Přejít na obsah

Garanční, servisní prohlídky.


libero

Doporučené příspěvky

Ahoj,chtěl bych se zeptat ohledně Škoda Roomster,jestli by se někde dal sehnat rospis činností servisních ůkonů podle najetých kilometrů u benzínu.Myslím třeba výměny svíček,rozvodový řetěz a podobně.Díky

Editováno: , autor: vitezslav2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Tak méně na něm vydělají. Takže mu můžou říct něco ve smyslu že když si vezme vše své, zvýší mu cenu práce, nebo že mu nebude platit záruka mobility. Já nevím uvažuju logicky z pohledu toho přijímacího technika. Přinejmenším se budou všichni tvářit hodně kysele když příjde s taškou náhradních dílů :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Vždy mě může dostat, když si servis napočítá celé balení odmašťovadla, na ty čtyři fouknutí z trysky na jednu garančku, víc tomu nedají. Takže na každé auto účtují jednu pikslu, která mechanikovi vystačí na celý týden :-)

Za to nevím co je DZM reg. poplatek ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

4dick..to je poplatek za záruku mobility..olej mě tam dali shell ultra VX long life ..a ten můj mě tam dát nechtěli castrol edge titanium LL ..prej po roce na inspekční prohlídce když budu chtít tak mě ho tam dají ..slevu mám že jsu v klubu auto Hegr...ale slibili mě dát větší k vůli tomu oleju..na material je normální sleva 3% ale mě dali 10%..a pak nevím proč mě dělali tu geošku..sice byla zadara ale nic jsem neobjednal..a pak mě něco dělali s počítačem...dříve jsem měl kolik zbývá do prohlídky a výměny oleje dní a km a teď to tam není pouze toto ----  a je tam jenom za jak dlouho mám dojet na inspekční prohlídku...365 nebo 30 000km ..a pak jsem měl některé funkce vypnuté a ted tam byly..např digitální rychlost

Editováno: , autor: vasnivykolista
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nechtěli mě ho dát že škodovka prej vydala loni v září nařízení, že vlastní olej nesmí servis brat..ale že v polovině období tzn.po roce pokud budu chtít vyměnit olej tak mě ho tam nalejou co sem si koupil...psal jsem 2 mejly do škodovky a ptal jsem se na to ale za 14 dní mě nebyli schopní odpovědět na dotaz svého oleje v servisu

Editováno: , autor: vasnivykolista
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To už jsi na foru druhý, co tvrdí, že mu bylo sděleno, že škodovka zakázala vlastní oleje. Měl jsi je požádat, ať ti to ukážou. Proč jsi měnil svíčky po 38 tkm? Interval je přece 60 tkm. Není to zbytečně předčasné?

 

Telefon je k ničemu - ten ti každý zapře. Je vhodné mít dokument v psané podobě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

4Pawouk..to mě taky v servisu řekli že je to předčasné že svíčky jsou kvalitní..ale já auto kupoval jako roční s nájezdem 19 995km a nevím jak auto jezdilo..já jezdím spíš delší trasy a už sem byl např za 1,5 roku 3x v Chorvatsku..tak sem radši měnil

Editováno: , autor: vasnivykolista
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No nevím, svíčky měním vždy podle předpisu výrobce a nikdy jsem žádný rozdíl nepocítil. A to na 1.2 TSI, které jezdilo jen po městě. Tož pravda, druhé svíčky tam vydržely jen 16 tkm, kdy se jedna z nich rozpadla. Na soukromé 1.4 TSI také žádný rozdíl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

není nám známo, že bychom vydali takovéto opatření. Pouze - pokud majitel/uživatel vozu požaduje výměnu motorového oleje s

původem z vlastních zdrojů – tento olej splňovat především specifikaci VW XXX XX. Opravna je povinna provést o této výměně

záznam do Servisní knížky a našich systémů. V případě poruchy, v souvislosti s touto výměnou, nenese pak výrobní závod ani

opravna odpovědnost.

S pozdravem,....

Takže mě lhali parchanti

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To tedy znamená, že stále platí původní TPI o vlastním oleji. Žádný autorizovaný servis není povinen akceptovat přinesený vlastní olej, pokud tak učiní, má postupovat podle toho TPI. Ale je poněkud ubohé se takto vymlouvat - mohou to přece říct rovnou, že to nedělají.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...