Přejít na obsah

Clintův pirátský klub


Clint

Doporučené příspěvky

Nevím jak u vás na východě, ale já když jedu do práce jsou 4stC a když z práce tak 8stC. Tedy pro zimní pneu již optimum.

 

Mno samozřejmě nemá smysl přezouvat. Ráno když jsem jel v 6 do práce bylo 15 °C. Hold východ je východ, kor když to máme už kousek na Ukrajinu  :kol-147: 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Clinte ty kluku jedna ušatá, přeci jsem ti to už jednou vyprávěl, svůj životní příběh, je vidět jak posloucháš kamaráda, jedním uchem tam jedním uchem ven. Ale když se jedná o teplá železa to nezapomeneš :kol-28: .

Radiusy: Páč Clint to stejně zase zapomene, napíšu to tobě. Byt jako mladý jinoch jsem s nynější manželkou koupil na úvěr a splatil cca za 7 let. Nepočítám vybavení atd., které jsme postupně už bez půjčky postupně za vydřené prach dokoupili. Tedy v bytě budeme přes 10 let, z toho splacenej byl cca před 4 lety. Tedy žiji ve svém, bez gilotiny na krku, že když přijdu o práci, trvalý úraz a nevím co, že přijdu o střechu nad hlavou. To je ta jistota a zároveň důvod proč nyní třeba nemám O3, ale jen Rapida, bydlení pro mě byla vždy priorita a to sem chtěl mít před založením rodiny vyřešené. Ano, posranej panelákovej byt (i když komplet zrekonstruovanej), ale můj. Z toho lze usuzovat, že ani já jsem od rodičů na nic nedostal, vše jsem si musel též vydřít. Ale vím, že jsou místa kde byt resp. jeho cena už je taková, že se samozřejmě vyplatí zvážit pořídit rovnou barák i když v satelitu, to nebylo mířeno proti tobě Clinte, jen všeobecné konstatování. Nemám jinak nic proti satelitům, v podstatě mě též živí, děláme pro developery zasíťování území, parcelace atd. co se projektů týče, příprava území pro výstavbu. Nebýt lidí, co jsou ochotni dát za 800m2 stavební parcely třeba 1,5 míče, byl bych bez práce, tedy díky Clinte. :kol-47:

To jen Kokta měl to štěstí, že k 18 tinám dostal RSo O1 funglovku, byt v Hradci a táta mu zařídil práci v Práglu za 50čistého :kol-98:

Aha v tom pripade nechapu proc si furt stezujes. Zaplatit byt za 7 let je luxus kterej si napriklad nemuzu dovolit (a troufam si rict, ze asi i min 70% populace v CR). Mam tu hypo uz jen na 29let. Mit hypo na 7 let, platim mesicne asi 50tis. A to mohu rict celkem presne, puvodni majitele meli hypo na 15 let a platili 30tis a nezvladali to. A i po roce neni barak ve stavu kdy bychom byli spokojeni, nemame porad gauc (mame jeste z panelaku pro 2 lidi, nemame obyvaci stenu (jen znovu stolek pod tv jeste z panelaku) apod...

Takze z meho pohledu je strasak hypoteky na 7 let a mesicni platby 50 tis (ty prachy ani nemam mesicne) nasobne vetsi, nez strasak z hypo na 30 let a platby nekolikrat mensi.

Vsak i banky to maji spocitane, cim vic platis tim lepsi podminky pro tebe, jelikoz nasobne vzrusta riziko, ze nebudes moct splacet a tak velkej balik v pripade krize nedas dohromady. Naopak maly splatky, maly riziko ze prachy nedas do kupy (rodice pomuzou apod) a tak ti to osolej na urocich.

Nekdy mne opravdu prekvapuje, ze jsem z matiky mel na stredni dostatecne (snad jen 1x dobre) a presto se domnivam ze jsem v matice lepsi jak 90% populace v CR. Vidim to treba i na pritelkyni, kdy jednickarka na gymplu neni schopna jednoduchych poctu a me to nedela problém. Celkove ani neumi pracovat s penezma (=cisla, procenta, zbytky zlomky). Pritom jeji matka drzi domaci kasu a celkove se v ekonomice/matematice/ucetnictvi a podobnych oblastech perfektne orientuje a umi. Koleka v praci je ing a CSC a presto jsme tuhle neco počítali a proste jsme se nedopocitali :D. Ucitel na stredni na matiku byl fakt frajer ulohy strilel na tabuli z hlavy a na zivo je pred nama vypocitaval (v hlave) a menil zadani aby krasne vyslo. Kdyz jsme ale za nim sli s ulohou z CVUT, tak jsme se tez nedopocitali a rekl nam, ze priste mame ulohu poslat predem a pak az na konzultaci. Ztratil jsem fakt veskere idealy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Radiusy. zapomněl jsem říci, že to byl úvěr ze stavebního spoření a už tam bylo něco naspořeno když jsme do toho šli. Já měl stavebko, manželka měla stavebko (kdysi jen přítelkyně). Navíc byt nebyl v řádech milionů dokonce ani jednoho milionu ( bydlím v 6tis městečku). A manželka měla dobrou práci a já jsem si před krizí taky nemohl stěžovat, tak že veškeré volné peníze šly na bydlení. daní relativně levného bydlení je ovšem to, že za prací se musí dojíždět a tady na karlovarsku a už vubec na sokolovsku aby si o práci zavadil.  Nyní bída, manželka o tu práci přišla, te´d je na mateřské a u mě v práci už to taky není zdaleka to co to bývalo. Tedy si stěžovat můžu, zlaté časy skončily, ale bydlení se stihlo okaučovat. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Můžeš prodávat cizincům vřídelní vodu, natočíš si jí do kýble grátis a pak to rozleješ do levnejch plastovejch kelímků ;)   A máš vyděláno. Vidíš, stačí se mě zeptat a já ti vždycky dobře poradím ;)  Do Varů to máš kousek pěšky, ani nic neprojedeš :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dík za pokus Kokto, ale to mi moc nepomohlo:-)

No našel jsem toto, ale je to z 2011, tak nevím, jestli je to ještě aktuální:

Slovensko

Na Slovensku je používání zimních pneumatik povinné od 15. listopadu do 31. března, pokud je na vozovce souvislá sněhová nebo ledová vrstva. Policie může řidiče pokutovat nebo dokonce zakázat jízdu. Náklady s tím spojené hradí řidič.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na SK su povinne, len ked je suvisla vrstva snehu a to v obdobi 15.11. - 31.03. Ale v rakusku, co mam info, tak su povinne od 01.11. - 15.04. bez ohladu na pocasie/vozovku.

Dokonca tusim rakusaci povazuju zimne pneu s dezenom pod 4mm, ako letne :kol-44:

 

Tie info sa popravde vsade lisia. Niekde pisu, ze aj v rakusku treba mat len ak je suvisla vrstva snehu a niekde pisu, ze je to bezohladu na tento fakt. Ale riskovat pokutu v rakusku, ktora je mnooooohonasobne vyssia ako u nas, sa moc teda naoplati. U nas je to tusim nejakych 50€, ale v rakusku, ak su debili, tak daju aj 2000€ (niekde sa pise ze az do 5000€).

Editováno: , autor: Kyselinka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Petrrr,

Startovaci pozice tedy stejna. Ja mel stavebko pritelkyne misto stavebka financni dar od rodicu. A bydlim na vesnici o 1tis lidech (no mozna 1500, uz nvm presne). U nas prace neni vubec, tam dokonce je jen jedna hospoda, jedni tamani s vecerkou, 3 skolky (jedna z toho soukroma skolne 10litru/mesic, zbyle plne do roku 2039 - uz jsme se zavazne zapsali a platime mesicne 100Kc rezervaci, tak snad se nam to dite za 25 let povede). Takze stale rikam na co si furt stezujes. Ja dojizdim za praci az do jineho kraje!

Editováno: , autor: Radius
  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dík za pokus Kokto, ale to mi moc nepomohlo:-)

No našel jsem toto, ale je to z 2011, tak nevím, jestli je to ještě aktuální:

Slovensko

Na Slovensku je používání zimních pneumatik povinné od 15. listopadu do 31. března, pokud je na vozovce souvislá sněhová nebo ledová vrstva. Policie může řidiče pokutovat nebo dokonce zakázat jízdu. Náklady s tím spojené hradí řidič.

To není pravda. Viz citace příslušného paragrafu:

Zákon NR SR č. 8/2009 o cestnej premávke a o zmene a doplnení niektorých zákonov

§ 38

Osobitosti premávky v zimnom období

(1) Ak sa na vozovke nachádza súvislá snehová vrstva, ľad alebo námraza, vodič motorového vozidla kategórie M1 a N119) môže také vozidlo použiť v cestnej premávke, len ak je toto vozidlo na všetkých nápravách vybavené zimnými pneumatikami s označením "M+S", "M.S." alebo "M & S"; motorové vozidlá kategórie M2, M3, N2 a N3 musia byť vybavené takými pneumatikami aspoň na jednej z hnacích náprav v čase od 15. novembra do 31. marca a v prípadoch, ktoré sú uvedené v časti vety pred bodkočiarkou.

(2) Ustanovenie odseku 1 neplatí

a) pri núdzovom dojazde, ak je na náprave namontovaná náhradná pneumatika alebo pneumatika na núdzový dojazd,

b )pre terénne motorové vozidlo, 21)

c) pre motorové vozidlo používané v obci v súvislosti s plnením úloh na základe zmluvy o výkone vo verejnom záujme podľa osobitného predpisu.22)

(3) Vodič motorového vozidla je povinný zabezpečiť splnenie podmienky podľa odseku 1, ak vzhľadom na ročné obdobie možno predpokladať, že na trase, ktorou bude s motorovým vozidlom prechádzať, bude sa na vozovke nachádzať súvislá snehová vrstva, ľad alebo námraza

Takže povinnost daná časovým úsekem "od 15. novembra do 31. marca" neplatí pro vozidla M1, což jsou osobáky do osmi sedadel kromě sedadla řidiče.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

stringo: když umějí odjed s autem, myslíš že neumějí zneškodnit zámek zpátečky? :D a vůbec ti to neřeší, když ti naloží auto na vlek jako bohužel Ozimu...neříkám že zámek zpátečky je špatný, určitě se to může hodit...

Editováno: , autor: kokta7
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk uzamčeno a odemčeno toto téma
  • Pawouk uzamkl následující téma
Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit nový...