Přejít na obsah

Octavia III RS / RS 230 / RS 245 / RS 4x4


PTiCA

Doporučené příspěvky

technická neboli automobilová kůže je syntetika, která se dá od pravý kůže jen těžko rozeznat. Mimo luxusní značky je prakticky všude.

Blbost. Je bud kuze nebo synteticky material. Nic jineho neni. Ostatni nazvy si vymysleli vyrobci, protoze pojem "umela kuze" (ci jine) nezni moc vabne pro spotrebitele. Stejne si tak si napr. spousta lidi mysli, ze alcantara je take prava kuze. Neni, je to synteticky material, ktery v tomto pripade ma lepsi vlastnosti nez kdyby jste podobnou povrchovou upravy udelali na kuzi.

Jak pise bojler, kuze ma celou skalu kvalit, stejne tak synteticky material. Dnesni technologie dokazi vyrobit synteticky material, ktery je v nekterych ohledech dokonce lepsi nez prava kuze (pevnost, odolnost, lamavost, stalost barvy, atd...).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Osobně jsem přesvědčen, že pokud ŠA uvádí sedadla kombinace kůže/umělá kůže tak to tak bude. Pokud by kůže byla syntetika (čili koženka) pak by to celé nedávalo smysl. A při prozkoumání kolegových sedaček v OII RS  jsem si přítomností kůže na sedáku jist. Boky jsou už koženka. O tom že je i pravá kůže různých kvalit asi netřeba diskutovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Blbost. Je bud kuze nebo synteticky material. Nic jineho neni. Ostatni nazvy si vymysleli vyrobci, protoze pojem "umela kuze" (ci jine) nezni moc vabne pro spotrebitele. Stejne si tak si napr. spousta lidi mysli, ze alcantara je take prava kuze. Neni, je to synteticky material, ktery v tomto pripade ma lepsi vlastnosti nez kdyby jste podobnou povrchovou upravy udelali na kuzi.

Jak pise bojler, kuze ma celou skalu kvalit, stejne tak synteticky material. Dnesni technologie dokazi vyrobit synteticky material, ktery je v nekterych ohledech dokonce lepsi nez prava kuze (pevnost, odolnost, lamavost, stalost barvy, atd...).

a v čem je to blbost ? Můžeme tomu říkat třeba přírodní nebo umělá úseň. Podstata věci zůstává pořád stejná.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to jsou hrozný kydy co tu řešíte, ještě že jsem se odhlásil ze sledování...

 

Jel jsem v A8 - trh USA starší (nevím rok) a taky tam měla různé tlačítka ošoupaná, kůže tak nějak všelijaká, volant taky!

 

a co jako?

 

jo a na závěr, Kia má i po 100tis/km kůži jak když vyjela z továrny...paráda!

Editováno: , autor: Hurikan88
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jirkaK: Pro me prava kuze znamena, ze je to ze zvirete. To co se dava v autech na sedadla pod oznacenim kuze ze zvirete je + to projde x procesama osetreni aby to melo alespon jakz takz odolnost a vydrzelo mraz v zime a vedro v lete. Tim se to lisi od toho, co mas v obyvaku na sedacce, coz je samozrejme take kuze. Samozrejme jak bylo receno existuje siroka skala jakosti kuze, to co nabizi premiove znacky za priplatek x set tisic je proste ta kvalitnejsi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli chcete udělám fotky jak vypadájí kožená sedadla, volant, šaltpáka a boky dveří u mého auta po 100 Tkm a to pro srovnání. Mám auto pro Holandsko a vyrobené 15.10 2008 tedy předkrizové. Tedy bez razantního šetření. Možná byly rozdíly v materiálech na jednotlivé trhy a to podle náročnosti zákazníků. Já jsem nadmíru spokojenej. Fotky můžu dodat, ale nechci tady provokovat ty komu by vadily.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jediná kůže, o který bych téměř s jistotou tvrdil, že to je zvířecí kůže, je právě na tom volantu. Ale to je fakt diskuze o terminologii, jak se čemu říká a hlavně, je to celý o hovně. Buď je ten materiál prostě dobrej a nebo není. Co dál řešit ?

Editováno: , autor: jirkaK
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli chcete udělám fotky jak vypadájí kožená sedadla, volant, šaltpáka a boky dveří u mého auta po 100 Tkm a to pro srovnání. Mám auto pro Holandsko a vyrobené 15.10 2008 tedy předkrizové. Tedy bez razantního šetření. Možná byly rozdíly v materiálech na jednotlivé trhy a to podle náročnosti zákazníků. Já jsem nadmíru spokojenej. Fotky můžu dodat, ale nechci tady provokovat ty komu by vadily.

 

To se někdo má. :kol-47: 

wolfspitzi - fotky klidně dodej, ale ne do tohoto vlákna. Myslím, že sekce Hospoda je k tomu přímo stvořena.

 

nebo si založ vlastní vlákno v sekci Odpadlíci, ať konečně vidíme ten zázrak :D

viz http://forum.skodahome.cz/forum/130-odpadl%C3%ADci-dezert%C3%A9%C5%99i-a-emigranti/

Editováno: , autor: HjM
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mě asi klepne.... od úterý stojí na auto na výstupní kontrole, do této chvíle ho nepustili, prý kvůli výbavě, že tam byly nějaké restrikce a musejí vše více než důkladně zkontrolovat... takže mi to připadá, že jim na autě něco nefunguje, jiný důvod mě nenapadá... :kol-44: :kol-44: :kol-44:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jaký restrikce? :kol-29:  To jsou kecy konfigurace je daná a pokud byla restrikce na výbavu tak ji ani na lince neposkládají!!! Objednal jsi za platného ceníku a nabídky tak to dodatečně nemůžou změnit!!! O tom by prodejce věděl. Spíš to vidím na nějaká problém který zjistila výstupní kontrola a potom to jde na tzv. repasy!!! :kol-47:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jako jestli chceš, tak mě můžeš poslat více infa do SZ a můžu se ti pozeptat, kde to stojí. nějaké páky tam už mám.

jak píše kačer, máš podepsanou smlouvu... spíš nějaký asi technický problém, nebo auto někde odřeli, např když jel na vozejk apod...

Editováno: , autor: kokta7
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kokta7 - poslal jsem ti SZ, jen nevím, dle čeho to budeš hledat, mám jen závaznou objednávku.....nikoliv číslo toho auta/nevím jak to jinak napsat/

 

no serou mě, je mi jasné že s tím autem je teď nějaký problém a byl bych rád, kdybych zjistil jaký...náhradní auto mi nabídli, ale to situaci neřeší, už tak se mi to protáhlo o 3 týdny a teď tohle...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...