Přejít na obsah

1.6 mpi+tiptronic


iviak

Doporučené příspěvky

ahoj chlapi.chcem kupit octaviu2 2008 1.6 mpi so 6 st. tiptronicom.potreboval by som nejake info o tej prevodovke,hladal som na nete, ale o 6st. tiptronicu je tam minimum.stale mi vyhadzuje len DSG.potreboval by som vediet nejake zakladne info. t.j. servis, poruchovost, rychlost radenia.keby ju mal niekto,tak by to bolo este lepsie,ked nie tak aspon nejaky link.dakujem pekne.inac auto ma 180.000km uz

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podla diel.prirucky je prevodovka taka ista takze plati co som napisal. mas 180 000 km tak pozeraj v servisnej knihe aj zaznami o vymene oleja v prevodovke aspon 2 ak niesu cakaj problemy so supatkovou skrinou na internete to volaju valve body. prejavuju sa pri uplne zohriatej prevodovke pri radeni z 1do 2 a z 2do 3 to trocha trhne ale casom sa to zhorsuje cena supatkovej skrine je okolo 1000 eur. Olej aj filter sa ma menit kazdych 60 000 km a ked mi to robili v skoda servise vraj tam updatovali aj software. Rychlost radenia ti neviem opisat to si vyskusaj sam. ale ked prudsie pridam tak podradi, pri kick downe aj o 2 rychlosti, a ked zas povolis trocha plyn tak zaradi vyssiu rychlost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ked to budes menit vymen aj filter je hned pod olejovou vanou drzi na 3 sroboch a 40 eur nieje az tak vela, na nete som nasiel olej Mobil ATF 3309 mal by splnat normu G-055-025-A2 a je doporuceny pre prevodovky aisin-warner co je vyrobca prevodovky ale radsej by som zasiel do skodovky a pytal od nich lebo automaticka prevodovka je velmy citliva na olej. V prevodovke je okolo 6l oleja ale neviem ci ho dostanes von vsetok podla toho ako ho budes vypustat ak len vypustis a das dole ol. vanu tak vymenis len 4,5l Ak mozes byt pri vymene nech pozru stav stareho oleja a vycistia aj dno olejovej vane urcite tam bude kal od spojok a brzd nech vycistia 2 magnety a daju ich presne na svoje miesto na vani su znacky. olej by nemal smrdiet spaleninou inak je prevodovka na odchode.

Editováno: , autor: drak999
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

ahoj vsetci.takze mam tu prvy problem na tiptronicu co som si vsimol..(octavia1.6 mpi 75kw tiptronic r.v. 2008) ked ide prevodovka preradit z tretiho prevodoveho stupna na stvrty tak okolo 2200 otacok rucicka padne cca o 200 az 300 otacok,(niekedy viac inokedy menej)sem tam to spravi aj viac x a az potom pri vyzsich otackach preradi do stvorky,robi to iba ked akcelerujem normalnea a iba z 3ky na 4ku.ked pridam podstatne viac tak to nespravi ani ked si dam do manualneho riadenia a skusm to na trojke cez tie otacky tak nic sa nedeje.robi to iba v automatickom rezime.poradte mi prosim co by to mohlo byt..dakujem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

sorry..a tiez ti to robi len z 3 do 4?myslis ze sa to bude zhorsovat?skusal som volat nejakemu cloveku z martina nevedel mi povedat nic blizsie a cenu odhadol od 500 do 2000e.sakra..olej sa chystam menit a doteraz ci bol meneny?hmm.podla servisnej ano,real-netusim...

Editováno: , autor: iviak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano toto robi len z 3 do 4, skus prosim odsledovat ako preraduje z 1 do 2 a 2 do 3 ked je uplne zohriata prevodovka ked behas po meste napr. ked vchadzas do kr. objazdu a potom vychadzas ci pri preradovani viac netrhne? mne sa zda ze pri preradovani z 2 do 3 akoby viac trhlo pripomina to ako by bol vybity sinenblok.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ako som pisal ja mam problem aj s tym trhanim pri preradovani hlavne z 2 do 3 a mam objednanu celu šupatkovu skrinu akurat mi volali ze vecer ju budem mat, tak sa musim dohodnut kedy ju vymenia. takto to riesim potom dam vediet ci prestalo aj to padanie otacok. Prosim ta co ti na to povedal ten Martincan lebo rozdiel 500 a 2000 eur je dost.

Editováno: , autor: drak999
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

dnes som zasiel do kosic za jednym tipkom co opravuje automaty.a povedal mi ze jej nic nieje. sranda:DDDDDD 100% som si isty ze jej nieco je.povozil sa raz uplne pomali a potom pridaval skoro na podlahu(vtedy to nieje az take badatelne..)on si stale do okola tvrdil ze je to nejaky mezdistupen ze to tak ma byt,ale ja neverim...trha to raz viac raz menej!a tvrdil ze ked tie otacky klesnu tak ono si to preradilo ,ale ze displej to nepise..:DDDDD hlavna vec ze dost casto to spravi aj 2x ze tie otacky spadnu dole a hlavna vec ze stale je tam zaradena trojka!podla mna sa vyzna do automatov ako ja do varenia.. je to v pi..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechcem ta strasit ale odla mojho nazoru bude spalena nejaka spojka alebo brzda v prevodovke, ak budes menit olej a bude smrdiet akoby rybacinou tak mam pravdu, pri inych rychlostiach to neroby? a to trhanie spominas prvy krat alebo sa to zhorsuje? Mne nejak otacky neklesaju len akoby na chvilu ostali stat a potom preradi. Do automatov sa naozaj vyzna malo ludi,a do tychto novych 6st este menej lebo kazdy si mysli ze to je DSG.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ano to je pravda ,kazdy si mysli ze je to DSG.to trhanie je vpodstate to ked tie otacky padnu dole tak je to niekedy sprevadzane takym trhnutim podobne tomu ked normalne preradi len trochu citelnejsie.raz je to viac citelnejsie inokedy menej,ale i to sa mi stava ze idem do zatacky hodi si tam 3 st. a ja zacnem pridavat a tiez ako keby chvilu stali otacky,alebo trosicku padnu.urobil som uz 6000km za mesiac a pol ,ale nevsimol som si aby sa to zhorsovalo..pri zatazi resp. ked idem do kopca je to citelnejsie ako ked idem z kopca.a to si ju stale vsimam...vsetky ostatne stupne su v pohode jemnulinko krasne radia bez zavahania.v kosiciach mi povedali ze treba novy software do prevodovky,ale ja neverim ze to pomoze...proste nikto nevie nic,ako keby to bola niejaka novinka!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...