Přejít na obsah

Clintův pirátský klub


Clint

Doporučené příspěvky

Petře promiň, ale taková věc, jako svoboda podnikání by měla být samozřejmostí. Teď to bylo omezení prodejů o státních svátcích, pak to budou neděle, soboty, pak i pátky, protože je to před víkendem a potom budeme nakupovat jen v pondělí.

Společnost má určit, kdy chce, aby fungovala. On je hlavně fakt, že prodavači a prodavačky, stejně jako každý z nás má příplatek za to, že o státním svátku pracují. Mám dokonce několik známých, které to štve, protože státní svátek nebo neděle byly peníze v podstatě za nic.

  • Pozitivní 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 36 minutami, Petrrr napsal:

Pawouku a vis co, ja s tim souhlasim a ne ze bych zakazal jen par svatku, ale zakazal bych vsechny svatky a vsechny nedele jak je to v DE. Bez diskriminace v podobe nejakych m2. Nenazrany retezce si lidi pekne vycvicili u nas. Lidi by travili cas vice jinak nez lezt do obchodaku. Zamestnanci by travili cas se svymi rodinami a ne aby jako otroci jeste o Stedrem dnu lezli dopoledne do prace. Moje tchyne byla prodavackou tak vim o cem je rec. Uz mesic je nastesti v duchodu.

 

Nerad to říkám, ale ty jsi na tom tak špatně, že potřebuješ na to, aby jsi o vikendu nelezl do nakupaku, nařízení od státu? a vůbec, co je Tobě do toho , kde kdo tráví víkend?

 

Nesmysl. Do toho by státu němělo nic být. Kurna, tohle je návrat zas do 50tých let, kdy stát reguloval vše, včetně toho, jak lidi trávili volný čas.

 

A mimochodem - zaměstnanci v těch pár supermarketech v práci sice nebudou ... ale výrazně víc lidí dělá o víkendech mimo nákupáky - a ti tam budou pořádl. A ti lidi v tom nákupáku si aspoň privydelaji.

  • Pozitivní 4
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 41 minutami, Petrrr napsal:

Pawouku a vis co, ja s tim souhlasim a ne ze bych zakazal jen par svatku, ale zakazal bych vsechny svatky a vsechny nedele jak je to v DE. Bez diskriminace v podobe nejakych m2. Nenazrany retezce si lidi pekne vycvicili u nas. Lidi by travili cas vice jinak nez lezt do obchodaku. Zamestnanci by travili cas se svymi rodinami a ne aby jako otroci jeste o Stedrem dnu lezli dopoledne do prace. Moje tchyne byla prodavackou tak vim o cem je rec. Uz mesic je nastesti v duchodu.

A co ty desítky tisíc ostatních zaměstnanců, co musí o svátcích dělat? Ty nic? Jak k tomu přijdou? Také chtějí být se svými rodinami. A je jich mnohonásobně víc, než zaměstnanců obchodů. Nehledě k tomu, že menší prodejny mohou mít otevřeno. Nezdá se ti to divné? Tento státní dirigismus je mi protivný už jen z principu.

  • Pozitivní 4
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo. Taky jsem byl v pátek v práci. A ještě debilně od 12 do 21... A brečím? Chci od státu, aby nakázal firmě, abych nechodil do práce? Ne... Až mě bude živit stát, budiž, ale dokud to cáluje soukromý podnikatel, tak nas*at.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Další problém je ten, že údajně prý zaměstnanci v práci jsou, ale dělají inventury nebo nějakou podobnou činnost. a do 200m2 může mít obchod otevřeno, což je nespravedlivé vůči mě, kdybych měl obchod 250 m2....

Editováno: , autor: kokta7
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemohu souhlasit. Proc treba kamiony taky nemohou jezdit o svatcich v patek odpoledne atd. To je tez omezovani podnikani. Zakonnik prace aj. zakonniky jsou tez omezovani podnikani. Bez nich to proste nejde. Ty nenazrany obchodaci o sve trzby stejne neprijdou, ty lidi jen prijdou nakoupit jindy. Treba v sobotu. A ze lidi nemaji priplatky za svatek? Lidi by meli byt placeni tak aby nemeli potrebu chodit do prace o svatek. Jsem presvedcen i tak ze vetsina lidi by radeji byla doma.
Jinak dle pruzkumu je 60% obyvatel pro zavreny obchodaky. K memu prekvapeni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 minutami, Petrrr napsal:

Nemohu souhlasit. Proc treba kamiony taky nemohou jezdit o svatcich v patek odpoledne atd. To je tez omezovani podnikani. Zakonnik prace aj. zakonniky jsou tez omezovani podnikani. Bez nich to proste nejde. Ty nenazrany obchodaci o sve trzby stejne neprijdou, ty lidi jen prijdou nakoupit jindy. Treba v sobotu. A ze lidi nemaji priplatky za svatek? Lidi by meli byt placeni tak aby nemeli potrebu chodit do prace o svatek. Jsem presvedcen i tak ze vetsina lidi by radeji byla doma.
Jinak dle pruzkumu je 60% obyvatel pro zavreny obchodaky. K memu prekvapeni.

 

Stále čekám na odpověď, co chudáci ostatní zaměstnanci, co musí o svátcích a víkendech makat a nejedná se o pracovníky obchodů? Garantuji, že jich je daleko víc, než prodavačů a pod. Nic? Sockomanči a jejich odborářští poskoci si totiž vybrali jen tu nejviditelnější část pracovníků, o těch dalších se nemluví. A co doprava, zdravotnictví a já nevím co ještě dalšího? Já dělám léta v energetice, tak že bychom ve svátek také "zavřeli" krám? Těch zaměstnanců v obchodech je skutečně menšina. Ještě ti nedochází ten nesmysl? Demagogie došla?

  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano a to souhlasim jsou povolani bez kterych se to bohuzel neobejde. Elektrina, zdravotnictvi je nutnost. Nakupovani zradla 24h 7 dni v tydnu ja za nutnost nepovazuji. Odborari? Ano je jich bohuzel treba, protoze v ramci volneho podnikani "svobodneho" by lidi za chvili vsude delali za par korun bez naroku se jit i vychcat. Min. mzda je i v Polsku vyssi nez u nas. Otevreny obchody kdykoliv, v demokraticke Evrope je snad jen u nas. Tedy kapitalisticky keci, kde prachy, zisky pres mrtvoly jsou nad vsim a clovek, zdravi a jine hodnoty nic neznamenaji je zase pro me DEMAGOGIE.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ach bože, to jsou zase žvásty. Autobusy také přece nemusí jezdit 24 hodin denně - každý slušný člověk má být přece večer doma s rodinou, tak proč by měly jezdit v noci.. Atd, atd, atd. Tvl Petře, připadáš mi jako agitátor nějaké bolševické úderky. To je fakt síla. Nikdo nikoho nenutí v těch obchodech prodávat. Proč v těch stejných dnech nezavřou také hospody a bary?

  • Pozitivní 3
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

On Petrrr rozebírá tyhle věci s Vencou u páté koleje každej večer na lavičce u krabičáku a o svátku ho ruší procházející cestující. Při posledním svátku mu dokonce nějakej ajzlpoňák pochcal noviny, se kterejma se s Vencou přikrejvá. Proto nadávají na kapitalismus a přejí si návrat Štrougala a bolšánů :D

Editováno: , autor: Clint
  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Má to celé pomatené, na jednu stranu Štrougal, Bilak a SSM, ale na druhou stranu RAMka a dovolená v Arizoně :D. No a v reálu nádraží, lavička, krabičák a kinderkárka z výhry v Lotynce.

Editováno: , autor: Clint
  • Pozitivní 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

[emoji23] Nekdo musi proti tomu kapitalismu a vykoristovani lidi bojovat. [emoji23]
No na tenhle argument jsem cekal, ze nekdo nekde delat nemusi. To mozna v Praze, kde ma clovek prac. prilezitosti dost. Jinde jeste v republice jsou lide co jim nic jineho nezbyva. Navic to nekdo delat stejne musi. A jsou podnikatele co toho umi dobre vyuzit, ze prace je mene atd. To se nyni nastesti meni. Ale abych jen nehanil, jsou i ferovi zamestnavatele. Co si svych lidi vazi a to ze musi jit ve svatek do prace oceni. Ale prodavacka tady v kdejake samozce co dela od rana do vecera patky svatky za 70kc na hodinu tak to mi ferove moc neprijde. Ono chlapci Prazsti by chtelo obcas vyrazit do sveta z te bubliny jmenem Praha aby jste take poznali jak to chodi jinde, kdyz uz chcete nekoho kritizovat. Kdyby bylo vsude stejne jako v Praze, nemeli by jste tam takovou naplavu a za presidenta bychom meli Kalouska, protoze kdyz to po vas ctu tak jako bych cetl volebni program TOP 09. Nastesti i samotni Prazaci, jejich vetsina, uz mysli taky trochu jinak.
Ale nechme toho, je to zbytecne se handrkovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk uzamkl následující téma
Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit nový...