Přejít na obsah

Motor netáhne


boceli1

Doporučené příspěvky

Jedna se o 1,4 8v 99 mam takovou zvlastni zavadu vse zacalo tim ze to bylo takove zdechle do 100km/h to v podstate jede ale obycejna S105 by mi stacila nad 100km by mi ujela v podstate sem si zvykl protoze na dalnici se to dalo rozjet i vic ale nedalo se tomu rict zrychleni... ted jak se ochlazuje rano tak hned po startu je v podstate nemozne se rozjet motor nezvysuje otacky jakoby se dusil bez benzinu jakmile se zahreje na cca 40stupnu da se s tim jet byt je vykon jak sem popisoval vse je stejne i pir provozu na vicebodove lpg. zavadu pres diagnostiku nepise zadnou nijak necuka tlaky 13 pal. filtr novy.

Mechanik zkousel vyvolat odpojenim nekterych veci napr. snimac vacky,cidlo klepani,lambdy zavadu motor ani nezakolisal a ani se nerosvitila kontrolka mot. a pritom po nacteni diagnostiky se vsechny zavady nacetly do pc co s tim stalo se vam to nekomu icon_question.gif

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teplotni cidlo kontrolovane od startu zadne preskoceni teplot atd. az do zahrateho stavu. filtr novy tlak ok,tlak ve valcich tusim byl 13 a vsude stejny a chova se to stejne na lpg tak benzin... skrtici klapku sem nechal menit vcetne adaptace a ani po delsi dobe jizdy zadna zavada:( no ale jeste mi nikdo neodpovedel na otazku kdyz vyvolame odpojenim napr cidla vacky ktera se i v diagnostice ukaze proc nebo jak je mozne ze se nerozne kontrolka ani epc ani kontrolka motoru:(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to že si bere udaje z jineho čidla tak je ale jen u některych čidel a nevim jistě jestli přimotady na tom motoru.. jinak jak odpojíš nějaké čidlo.. teda kromě snímače kliky nebo vačky tak si jednotka nahraje nějake zakladni udaje a jede podle toho pokud odpojíš třeba lambdu, pojezdíš a bude to šlapat líp tak bych se na ni zaměřil... ale myslim si že dost se da vyčíst z vagu... jaky je lambda faktor na benzin při zahřátem motoru? já mám třeba strašně chudou směs.. mám takovou teorii že se vytahanim řetězu změní časování a tim i tvorba směsi... a řetěz už hrká hezky.. akorat mi tuto teorii nikdo nepotvrdil.. někdo tady psal že to na časování nemá vubec žadny vliv což si myslím že je totální kravina protože když ten řetěz se prodlouží tak se přece i musí pootočit o nějaký úhel vačka proti klice... ale toto si asi potvrdím až po vyměně řetězu..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to že si bere udaje z jineho čidla tak je ale jen u některych čidel a nevim jistě jestli přimotady na tom motoru.. jinak jak odpojíš nějaké čidlo.. teda kromě snímače kliky nebo vačky tak si jednotka nahraje nějake zakladni udaje a jede podle toho pokud odpojíš třeba lambdu, pojezdíš a bude to šlapat líp tak bych se na ni zaměřil... ale myslim si že dost se da vyčíst z vagu... jaky je lambda faktor na benzin při zahřátem motoru? já mám třeba strašně chudou směs.. mám takovou teorii že se vytahanim řetězu změní časování a tim i tvorba směsi... a řetěz už hrká hezky.. akorat mi tuto teorii nikdo nepotvrdil.. někdo tady psal že to na časování nemá vubec žadny vliv což si myslím že je totální kravina protože když ten řetěz se prodlouží tak se přece i musí pootočit o nějaký úhel vačka proti klice... ale toto si asi potvrdím až po vyměně řetězu..

vidis to nas jeste nenapadlo zkusit jet na nouzak jestli se to polepsi... hodnoty lambdy na vagu chodi od 0,2 do 0,85-0,90V cidlo teploty od studena bez vypadku az do 89st cidlo nas vzduchu tak samo do asi 40st pedal ukazuje bez vypadku linearne s polohou klapky... predstih volnov´beh od 6st do 10st co se tyka rozvodu tak chrasti hezky:( ale jak pises nikdo nerekne jestli to bude ovlivnovat:(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak asi bych čekal že nebude psát, že mu to nepíše žádné chyby ty chytráku. Nebo se chceš připojit k tvrzení že si ŘJ vezme hodnoty z druhé lambdy a nebude vykazovat žádnou chybu?????

chyby pokud se nevyvolali odpojenim cehokoliv krome kliky nejsou a je zvlastni ze pokud se pri behu motoru odpoji cidlo vacky zavada se ulozi motor jede ale kontrolka se NEROSVITI coz je taky zvlastni

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

bobo chytrák nejsem .. to bys měl být spíš ty... tak mi vysvětli jak to teda funguje? pokud odpojíš kterekoliv čidlo, zapíše se chyba a nastaví se nahradní hodnoty... nezkoušel jsem to ale mělo by to tak fungovat.. pokud vím tak u tdi když odpojíš čidlo teploty tak se nastaví nahradní hodnota -24 stupnu... pokud si dobře vzpomínám.. a to rozsvěcovani kontrolky je zvlaštni.. určitě se nerozsviti při sporadicke chybě si myslim.. vím že na lambdu pokud odejde tak reaguje zaručene ale na ostatni netuším..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kup si VAG a vyzkoušej, když něco odpojíš, tak to zapíše chybu. A když někdo napíše, že tam žádná není, tak mu přece logicky nemůžu napsat, jestli neodešla lambda, ne? Chápu, že když neukazuje správně teplota, tak že to nenapíše, protože čidlo funguje, ale lambdu to píše vždy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja jsem nepsal že je špatna jen že to muže vyzkoušet... no nevim jestli musí nutně vyhodit chybu aby byla vadná... musiš se na ni nejlip podivat přes vagscope a při zahřatem motoru musi napětí nani litat nahoru dolu.. pokud to kmitaní zamrzá nebo to nekmitá skoro vubec tak to není ok.. viděl jsem takovou a chybu to teda nehodilo...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Jedna se o 1,4 8v 99 mam takovou zvlastni zavadu vse zacalo tim ze to bylo takove zdechle do 100km/h to v podstate jede ale obycejna S105 by mi stacila nad 100km by mi ujela v podstate sem si zvykl protoze na dalnici se to dalo rozjet i vic ale nedalo se tomu rict zrychleni... ted jak se ochlazuje rano tak hned po startu je v podstate nemozne se rozjet motor nezvysuje otacky jakoby se dusil bez benzinu jakmile se zahreje na cca 40stupnu da se s tim jet byt je vykon jak sem popisoval vse je stejne i pir provozu na vicebodove lpg. zavadu pres diagnostiku nepise zadnou nijak necuka tlaky 13 pal. filtr novy.

Mechanik zkousel vyvolat odpojenim nekterych veci napr. snimac vacky,cidlo klepani,lambdy zavadu motor ani nezakolisal a ani se nerosvitila kontrolka mot. a pritom po nacteni diagnostiky se vsechny zavady nacetly do pc co s tim stalo se vam to nekomu icon_question.gif

 

-honza_

-honza_

Uživatel

  •             Members        
  • bullet_black.pngbullet_black.pngbullet_black.png
  •             84 příspěvků(y)        

                    Publikováno 07. prosinec 2012 - 12:13

to že si bere udaje z jineho čidla tak je ale jen u některych čidel a nevim jistě jestli přimotady na tom motoru.. jinak jak odpojíš nějaké čidlo.. teda kromě snímače kliky nebo vačky tak si jednotka nahraje nějake zakladni udaje a jede podle toho pokud odpojíš třeba lambdu, pojezdíš a bude to šlapat líp tak bych se na ni zaměřil... ale myslim si že dost se da vyčíst z vagu... jaky je lambda faktor na benzin při zahřátem motoru? já mám třeba strašně chudou směs.. mám takovou teorii že se vytahanim řetězu změní časování a tim i tvorba směsi... a řetěz už hrká hezky.. akorat mi tuto teorii nikdo nepotvrdil.. někdo tady psal že to na časování nemá vubec žadny vliv což si myslím že je totální kravina protože když ten řetěz se prodlouží tak se přece i musí pootočit o nějaký úhel vačka proti klice... ale toto si asi potvrdím až po vyměně řetězu..                                        

 

Snad Honza ma recept - vid podciarknute...
 
Vymen rozvody, urob zakladne nastavenie a potom sa mozno venuj ostatnemu, co ti napisali vyssie (vsetko pri prevadzke na benzin ! ) , nastavenie LPG ries ako posledne
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...