.....vyjeď na neschválených pneu do ciziny, třeba do Němec....tam se nebudeš stačit divit....tam to není bordel jako u nás....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To: juke.box

S aktivním policistou nevím. Pokud vím, tak na místě není schopen vyřešit nic co se týká špatného rozměru pneu a ráfků. Maximálně sjetý vzorek, jiný rozměr či konstrukci pneu na nápravě, to je vše. V malém TP, které dáváš při kontrole není nic o rozměru pneu a ráfků zapsáno a velký TP nejsi povinen u sebe vozit. Navíc v evidenci k Tvému autu, co se týče rozměrů pneu a ráfků taky "nic" nezjistí. Takže problém může být jedině na STK, ale tam není přeci problém přijet na zimních pneu se správným rozměrem. ;)

Na toto za mě odpověděl sejra, jak kdyby mi to vzal z ůst. No zkus takhle jezdit a uvidíš,časem to poznáš lol

Editováno: , autor: juke.box
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle toho jak to popisuješ tak to vypadá na pneu.....

Zkusil bych ty zimáky.

Potom bych se zaměřil na podvozek - silenbloky atd...

Jinak pokud při běžné kontrole PČR zjistí že máš auto nezpůsobilé provozu na pozemních komunikacích (jiné kola než jsou povolené) můžou Ti sebrat techničák a odstavit vozidlo - tedy půjdeš domů pěšky :aggressive:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...