Přejít na obsah

Fabia III


schimmer

Doporučené příspěvky

Panove, ja nevim, otazka je, jak kdo tyhle verze chape.

Monte Carlo, a stejne tak i ScoutLine, jsou jen designova provedeni, ktere maji evokovat sport, resp. offroad.

Nikdo nerekl, ani samotna Skodovka, ze se jedna o sportovni/offroad auto.

Od toho je/byla RS verze a Yeti, resp. Octavia Scout.

Pak mi ani nevadi, ze jsou nabizeny treba i s trivalcem 1.0 MPi. Proc by napr. zena do mesta nemohla mit bohate dostacujici trivalec v pro ni vzhledove atraktivnim provedeni? Na tom pro me nemeni nic ani to, ze MC bylo hezci odvozene od FII FL (kdyz pominu zakladni proporce).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Panove, ja nevim, otazka je, jak kdo tyhle verze chape.

Monte Carlo a stejne tak i ScoutLine jsou jen designova provedeni, ktere maji evokovat sport, resp. offroad.

Nikdo nerekl, ani samotna Skodovka, ze se jedna o sportovni/offroad auto.

Od toho je/byla RS verze a Yeti, resp. Octavia Scout.

Pak mi ani nevadi, ze jso nabizeny treba i s trivalcem 1.0 MPi. Proc by napr. zena do mesta nemohla byt bohate dostacujici trivalec v pro ni vzhledove atraktivnim provedeni? Na tom pro me nemeni nic ani to, ze MC bylo hezci odvozene od FII FL (kdyz pominu zakladni proporce).

 

Přesně tak. Oni totiž nechápou, že v dnešní době se spousta lidí a věcí jen na něco hraje, a toto je ten stejný případ. Přináší to automobilce zisk? Přináší, tak není co řešit. Kupovat to přece nemusí.  :kol-28:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak jste si to olajkovali, ale vy zase nechápete jednu věc, že na to můžeme mít svůj názor ( od toho je demokracie ) a můj je ten, že Monte Carlo bez úpravy podvozku a motoru je rozporuplný a Scoutline bez 4x4 už tuplem :)

Je mi jedno co to má evokovat, jestli to vydělává nebo ne, kdyby se to možná jmenovalo jinak, neřešil bych to... :)

 

Edit: marketingově to teda prodávají jinak, člověk má pocit, že na něj čeká něco víc než bodykit... :)

 

http://www.skoda-auto.cz/models/nova-fabia-monte-carlo

Editováno: , autor: Rypicong
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vyjadruju/jeme tu svuj nazor stejne jako ty, v zadnem pripade ti ho nerozporuju/jeme. Tak o co ti jde?

V odkazovane marketingove komunikaci nevidim zadny rozpor s tim, co jsem napsal.

Hlavni message zni: "Charakter modelu Fabia Monte Carlo a Fabia Combi Monte Carlo skvěle padne řidičům se sportovním založením. Tento kompaktní městský vůz znamená hodně zábavy. A díky prostornému interiéru se rozhodně nemusíte nijak uskromňovat.

Co na jeho zaklade bys konkretne ocekaval? Navic v kontextu s modelem Fabia? Sportak? Nebo high performance auto?

A opet, nic nerozporuju, jsem jen zvedavej, tudiz se ptam.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

rozporujete ( ty konkrétně ne, ale Pawouk jo ), ale jak už jsi napsal, je to názor vs názor...

 

já třeba v PR řečech rozpor vidím:  ...padne řidičům se sportovním založením....

Rozhodně sportovně založený řidič, nesáhne po bodykitu a nevezme si k tomu tříválec...

 

A co bych si představoval pod autem Škoda s označením Monte Carlo což byla slávně sportovní etapa této značky ? Je to strašně jednoduché, klidně ten bodykit a interiér co se nabízí, ale hlavně trošku upravený motor a podvozek... Myslím, že tahle otázka není na místě, protože už to tu bylo několikrát řečeno co lidem na Monte Carlu vadí.

 

Kontext Fabia ? v čem je problém ? máme tu hromadu ostrých, nebo méně ostrých verzí modelů segmentu B...

 

Ale já bych tohle téma uzavřel, jsou to jenom žabomyší války, názor vs názor a je zcela zbytečný se kvůli tomu hádat :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já tyhle marketingové žvásty zásadně nečtu, tak je možné, že jsem s nimi v rozporu. :kol-34: Jestli je někdo žere a na jejich základě si pak dotyčný výrobek koupí, a myslí si, kdoví jaký sporťák, nebo SUV nemá, je jen jeho problém. Ovšem jak je vidět, lidi to žerou, kupují, tak se to vyrábí a vydělává se. Názory nějakého rejpala Rypiconga, nebo Pawouka, jsou v této věci podružné. Prostě to tak je. Mimochodem, já třeba o žádné skutečně sportovní škodovce nevím (kromě závodních speciálů).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

otázkou je, co myslíš tím "sportovním" autem? auto, které má silný motor, auto, které projede lehčím terénem, auto, které odveze v kufru dvě jízdní kola? 

 

například hned několik těchto parametrů splňují již několikrát zmíněná auta typu SUV - Sport Utlity Vehicle (Sportovné užitkové vozidlo) ... takže i Škodovka dělá "sportovní" auta... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uměle vytvořené názvy (kategorie) ještě z celkem obyčejného auta nedělají sportovní vůz. Já jsem to označení nevymyslel. Co je třeba na takovém Yetim, nebo Scoutu (či nějaké parodii na něj) sportovního? Pořádný motor a výkon to nemá, podvozek to nemá, atd... Sportovní vůz je prostě sportovní vůz, a ne nějaká rádoby stylovka, co si na něj jen hraje. Pokud se alespoň trochu zajímáš o auta, musí ti to být naprosto jasné. Pokud ne, nemá smysl se o tom bavit. Víc k tomu nemám co dodat. A už je to dost OT.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

rozporujete ( ty konkrétně ne, ale Pawouk jo ), ale jak už jsi napsal, je to názor vs názor...

 

já třeba v PR řečech rozpor vidím:  ...padne řidičům se sportovním založením....

Rozhodně sportovně založený řidič, nesáhne po bodykitu a nevezme si k tomu tříválec...

 

A co bych si představoval pod autem Škoda s označením Monte Carlo což byla slávně sportovní etapa této značky ? Je to strašně jednoduché, klidně ten bodykit a interiér co se nabízí, ale hlavně trošku upravený motor a podvozek... Myslím, že tahle otázka není na místě, protože už to tu bylo několikrát řečeno co lidem na Monte Carlu vadí.

 

Kontext Fabia ? v čem je problém ? máme tu hromadu ostrých, nebo méně ostrých verzí modelů segmentu B...

 

Ale já bych tohle téma uzavřel, jsou to jenom žabomyší války, názor vs názor a je zcela zbytečný se kvůli tomu hádat :)

MC s tříválcem nikdo nevezme, protože se nevyrábí. Ke sportu patří turbo a to má vždy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Totálne zbytočná debata páni. Pre každého je za spomínanými pojmami skryté niečo iné, čo si predstavuje a je to tak dobre. O tom je trh a rozčuľovať sa nad tým mi príde ako keď sa deti hádajú na pieskovisku, koho lopatka je krajšia. Fabia predsa nie je ani športovým autom a ani terénnym, ale ak niekto chce, aby jeho auto tak vyzeralo, tak nech si naňho obuje kľudne 19" kolesá bez gumy a vláči ho po zemi, alebo ho oplastuje, nech sa cíti bezpečnejšie v mestskej džungli, ale prečo to vždy dvihne záplavu príspevkov z pieskoviska? :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky se mi moc nelíbí, když si auto na něco hraje. Zvýšený oplastovaný kombík nebo SUV bez pohonu všech kol je podle mě špatně. Stejně jako je podle mě špatně auto obehnat spojlery a difozory jako u závoďáku (které ani nemají žádnou funkci) a přitom nesáhnout na techniku. Takže MC si hraje designem na závoďák, ale moje nenápadná FIII je stejně rychlá. A to se mi na mém autě líbí - nenápadný rychlík. Stejně je tomu například u S řady Audi. Vypadají stejně jako obyčejné A modely s S line paketem, ale technika je někde jinde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mave.. jasné, ale podobné debaty nikam nevedú, pretože keď sem každý napíše svoj názor, tak má každý pravdu. Niekedy sa to tu tak vyhrotí, že pomaly jeden druhému vynadá do neviem koho.. Veď každého vedie k nákupu auta a jeho verzie niečo v základe podobné, ale v detailoch tak iné, že z toho vznikne jemu vyhovujúca objednávka. Môže sa tu stokrát písať o tom, že fabia scout alebo zvýšený podvozok nemá zmysel, ale viem si predstaviť podmienky, ktoré si takéto auto vyžadujú a pri tom 4x4 potrebné až tak nie je. Rovnako MC, niekomu sa to proste páči, iný preferuje nenápadnosť.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...