Přejít na obsah

Zadreny motor 1.4 16V 74kW


vladop79

Doporučené příspěvky

zadrel sa mi motor na fabii 1.4 16V 74kW, 4 roky, 120000km.... pricina: nefunkcne olejove cerpadlo

potreboval by som help, ci ma zmysel sa obratit na Mladu Boleslav... kedze olejove cerpadlo je suciastka kt. nema interval vymeny a mala by prezit. Mne to takato porucha pride ako vyrobna vada.... da sa s tym nieco robit? ma niekto skusenosti??? ...inac az doteraz bezproblemove auto ;o)

DIK....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Můžu smělý dotaz.. to se Ti ani nerozsvítila kontrolka mazání, nebo jiná porucha?

Nějak mi nejde do hlavy, že by se to okamžitě zadřelo, aniž by se někde něco nerozsvítilo.. no nevím, možná se pletu, ale Ty to jistě vysvětlíš, jak se to stalo..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No asi se mu rozsvítila kontrolka mazání, tak zastavil, kouknul na stav oleje, tam olej byl a myslel si, že je vadný čidlo tlaku oleje. Bohužel tam žádnej tlak nebyl, když nešlo čerpadlo, on jel dál a motor udělal páááá... :smich: Takhle nějak to vysvětluijou lidi tady u nás, když se jim to stane... :t

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Můžu smělý dotaz.. to se Ti ani nerozsvítila kontrolka mazání, nebo jiná porucha?

Nějak mi nejde do hlavy, že by se to okamžitě zadřelo, aniž by se někde něco nerozsvítilo.. no nevím, možná se pletu, ale Ty to jistě vysvětlíš, jak se to stalo..

Nejen kontrolka, ale myslím i zvukový signál.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No pokud tě auto nijak o závadě neinformovalo (nevím,zda se to dá zpětně vyčíst vagem) a pokud chodíš pravidelně na servisky tak bych se na škodovku obrátil a uvidíš co z toho bude. Každopádně nemáš co ztratit. Jestli to ale nemá ani servisní knížku, tak nemá cenu se o tomhle bavit - to je první věc, po který se budou ptát...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nám na firemnej OII prerazilo rozpadnuté turbo svoj obal, olej utiekol a aj napriek pomerne bleskovému zastaveniu sa motor zadrel. Ale tá Oct má smolu. Už sa jej aj rozsypal piest a nedávno ju predbehlo koleso a ohobľoval sa kotúč aj nápravnica o asfalt.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No zapomněl jsem dodat, ze kromě rozsvícení kontrolky se i ozval zvukový signál, ale nějak jsem to nepovažoval za důležité připomenout. Takže vyvracím obavy z toho, že r. v. 2000 to nemají, tak říkám, že mají i zvukový signál.. ale to není podstata věci, zajímalo by mě, jak k tomu zadření došlo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak na doplnenie... kontolka tlaku oleja sa rozsvietila asi na 2seknudy a potom zhasla. pokial ide uz o spomenuty zvukovy signal... ano, nieco to robilo, v aute to znelo len ako obcasne klepanie ventilov. aj ked mi bolo divne, ze takto sa prejavoval naposledy favorit... no, vzal som to trosku na lahku vahu. hehehe.. bol som na ceste z viedne do BA a mal som nasmerovane do servisu... v BA to vypustilo dusu.

medzicasom sa som docital, ze funcia olejoveho cerpdla sa da skontrolovat otvorenim viecka doplnenia oleja na motore (ked bezi) pokial tam je olejovy film, tak by malo byt vsetko ok... nabuduce (dufam ze ziadne nebude) budem mudrejsi :o)

inac auto je uz spravene.. odniesla si to iba hlava valcov... ulozenie klukoveho hriadela a zvysok vyzera byt dobre.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A kto iny to mal zalatit?!?!?!?!

Kiko měl zřejmě na mysli, zda si uplatnil, nebo pokusil uplatnit kulanci?

Přesně tak, pokud vím, hned v úvodu jsi se ptal, zda to jde nějakým způsobem reklamovat, proto jsem se ptal, jestli jsi se o to aspoň pokusil, nebo ne.. no, tak teď už odpověď znám ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pochybuju, že když už to máš vyměněné tak že něco vyhádáš-pokud Ti to dělali ve Škodovce, měl jsi se ptát hned, a pokud jinde, máš tuplem smůlu, soudím podle svých zkušeností.

A zvukovou signalizaci bys poznal, normálně to píská, neklepe a slyšel bys to bezpečně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejen kontrolka, ale myslím i zvukový signál.

Myslim ze 2000 to este nemali...(ten zvukovy signal)

Já mám 12/99 a jak to řvalo(pištělo to jak motorová myš :D ),takže se to montovalo už od začátku(otázka je jestli to měly všechny výbavy atd...).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...