Přejít na obsah

Čekání na Rapida - koupě nového vozu


manfroto

Doporučené příspěvky

Škoda Auto údajně slíbila vyrobit všechny dosavadní objednávky rapidů do začátku celozávodní dovolené, která je ale v termínu 13.07.2013 – 28.07.2013,  nicméně
po této dovolené je ještě jeden týden před náběhem nového modelu a to 31kt. (29.7.- 4.8.)- Tam se bude vyrábět co? Nedodělky? Já mám auto zaplánovaný právě do tohoto týdně takže ten jejich slib asi moc platný nebude :) Ale třeba se to posune a půlka července by byla hodně fajnová ;-) teď jen zkusit vydyndat ten tříramenej volant klidně i za příplatek...ale myslím že úspěšný nebudu :(

 

Ssebo: nějaký nový info?? Editováno: , autor: rogerer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky mě ten volant hned trknul, ale u prodejce, kde mám objednáno to určitě nedopadne :(

 

Jinak by bylo fajn mít auto před 13.7. ,ale hodně silně o tom pochybuji ... dle toho jak furt tvrdí, že objednávek na rapida je obrovské množství..

 

Pokud někdo něco ví, dejte vědět :)

Editováno: , autor: Angel@Devil
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mám příslib prodejce, že budu mít rapida podle původní objednávky! Doufám, že to dodrží, protože nová fresh akce je na nic! Tříramenný volant je pěkný, ale bez maxidotu to vydržím! Důležitější jsou pro mě climatronic a parkovací senzory! To se moc Škodovka nevytáhla!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hale a máme právo odstoupit od smlouvy, pokud nám svévolně změní výbavu? Tj. nedají klimu a senzory ale dají maxidot?

 

A vůbec, jak byste to viděli, když jsem při objednávce dostal od prodejce jen závaznou objednávku a sestavu+ zálohovou fakturu a až teď po urgenci majitele mi doposlal kupní smlouvu ... myslíte, že mám nějakou možnost odstoupit od smlouvy?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

podle mě je nemyslitelný aby ti dali rapida s maxidotem a bez climatronicu a senzoru nebo v tve pozadovane vybave ale s vyssi cenou....proste objednal sis neco jinyho...ja nemam ani kupni smlouvu, nic, jen tu objednavku takze klid...a skodovka to pry vyrobit stihne..navic myslim ze kdyby se to nestihlo tak to bude opravdu jen par jednotek vozů takze by tam udelali treba ulevu a dali by to tam, kdo vi.... mne prodejce tehda rikal ze nejvetsi problemy s tim prej maj francouzi (prodejce přidruženě prodává i pažouty)....ze ti v prubehu objednavky zmenej vybavu i cenu jakoby nic,skoda prej ne...tak uvidime co je na tom pravdy...nicmene verřme ze nam to stihnou vyrobit....

 

Nicmene by me obecne zajimalo jestli se s tim nekdo setkal ze se preslo na nový modelovy rok a drive objednane auto se nestihlo vyrobit tak jak to pak probiha....zakaznik na tom bitý podle me byt nemuze....prece jen si nekupujes televizi:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Objednal jsem škodu rapid  1,2 TSI 77kw  Ambition fresh,  plus mimořádné výbavy celkem  356000  kč..Datum ojednání  23.4.2013 , dneska mi volali že  auto jě na autosalonu ve čtvrtek jdu pro něj  do autotrendu LBC

Editováno: , autor: martin 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V objednavce samozrejme nemusi byt vyjmenovana vybava. Tim, ze by dodali jinou vybavu by se prodejce vystavil riziku postihu za klamavou reklamu a hlavne i ustni smlouva je smlouva.  Navic je bezne ze se vybava meni a kdyby nestihli tve auto vyrobit do te zmeny tak ho proste vyrobi potom ve vybave jaka byla nabizena v den objednavky. Ty jsi si objednal konkretni vec s konkretnimi vlastnostmi a tu taky dostanes, nemusis se niceho bat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vidím to stejně jako runner, pokud je objednáno 13.5., pak je objednáno podle aktuální nabídky a ceníku k 13.5. 

Pokud by se měla měnit výbava nebo i cena, pak jedině s tvým souhlasem a v tom případě bys měl mít možnost odstoupit od smlouvy.

Ale oni ti dodají to, co jsi objednal, to se neboj. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja se nebojim aneb ose nebranim at mi klidne dodaji neco navic (novy modelovy rok + senzory a climatronic) a zlobit se nebudu :) :)

 

Ja myslim ze to vse stihnou do zacatku jejich dovoleny tak s trochou stesti se muzeme tesit v pulce cervence:)¨Spis me zarazi ze martin 1 objednal o 3 tydny driv nez ja a ma to uz ted a ja mam cekat dalsi dva mesice po něm :D (nemel bych ted cekat teoreticky uz jen 3 tydny? :)

Editováno: , autor: rogerer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapci to jsou problémy, to jste si v životě nic nekupovali a nepodepisovali žádné smlouvy...no asi ne, když u zboží za 300.000,- máte jenom jakési cáry papíru. Pokud si nevíte rady tak proč se proboha neporadíte předem s někým kompetentním!

 

Ke zveřejnění změněných ceníku na Rapida došlo až po tom, co byla naplněna výroba do celozávodní dovolené.Po dovolené už pojedou Rapidy bez parkovaku a aut. klimatizace. Pokud váš prodejce není guma nebo nějak nespekuloval, tak objednal okamžitě po podpisu respektive po doručení zálohy. Takže musíte dostat auto nejpozději do celezávodky ve vámi objednané základní výbavě. Pokud bude auto vypadat jinak bude to důvod k odstoupení od řádné smlouvy.

 

Mimochodem termín dodání 8 -16 týdnů je taky pěkná chujovina, to bych nikdy nepodepsal. Proč tam nepíšou 16 týdnu a když to dodají dřív bude to supr.

 

Já objednal ve 22KT s dodací lhůtou 12 týdnu. Po dvou denech mi prodejce e-mailem potvrdil výrobu na 26 KT...

Editováno: , autor: martineQ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak je to jen objednavka, zadna smlouva (v mem pripade i bez zalohy).

 

Jinak po dovolene je jeste 31kt tam se budou dodelavat nedodelavky  (takže ty naše) :D

 

edit: a  k tve dodaci lhute to je nejaky divny ne :D 77kw? nebo mel dealer predobjednano uz.....

Editováno: , autor: rogerer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo to je ještě lepši, závazná objednávka, to jsem si nepřečetl...tak hodně štěstí.

 

Co já vím, to není můj problém jak to udělal, dohodli jsme si dle KS dodaní nejpozději do 12 týdnů od podpisu...Což také očekávám, když bude dřív nadávat nebudu. Ano,Rapid 77kw TSI AMB. Fresh.

 

Já od prodejce očekávám férové a profesionální jednání, navíc u něj nebereme první auto. Ze zkušeností vím, že všecko bude na 100% a tak jak slíbil...

Editováno: , autor: martineQ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No uvidíme, včera mi prodejce zaslal mailem kupní smlouvu a ta je k jinému datu (až po změně výbavy) a ve smlouvě je psáno, že pokud provede výrobce nepodstatné konstrukční změny nebo barevné odchylky, nemá kupující právo na odstoupení. 

 

A to se mi nelíbí. Navíc dodací doba je do 9.8.2013, ale mají tam formulaci, že se můžou max. spozdit u sériové výbavy ještě o 4 týdny a u zvláštní výbavy až o 8 týdnů a to se mi už vůbec nelíbí. Nejsme tu jak za komančů, abych na obyč. auto čekal čtvrt roku a ještě se bál, co tam dostanu za výbavu. Uvidím, poradím se s právníkem zda mohu odstoupit od závazné objednávky, když jsem kupní smlouvu obdržel až po 10 dnech a ještě jsem ji nepodepsal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk odbral (a) toto téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...