Přejít na obsah

Foukání ústy :-)


Ondrero

Doporučené příspěvky

Chlapi máte něco horkého.Foukáte na to hubou z dálky (asi15cm) nebo jako já zblízka (asi 4cm) ?

Mladá se se mnou furt dohaduje,že když fouká zdálky tak je ten "vítr" co na cíl dolétne chladnější než

když já blbec foukám zblízka.To je možná pravda,ale můj blízkej fuk taky plní účel stejně ne? :D

Z těla víc než 34° stupňů podle digi teploměru nedostanu.A když budu chladit něco co má třeba 60° tak to chladim tak jako tak ne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mladá to ale myslí skutečně vážně. :D

Prostě její názor je,že to při foukání zblízka nefunguje!

A jak já to mám tý mojí blondýnce fyzikálně vysvětlit? :kol-28:

Ale nikdo ještě nenapsal jak to s tou účiností vlastně je.Se mi tu jen vysmíváte a posíláte necudné návrhy :kol-124::kol-48:

Přitom to je vážná věc.Musím si kvůli tomu dělat čaj "Bojler",abych nemusel foukat.-prostě dolívat studenou vodou.

Holt někdy nám naše drahé polovičky dávají zabrat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

podle me to je skoro jedno, pče podstatou ochlazení je, že rozproudis okolo vzduch a lepe odvadis teplo do okolí

tvoje polovička tedy fouka mirne studenejsi vzduch ale s mensi intenzitou a ty obracene, nakej rozdilek tam tedy asi bude ale minimalni ... teplota vzduchu v cely mistnosti (pokud je ustalena) a rychlost toho proudeni bude podle me daleko zasadnejsi nez to jak blizko dáš držku k hrnečku

můj názor :-) fyzik nejsem ale :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Větší účinnost ochlazování bude při foukání z blízka. Z větší vzdálenosti už proud vzduchu nemá takovou rychlost. Součinitel přestupu tepla je funkcí rychlosti, v tomto případě, foukaného vzduchu.

Rychle ověření faktu: Dej si ruku před ústa a jednou foukni rychle a jednou pomalu - jako když jsi dokazoval taťkovi, že jsi nepil. :D Jednou ucítíš dech teplý, jednou studený. Přitom budou mít oba stejnou teplotu. Ochlazení proudu vzduchu můžeme zanedbat ( v místnosti ).

Další důkaz, zkuste jak ( tohle platí v jakoukoliv roční dobu ) jedete v autě, stáhněte si okýnko a dejte ruku ven. Když pojedete krokem, tak je prostě jenom zima, ale když třeba jedete stovkou, tak máte pocit, že venku je -20°C a tu ruku pěkně rychle dáte do tepla.

Silný vítr dává pocit, že je min. o deset stupňů méně. To ale jenom díky rychlosti, kterou ovlivňuje součinitel přestupu tepla z ochlazovaného tělesa do okolí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uz to je overeno, teplota v mistnosti 24 stupnu, teplota caje ( fakt jsem ho uvaril ) 87 stupnu. Foukani pod tlakem 0,5 bar verze zobacek 1. Za vzdalenosti 2cm 2. Ze vzdalenosti 10 cm . Teplota foukaneho vzduhu 34 stupne. Caj ktery byl foukany ze vzdalenosti 2cm byl o 5 minut driv na teplote 40 stupnu nez z 10 cm

(null)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...