Přejít na obsah

Garanční, servisní prohlídky.


libero

Doporučené příspěvky

V tejto téme sa o tom dosť píše. Stačí si prečítať. Všeobecne je to tak že vlastný olej by ti povoliť mali. A ak náhodou nie tak by som zmenil servis.

Pri vlastnom oleji ti padá záruka Mobility ale záruka na samotné auto ostáva. Olej len musí spĺňať príslušnú normu VW

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuju ti :) pročetl jsem si to a rozhodl se že si koupím svůj olej :) teď tam je podle nálepky castrol long live (možná že je stará) .. nevím přesně jaká viskozita. Interval je normálně na 15 000km nebo 1 rok nastaven od začátku. Ale jaký olej mám koupit? :/ V benziňáku jsem dával shell. Ale jestli tam je castrol, což si nejsem jist, mám zase koupit castroll? U nás v autorizáku mě tam dají určitě shell.

 

Jinak je to 1.6 16V TDI .. když koupím vlastní olej tak mě ta servisní prohlídka snad nevýjde na 5000 ne? :( budu jim taky muset věřit že mě tam nalili ten kterej koupím :/ budu v práci jak to budou dělat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

W polsce w aso Skoda dają olej castrol edge professional 5W30 longlife lub Vw olej longlife  z normą 504.00/507.00.

Jak ja robiłem przegląd w maju po trzech latach to zrobiłem to tak, kupiłem w polsce w aso olej Vw longlife + płyn chłodniczy + płyn hamulcowy i pojechałem do aso skoda w Frydku - Mistku. To mi wszystko wyszło około 650 zł. W polsce w aso Skody chcieli za wszystko to samo około 1050, 1100 zł. W polsce godzina serwisowa jest droga, kosztuje 153 zł to jest 1000 kc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Že je to v Polsku dražší, tak jel do Frýdku-Místku s olejem a filtry koupenými v Polsku. :)

 

Sprvne rozumis :)

 

Ja na 1 servisni hodince byl 90 złoty k predu. To moc.

1 servisni hodina v Frydku - Mistku to je 380 kc

1   -||-||-||-||-||-||-||- v Gliwicach u Skodovky to je 1000 kc

 

Olej je levnejsi nez v Cesku, hladicovku je v stejne cene,  brzdovku je minimalne levnejsi nez v Cesku. Filtr k oleju je v Cesku levnejsi nez v Polsku.

 

V polsku mame take pravidlo, ze mas hlave a H...ja tak kombinuja :D  :D  :D

 

Cela prohlidka vysla mi kolem 650 złoty.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě měnili olej - vlastní donesení a platil jsem 639 kč .. a teda žádnou likvidaci olejového filtru nebo chemii jsem neplatil .. vyměnili mě filtr, olej který jsem jim donesl a ještě k tomu mě podlepovali palubní desku ..

 

Ten olej je strašně drahej u nich .. koupil jsem olej SHell helix ultra 5W-30 plnící normu 504 00 a 507 00 s možností jezdit na long life intervaly a stálo 5 L 899 kč a to jsem se už prohýbal a tobě dali za 3,5L 1417? To musí být jejich olej na garanční prohlídku?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aspire > tvoji prohlidka byla velmi draha. Ja u moji Fabie prvni prohlidku delal za 443 złote to kolem 2750 kacek. W tomto prohlidce mel vsechno z servisu (olej + filtr + krouzek + prace) . Olej (tehdy) byl Castrol SLX professional 5W30 longlife pry, ale Castrol SLX professional 5W30 byl urcite.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Včera som bol na veľkej servisnej prehliadke pri 60 tisíc km (58176 reálne). Okrem samotnej servisnej prehliadky bola aj výmena oleja a všetkých filtrov vrátane palivového, ďalej výmena brzdovej kvapaliny, výmena oleja v DSG a výmena sviečok

 

Hodinová sadzba: 19,20 €

Servisná prehliadka: 2,30 h (2:18)

Výmena brzdovej kvapaliny: 0,50 h (0:30)
Výmena oleja v DSG: 0,30 h (0:18)
Cena práce celkom: 59,52 €

 

Materiál vlastný:
4x Mobil 1 New Life 0W-40 1L (VW 502.00): 33,60 €
Olejový filter (MANN W712/91): 6,60 €
Vyčistený vzduchový filter K&N
 

Materiál od servisu:

Podložka (podľa fa. A04631420): 0,48 €

Sviečky (4x originál podľa obalu, výrobca od NGK, podľa fa. 03F905600A): 70,80 €

Palivový filter (podľa fa. 1K0201051K): 39,60 €

Brzdová kvapalina 1L (podľa fa. B 000750M7): 6,88 €
Prevodový olej 1,9L (na flaške G052512A2, podľa fa. G 052512S0): 31,24 €

Odmasťovač: 6,60 €
Uhlíkový filter (podľa fa. 6R0819653): 33,40 €

WD-40: 1,14 €
Silikón: 4,64 €
Materiál celkom: 234,98 €

 

Ostatné:

Uskladnenie nebezpečného materiálu: 5,98 €
Drobný pomocný materiál: 1,19 €

 

Celkové náklady: 301,66 €

 

Je to veľa peňazí, ale veľkou položkou z toho sú sviečky, prevodový olej a palivový filter (ktorý je podľa mňa až nechutne predražený). Ak by som si sviečky, palivový filter, prevodový olej a uhlíkový kabínový filter dodal sám (všetko originálne diely), tak som mohol ušetriť ďalších 71,18 €, čo je dosť. Čakal som nejaký rozdiel v cenách materiálu, ale nie až tak veľký. No nič, teraz som nemal čas riešiť kúpu všetkého materiálu, ale pri najbližšej veľkej servisnej prehliadke to už budem riešiť inak, a zvlášť si dám pozor na to pri 120 tisíc keď zase budem meniť aj sviečky ak olej v prevodovke.

Editováno: , autor: e1.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten silikón (asi na dvere) je trochu drahší, ale to mi až tak nevadí, lebo v minulosti mi zase mi X-krát nenaúčtovali veci ktoré mohli naúčtovať. Takže toto až tak neriešim.
Skôr mi vadia ceny za materiál. Napr. olej Castrol Magnatec 5W-40 majú za 19,90 € liter, LL 5W-30 za 25 €. Za tú 5W-40-ku by som bol ochotný v servise zaplatiť maximálne do 9 €, ale aj to iba kvôli GM. Rozumné by bolo ak by ceny materiálu oproti eshopom boli niekde na úrovni do +30%. To by som vlastný materiál nenosil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...