Přejít na obsah

Clintův pirátský klub


Clint

Doporučené příspěvky

Zrovna nedávno jsem počítal, kolik peněz už sem nacpal do těch aut a když jsem začal počítat, udělalo se mi zle...

 

Takže jsem se rozhodl, že tohle auto bude sloužit do roztrhání plechů (dvacet let doufám :D ), už nechci vyhazovat peníze do aut, navíc ta dnešní si to už ani nezaslouží.....

Editováno: , autor: Clint
  • Pozitivní 3
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Potah z autosedacky jde lehce sundat a vyprat v pracce. Jinak bych nikdy neposadil sve dite ( nejcenejssi co mam) do nejake jete sedacky pokud by nebyla od znamych treba po jednom diteti. Proto mam v aute isofix abych mohl mit i isofix sedacku ( ne zadnou z baumaxu). V tehle pripadech na penize a setreni nekoukam. To radeji pujdu sam na travu, ale me deti budou vzdy v bezpeci. Sedacku nemam jen proto, ze se to nekde vyzaduje.

Tak to je druha vec, jestli to jde i sundat a vyprat...
Ja bych to zase tak cerne nevidel. Staci si napriklad uvedomit, ze jedes MHD, nebo sluzebakem, pripadne i ve svem aute mas spinavou sedacku (na vyletech si sedel buch vi kde, v kine jsi sedel atd) a pak prijdes domu a sednes si v dzinech na gauc. Pak se zvednes, prcek po tom gauci pak leze... co treba v americe, tam lezou z venku obleceny a v botech hned na postel. To si myslim ze zachovala pekna autosedacka po 10ti detech a radne vycistena je na tom lip.
Ja osobne se doma ihned svlekam a obleceni jde na sve misto.
  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ad

..... Ja osobne se doma ihned svlekam a obleceni jde na sve misto.

 

Tak to je jasný - oblečení jde na své místo (na zem ) a Ty jdeš také na své místo, tedy na přítelkyni .

Jak to ale souvísí s autosedačkou ? (teda vlastně za 9 měsíců zřejmě bude taky) :D

Editováno: , autor: stanmar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 hodinami, Sabiza napsal:

O kolik více kilogramů to auto má? Předpokládám, že to teď jede jako moje Fabia, protože to je těžké jako prase. :D

Ale kdepak. Auto bylo doplněno o nový paket "šíf bidlo + šíf plachta". Ochranou proti dotírajícím vesnickým voříškům je příplatkový sprej, v provedení 100+20%, #anti hund sprej#. Při správné konstalaci počasí, bude Clint rychlejší než Primátor Ditrich v Praze, na Vltavě.

Editováno: , autor: PavkaKorčagin
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ad
..... Ja osobne se doma ihned svlekam a obleceni jde na sve misto.
  Tak to je jasný - oblečení jde na své místo (na zem ) a Ty jdeš také na své místo, tedy na přítelkyni .
Jak to ale souvísí s autosedačkou ? (teda vlastně za 9 měsíců zřejmě bude taky) [emoji3]

I ty fistrone, jsme spolu 10 let :D, takze ta jak vidi ze se svlekam, tak neni jako v místnosti, mozna ani v republice. Ale to je dalsi vec, pak si holym zadkem sednes na ten gauc a nebo lehnes (nebo ona) atd :D. No s autosedackou to souvisi tak, ze kdyz tu je nejaky odpor k pouzity a 'spinavy', tak rikam ze lidi si treba neuvedomej, ze gauc maj mozna i nasobne spinavejsi. My na gauci mame takovy pekny deky, nejen kvuli cubine, ktera tam ma kralovstvi, ale treba i kvuli navstevam a deky pravidelne perem. A i v lete kdyz mas spocenej zadek tak je lepsi sedet na necem, co se da pak vyprat.
  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Akorát jsem mluvil se známým mechanikem ze Škodovky a říkal, že můžu bejt rád za O3, protože S3 je na pazvuky uplná katastrofa a že lidi dají mega za auto a jsou z něj vyřízení. Potvrdil mi, že čím dál tím hůř a že to lepší nebude. Jinak prej 2,0 TDI 110kW zatím bez problémů, problémy nejsou. To zase slyším rád ;)

  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na to jsem se ptal a prej tyhle motory prostě musí dolejvat, ačkoliv prej ani v MB jim nebyli schopni vysvětlit proč tomu tak je. Potvrdil mi, že 2014 vodní pumpy měly více problém, ale že tahle je ok, že to nechali celej den natlakovaný a nikde ani kapka.

Tak holt sem tam za tři měsíce doleju deci vody ....Furt lepší než po tisíc km litr oleje :D

Editováno: , autor: Clint
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 2. 11. 2016 at 22:49, PavkaKorčagin napsal:

Rozumíš tomu správně. Bez té správné školy nebo učebního oboru, když ti nikdo nepotvrdí případnou délku odborné praxe, jsi poměrně v prde.. .:wacko: 

 

V 3. 11. 2016 at 9:02, 15degren napsal:

Pawouk:

 

No vyhlášku 50 paragraf 4 může mít i osoba poučená bez elektro vzdělání. Po ukončení školy elektrotechnického rázu obvykle student mívá 50 paragraf 5 to můžeš mít hned po škole. Pokud jí student elektro oboru nemá tak je nejspíš pěkně blbej a neudělal jí, protože se na to vybodl, nicméně udělat si jí může pořád. Ale tento člověk stejně nemůže dělat s eletrikou bez dozoru

50/6 může mít člověk po 2 letech praxe a může dohlížet na 2 pracovníky bez šestky, se 7 pak můžeš založit firmu s více zaměstnanci a může dodávat elektromateriál.

No tak je to správně... nicméně dnes jde převážně o prachy a já jsem si udělal 50/7 půl roku po škole, takže tak no... Ale pochybuji že vám někdo vystaví 50/5+ bez výučního listu v oboru a i kdyby jo tak v případě průseru je to prostě neplatné.

Pokud ti někdo řikal že vás budou školit kvůli práci, tak vás budou školit právě na osoby poučené tj 50/4 aby když vás v nebezpečném provozu něco sejmula, tak aby šel sedět buď člověk se sedmičkou co na vás dozoroval nebo si celá firma myla ruce v případě že jsi měl prostě smůlu. Podstatné je že budeš poučený a neuvidíš nic od firmy ani od pojišťovny v horším případě ani tvoje rodina. Jestli děláš v takovém provozu kde tohle chtějí, tak požaduj rizikový příplatek. Má tam být a ne malý ! A předělej si úrazové pojištění... jestli teda máš, jestli ne tak si ho založ :-)

 

Jo ještě na trojku může jakýkoli eletrikář z vaší firmy je to asi práce na na eletrickém zařízení, 4 už je celé prostředí tam taky může školit váš firemní eletrikář, ale většinou si firmy chtějí kompletně umít ruce a se škody nemít žádnou spojitost krom pracovní smlouvy a většinou na to najmou externistu.

 

Pánové, dík za info. Ověřoval jsem si to ještě přímo u revizáka a šéfa elektrikářské firmy - poněkud se tomu nápadu podivovali. Existuje možnost si dodělat elektro vzdělání, vlastně si udělat výuční list, ale to je na dlouhé lokty. No, uvidíme, co z nich nakonec vypadne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk uzamkl následující téma
Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit nový...