Přejít na obsah

Clintův pirátský klub


Clint

Doporučené příspěvky

To mne ani nikdy nenapadlo tahat 12kg sedacku domu. To bych se utahal. A to mam cybex za 6tis s isofixem. Stejne jako nekdo sundava kameru ( tu mam za 3tis) To bych mohl sundavat jeste kola, radio atd. [emoji23]
Je nutno ovsem podotknout, ze neziju v kapitalisticke Praze kde zije hodne bezdomovcu a fetaku. [emoji3]

  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Docela smutné že fetky nemá soucit ani s batoletem a čorne sedačku... Jako kdo si koupí jetou děckou sedačku ? Leda tak nějaká socka z balíkova... Pochybuji že fetka pojede se sedačkou mimo prahu aby prodala sedačku :-D. Když má někdo na to provozovat auto tak má snad i na novou děckou sedačku ne ? Já bych teda svému děcku nikdy do neznámé cizí sedačky neposadil..

Editováno: , autor: 15degren
  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, stanmar napsal:

Já je v autě nechávám, ale většinou mám auto v garáži (tam se zase kradou jiné věci).

Před pár lety známému ukradli 2 sedačky (sídl. Stodůlky), tady kde bydlím jsem si ničeho takového nevšiml - i když občas je tady na parkovišti hromada kostiček skla.

No jo, Stodůlky, to je divoká čtvrť. Tam nám na služebáku ukradli anténu, pak odřené zažloutlé poklice. A to nemluvím o dřívějších časech, když tam služební auta (tehdy Š Favorit) zmizela celá. :unsure:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Stringo napsal:

Dneska se nikdo neštítí ničeho, ukradnou ti kočár i s dítětem, když si ho pořádně nehlídáš

Nechci ti radit,ale nikdy sem nic neukradl...pred 5 lety sem nasel dementni android mobil v tesku a hodil sem ho na policii

Editováno: , autor: kokta7
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rozumí tady někdo paragrafům vyhlášky 50/1978Sb? Konkrétně mi jde o §6 - cosi se v práci proslýchá, že nás budou chtít na něj vyškolit, jenže co jsem tak na to zběžně mrknul, je potřeba na to mít odborné elektro vzdělání, nebo tomu špatně rozumím? To totiž nikdo nemá, na nás stačí tak §3 a 4... Tak nevím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Docela smutné že fetky nemá soucit ani s batoletem a čorne sedačku... Jako kdo si koupí jetou děckou sedačku ? Leda tak nějaká socka z balíkova... Pochybuji že fetka pojede se sedačkou mimo prahu aby prodala sedačku :-D. Když má někdo na to provozovat auto tak má snad i na novou děckou sedačku ne ? Já bych teda svému děcku nikdy do neznámé cizí sedačky neposadil..


Deti nemam, tak jsem nikdy nezjistoval. Jaky je rozdil mezi novou a pouzitou autosedačkou? Pokud vim, tak autosedacky se snad neopravuji, kdezto totalky auta jedou jak housky na krame a pokud si dobre vzpominam, tak s pouzitym autem nema nikdo zde problem. Tak to tedy nechapu. Ja bych se vic bal jetyho auta, at je historie dolozitelna jak chce, vim ze i referencky se stacej, aby zaměstnanci nemuseli platit prejete kilometry a buh vi jestli neplati i servis (vymeny oleje), tim spis.
  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

RADIUS:

 

Protože nevíš kdo na to šahal, co je v tom vylité, jestli v tom něco nežije a tak. Prostě většina rodičů si nelajzne posadit dítě do neznámé sedačky, je rozdíl to mít po příbuzných a z bazaru.

 

Pawouk:

před 11 hodinami, Pawouk napsal:

Rozumí tady někdo paragrafům vyhlášky 50/1978Sb? Konkrétně mi jde o §6 - cosi se v práci proslýchá, že nás budou chtít na něj vyškolit, jenže co jsem tak na to zběžně mrknul, je potřeba na to mít odborné elektro vzdělání, nebo tomu špatně rozumím? To totiž nikdo nemá, na nás stačí tak §3 a 4... Tak nevím.

 

No vyhlášku 50 paragraf 4 může mít i osoba poučená bez elektro vzdělání. Po ukončení školy elektrotechnického rázu obvykle student mívá 50 paragraf 5 to můžeš mít hned po škole. Pokud jí student elektro oboru nemá tak je nejspíš pěkně blbej a neudělal jí, protože se na to vybodl, nicméně udělat si jí může pořád. Ale tento člověk stejně nemůže dělat s eletrikou bez dozoru

50/6 může mít člověk po 2 letech praxe a může dohlížet na 2 pracovníky bez šestky, se 7 pak můžeš založit firmu s více zaměstnanci a může dodávat elektromateriál.

No tak je to správně... nicméně dnes jde převážně o prachy a já jsem si udělal 50/7 půl roku po škole, takže tak no... Ale pochybuji že vám někdo vystaví 50/5+ bez výučního listu v oboru a i kdyby jo tak v případě průseru je to prostě neplatné.

Pokud ti někdo řikal že vás budou školit kvůli práci, tak vás budou školit právě na osoby poučené tj 50/4 aby když vás v nebezpečném provozu něco sejmula, tak aby šel sedět buď člověk se sedmičkou co na vás dozoroval nebo si celá firma myla ruce v případě že jsi měl prostě smůlu. Podstatné je že budeš poučený a neuvidíš nic od firmy ani od pojišťovny v horším případě ani tvoje rodina. Jestli děláš v takovém provozu kde tohle chtějí, tak požaduj rizikový příplatek. Má tam být a ne malý ! A předělej si úrazové pojištění... jestli teda máš, jestli ne tak si ho založ :-)

 

Jo ještě na trojku může jakýkoli eletrikář z vaší firmy je to asi práce na na eletrickém zařízení, 4 už je celé prostředí tam taky může školit váš firemní eletrikář, ale většinou si firmy chtějí kompletně umít ruce a se škody nemít žádnou spojitost krom pracovní smlouvy a většinou na to najmou externistu.

Editováno: , autor: 15degren
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nvm no, stejny to mas s jetym autem, nevis co tam kdo delal atd a pritom tam deti lidi vozej. Ja v tom nevidim rozdil a nikdo ti nebrani vzit jak auto, tak autosedacku na cisteni interieru (i tim stribrem ci cim je to dnes moderni). Ja to vzdy u ojeteho auta delal, tak do budoucna pripadne nechat i autosedacku. Znam hodne lidi co maj jete kocarky, co maji jete autosedacky a jeste vice co maji jete auta, naopak nevim o nikom, kdo si to nechal odborně vycistit, max samodomo urcenym přípravkem z kramu. Navic nekteri lekari tvrdi utuzovat deti od detstvi (prehrsel sterilniho prostredi skodi), jini presne naopak, za mne zdrava volba, jete ano, ale vycistit.


Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ona je výhoda, že pokud člověk to auto nechává čistit pravidelně u někoho, koho už zná, tak tam nechá vyčistit i tu sedačku a má to v ceně. Například u nás v areálu kanceláří máme v garážích profesionální firmu, která čistí interiéry aut a mnoho kolegů chodí s úsměvem, že jim vyčistili i autosedačky pro děti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Potah z autosedacky jde lehce sundat a vyprat v pracce. Jinak bych nikdy neposadil sve dite ( nejcenejssi co mam) do nejake jete sedacky pokud by nebyla od znamych treba po jednom diteti. Proto mam v aute isofix abych mohl mit i isofix sedacku ( ne zadnou z baumaxu). V tehle pripadech na penize a setreni nekoukam. To radeji pujdu sam na travu, ale me deti budou vzdy v bezpeci. Sedacku nemam jen proto, ze se to nekde vyzaduje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hoši, škoda že někteří nemáte Fejsbuk, třeba Pawouk. To by jste viděli, jak tam plačka Petrrr brečí nad rozlitým mlékem :D

 

Někdo si totiž dovolil mu odřít ten jeho rezavej vrak v ceně ojetého bicyklu Liberta. Naštěstí jsme tam my se synovcem Koktou a tak to uvádíme na správnou míru ;) Nebýt nás, tak si kinderPetrrr hodil mašli a stal by se z něj mučedník :D

Editováno: , autor: Clint
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk uzamkl následující téma
Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit nový...