Přejít na obsah

Clintův pirátský klub


Clint

Doporučené příspěvky

před 14 hodinami, Clint napsal:

Tak chlapáci, je čas zveřejnit listopadový termín srazu!!!

 

 

Náš tradiční

Čaj o páté

se koná ve středu 9. listopadu v Nesuchyni, jako v říjnu

v hotelu Lions!

 

Rezervace je zajištěna.

 

Účast již potvrdili:

 

Clint - náčelník

Ozi Toretto - toho času invalida

Motosman - nyní bez haldexu

Petrrr - pokud manželka neporodí sousedovi sviště

Stanmar - autobus v depu

Pawouk - náš Mirek Dušín

Kočkagin - ten s tím Lambem

Pancho - myčka bude mejt sama

Tomiikk - zase na chvíli a prej na čas

SidCZ - pořádně se nadlábnout

Sabiza - ten vejfuk prej ještě neupadne

 

 

Nové tváře rádi uvidíme....

 

 

 

 

 

 

Taky dorazím, vezmu "mrňouse".

  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jojo, Kokta a já ti ho vyzkoušíme. Tzv. Nesuchyňský taxis versus vesnické rallye, navazuje Krušovický sprint po rovině a finální Řevničovská časovka do kopce, spojená s prudkým bržděním. Kokta pak zhodnotí přehřátí brzd a znaleckým čuchem smrad spálené spojky [emoji3] Porota pak udělí body.

  • Pozitivní 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ale lidi, kteri prosadili ty modre zony snad nekdo zvolil ne? Meli to v programu, tak co se pak vsichni divite a nadavate. Chodim volit a na komunalni urovni to dam tem, kteri maji v programu treba ty cykloopatreni.
Bydleni v satelitech je kapitola sama o sobe. To co tu popisujete jsem nechtel zazivat, tak jsem si poridil bydleni primo v Praze. Vsechnu vybavenost mam v pesi vzdalenosti od baraku. Nemam zahradku a bazen, za to debilni sousedy, to je fakt...
Prahou se da i na kole, ale souhlas, je to i o trase a zazemi v miste dojezdu. 5 minut zdrzeni na trase mam, kdyz chytnu kolonu z Lidicke pres most na Palacak. Jinak jedu plynule... na kole se ma jet, ne ho vodit nebo vozit metrem (pokud neni rozbite) :-)


Ja mel byt na invalidovne a tim jsem se utvrdil, ze do panelaku ne. Ze zacatku to bylo supr, ale pak najednou soused tam, soused tady, v noci kazdou chvili nekdo do nekoho busil, pres den/noc bedna na plny gule, nademnou rusaci baba se synem a syn taxikar. Zrovna letely ty afery se zabijenim taxikaru, takze mu kazdou hodinu v noci volala a jak zname rusaky, jejich bezny hovor je jak u cechu silna hadka. Jo zapomnel jsem, kazdy vsedni den podpatky na chodbe v 5 rano. O letnich prazdninach diskoteky vedle v panelaku, haranti pod oknem do 3 do rana... celorocni nekonecne rekonstrukce - asi byli vzdy domluveni, ze neprobihaly dva byty naraz, ale vzdy jeden za druhym. Radiovy smog z wifin, klasicka zarovka poblikavala kdyz byla polozena jen na stole. Odstavka teple vody na tyden, rekonstrukce stoupacek topeni, zatepleni panelaku. Nekolikrat vytopen, jednou o 2 patra vys se ucpal odpad, hovna mel rusak vsude, k nam se to 'tuk tuk' nedostalo. To jsem stihl za 2 roky. O omlacenym aute jsem uz psal, placenym stani taky. Navic tahat nakupy takovou dalku z auta... malem jsem koupil byt v Letnanech... ale po tyhle zkusenosti jsem sel radsi do satelitu. Tam je to presne naopak, jediny problem je doprava, ktera ani v Praze s pomoci MHD neni idealni.

A ja dnes videl Talismana. Kam se z hlediska designu sere cela O3 fl. To auto se mi z venku fakt libilo.


Uprimne on i ten novej Megan (napr Grand Coupe) neni marnej. Svara ma Fluence, cekam co se objevi a treba dalsi auto bude Renault, ac jsem ty auta nikdy nemel rad (i kvuli povesti elektriky).

No mě jakožto obyvatele Prahy 6 tolik netrápí nečinnost radních ohledně záchytných parkovišť tak jako ty co sem dojíždí ( taky proč by to měla Praha platit ze svého rozpočtu - co pro nás na oplátku udělá středočeský kraj ?), já jen sleduji jak se nám v naší oblasti začínají plnit již tak dost plné parkovací plochy automobily s RZ a písmenem S a U.
Jak jezdí plné MHD vím z vlastní zkušenosti, každopádně jde o to, že v naprosté většině automobilů sedí jeden člověk, z toho dost velká část ráno nejprve rozveze děti do škol.


SS kraj pro tebe dela napriklad to, ze si muzes vyjet ven z Prahy a nebyt jen v Praze.

 
Jo toho jsem si všiml taky, ale paradoxně se na ládví uvolnili jen fialové zony, které tuším musí platit i místní, já teda na nich radši neparkuji. Závěr toho celého je že se problém jen odsouvá do jiné městké části. Těch pár lidí co se nakonec rozhodlo jet MHD, zapříčinilo totální kolaps MHd, které už prý posílit nejde, tak jak to jako chtějí řešit ? Záchytné parkoviště na kobylisých o 40 místech je absolutní výsměch a chcaní lidem do tváře. Zastávám názor, že prostě modré zony, nemají nárok na to být zavedeny, když město odmítá nebo furt odkládá řešit záchytná parkoviště. Vůbec mi nejde do hlavy jak to vůbec mohlo bez záchytných parkovišt projít. To je jako že naplnímě tedy tu cisternu benzínem, ale oheň co tam je neuhasíme. Ty lidi co jezdí do práce z periferie prahy do centra tam prostě nějak dojet musí. Mhd bylo dost přetížené už před zavedením modrých zon a ted už některé části jsou prostě v hajzlu úplně. Kolega co dojíždí ze satelitu, se dohodl na přesunutí pracovní doby z 8h na 10h do 18h, protože prostě se do práce dřív nedostane. To že lidé piskují... jako to že někdo bydlí na periferii ale maká v centru, přece neznamená že nemá nárok na to co ostatní, normálně příspívá k chodu systému i do městké pokladny, jsou to jen blbé keci lidí z centra Smradlákova co se sem naplavili po 97 houfně z vydláková a stihli si zkoupit relativně levné byty. Lidí s Ačkem co prská na Ska je hromada, ale vůbec nemají nárok, plní této části společnosti stejnou úlohu. V první řadě musí fungovat ekonomika města, pak se může řešit to že rezident si nemůže na svojí bytovou jednotku zaparkovat 4 auta.


Jen pro poradek, dojizdis nebo jsi mistni?

A samozřejmě, kazdy kdo v Praze maka tu zaroven nechava penize, at uz za obedy, sluzby a nebo za energie, ktere plati zamestnavatel atd. Ja mimo jine chodim v Praze treba i do kina (drive na Andela, ted do Letnan) a vcera byla pritelkyne na nejake vazne hudbe.

Nad pracovni dobou od 10 jsem uz taky premyslel, take jsem vypozoroval ze by to byl ideal, doprava prudce klesne po 9h, ale u nas je to nepruchodne.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě testům se věřit nedá a kdo jim věří, je Petrrrr [emoji3]

 

Kokta: nezapomeň, že já bydlím v horském pásmu a předevčírem mínus jedna ráno s námrazou. Ono už pod 5 nad nulou bych řekl, že zimáky mají lepší vlastnosti než letní směs.

 

 

Tak ja bydlim na Aljasce teda

06daf63839c87b11af9e75be6392bd87.jpg

Dnes teplomer prestal vysilat, asi zmrznul, ozve se odpo az stoupne teplota.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A víš co je největší vtip na Praze? Ceny nemovitostí. Hledal jsem nějakou novostavbu, která by disponovala alespoň 80m2, měla 4 místnosti… YIT, Skanska a jiní developeři takové byty nabízí. Ovšem po šest milionů nejdeš. A to v tom většinou nemáš ani garážové stání, které stojí dalších 300 – 500 tisíc navíc.

 

Měl jsem vyhlédnutou novostavbu od YIT, která je v Košířích. Cena sedm milionů a cestování do práce by mi v MHD zabralo 40 minut. Musel bych neustále řešit sousedy, hluk z hlavní cesty (jde o bytové domy u ulice Plzeňská). Parků a zeleně je sice relativně hodně, ale tím to končí. Místo toho jsem si vyhlídl pozemek ve Vodochodech, za směšné peníze koupil a začínám stavět. Cena je o skoro tři miliony níž, mám velký pozemek, vlastní soukromí, dvě až čtyři parkovací místa (dvě zakrytá), hned za barákem velký les, pár minut od domu cestou z kopce Vltavu. V obci máme tenisové kurty… hned vedle v obci (2 minuty autem) je lékař, veterinář, autoservis, pumpa, centrála skvělého řezníka, od kterého bereme nyní. O dvě vesnice dále se právě staví superhyper moderní Lidl, je tam skvělá vinárna, Auto Kelly, DHLko a vše, co potřebuji. :D

 

Hlavně mám dům dle mých vlastních představ, dle toho, jak jsem si to naplánoval a jak jsem to chtěl já. Nemusím řešit, že byl developer kretén a místo 40m2 pro obývák mám jen 38m2 a k tomu blbě zahnuté rohy.

 

Editováno: , autor: Sabiza
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sabizo, jo to jsi uz rikal, tak snad nebudes delat bordel, jinak ti to tam pekne zneprijemnim :D. U Vodochod je to levné, pac se zatim nevi co bude, jestli se tam schvali Ruzyne 2, tak to nebude zadna hitparada.
Doprava ted stoji za h*, to ti reknu hned a od Vodochod tuplem. A jestli to mas ve Zdibech tam v tom zakouti mezi barackama (napr Okruzni), tak tam jsem barak nechtel, pac zastavka je az na Prubezny a pesky to bylo podle me minimalne 15min (coz se da, ale ja beru extrem, napriklad silny dest a MHD vyuzivam, destnik nemam a nechci). Ted koukam do mapy a jasne, Zdiby, tam ke kurt. Krome MHD si myslim dobra volba.



Stringo nechavej tam i deti a myslim ze se k autu nikdo nepriblizi.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bože, ještě mi řekni, Radiusáku, že tam někde ve Vodochodech bydlíš a pozemek prodávám.

 

Ale jsem v pohodě, v Hošticích jsem všechno delší dobu sledoval a letiště má dráhy úplně jinak a jinde. Už teď tam dle všeho létá nějaké to letadlo a není to nic brutálního. Větší brutus jsou Bohnice, jde je hlavní přistávací dráha pro Ruzyň. :D

Editováno: , autor: Sabiza
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aaano, ne kecam, myslel jsem ze jsi u Zdib:D



A Hostice jsi nevybral moc dobre, neni tam zadna dopravni infrastruktura, Klicany stojej furt az dolu do Prahy a jakmile stoji dalnice, stoji vse. Dalnice stoji porad. Leda ze by se dalo proplest zadem do Klecan, do Zdib a pak Praha, ale to uz tak dobre neznam.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele, na to jsem taky koukal a nikdy jsem s tím neměl problém. Sjíždí, resp. najíždí se přes první dálniční sjezd (ten na konci Zdibů). Jediný problém, který jsem zažil, byl kolem 17. hodiny, když se vrací lidé z práce. To první sjezd stojí, ale je to věc maximálně na pět minut, protože je to relativně dobře vyřešené. Cesta do Klíčan je vždy naprosto volná a maximálně tam člověk potká nákladní auto, které jede 70km/h. Případně to vezme člověk kolem Klecan a přes Drasty.

 

První sjezd na Prahu je vždy úplně čistý a nájezdový pruh je volný. Dálnice většinou stojí až u Letňan nebo Porsche. Zkoušel jsem to několikrát projet a většinou to na tom 80km/h omezení jede kolem 50km/h. A tak to jede až dolů do Holešovic. Na Chodov se to ovšem dá vzít také přes Kbelskou, kde je celou dobu 80km/h a není to téměř ucpané. Ona ta cesta upřímně i v ranní špičce mnohdy trvá kratší dobu než cesta z Bohnic na Chodov. Stačí, aby se jedna z cest z Bohnic uzavřela kvůli havárce a konec.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 59 minutami, Sabiza napsal:

Bože, ještě mi řekni, Radiusáku, že tam někde ve Vodochodech bydlíš a pozemek prodávám.

 

Ale jsem v pohodě, v Hošticích jsem všechno delší dobu sledoval a letiště má dráhy úplně jinak a jinde. Už teď tam dle všeho létá nějaké to letadlo a není to nic brutálního. Větší brutus jsou Bohnice, jde je hlavní přistávací dráha pro Ruzyň. :D

Se neboj, zámek mají spisovatelé na Dobříši.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, 15degren napsal:

Asi to sem úplně nepatří, ale necháváte děcké sedačky v autě ? Máte zkušenost že by kvůli sedačce někdo vymlátil okno ? Fakt existují taková paka ?

Já je v autě nechávám, ale většinou mám auto v garáži (tam se zase kradou jiné věci).

Před pár lety známému ukradli 2 sedačky (sídl. Stodůlky), tady kde bydlím jsem si ničeho takového nevšiml - i když občas je tady na parkovišti hromada kostiček skla.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemam zrovna zadnej screenshot, ale kdyz si vzpomenu, tak udelam. Zalezi na hodine a smeru, rano v 7:20 to u Zdib stoji vsema smery. Sjezd z dalnice je pruserovej, protoze mu brani auta co chtej na dalnici najet a ty zase blokuji auta ze Zdib a Klican. Takze ve vysledku stoji vse, vcetne sjezdu az k benzince a pokud by sis to chtel vyckat, tak to na 5 minut nebude. To same plati odpoledne ve špičce. Z dalnice jedine na prasaka a to zase hlida obcas Simir v modrem Passatu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk uzamkl následující téma
Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit nový...