Přejít na obsah

Ventil palivového filtra 1.9 TDI 74kW


Doporučené příspěvky

Ahojte, aku ma mat spravnu orientaciu velntil na palivovom filtri ako je na fotke nizsie (vyznacene v kruhu). Stale mi to tam vytlaca naftu. Filter mi uz dvakrat po sebe menili. Na ventile je sipka ktora ukazuje smerom ako je cervena sipka na obrazku. Prosim poradte ako to ma byt spravne zalozene. Alebo poradte co mam robit aby mi tam konecne netiekla nafta. Ventil je tiez novy a teda aj gumycka na ventile je nova. (je to orig. ventil a aj filter, teda nie nejake lacne nahrady). Necistoty pri vymene vylucte. Dakujem vam.

 

Fabia I, 1.9 TDI 74kW, rok v. 2001

post-83042-0-79029500-1378035733_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Spony su utiahnute poriadne, ja mam podozrenie ze to tecie cez ten ventil. skusal som to aj pozorovat pri nastartovanom aute no neslzi to stale. Proste jazdim (dlhsie trasy) sem tam to skontrolujem a zrazu je tam vytecena nafta. :kol-32:

Este ta prosim o odpoved na otazku a to: Je to velka chyba ked je ten ventil zalozeny naopak,mozem takto jazdit aj nadalej? :)  Vdaka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

misocko: prave som sa bol pozriet na ventil a sipka je urcite orientovana tak ako som to znazornil. Je mozne ze ventil ktory mam ja sa upevnuje opacne? 

 

Chapem to spravne ze sipka ma ist do hadicky, ktora smeruje niekam dole (zrejme k nadrzi?) a nie k hadicke ktora sa napaja na kovovu rurku ktora je vedena popred agregat.

 Prepacte ze to vysvetlujem tak neodborne ale zatial sa len zoznamujem s TDI agregatom. :kol-17:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

libero: Pozeral som na nejake oznacenie ventila no nie je tam ziadne (takze to nebude uplne original :doh ). Neviem co je to za znacka no mam ho priamo zo skodovackeho servisu a vraj tieto davaju do viacerych aut a nemavaju problemy.

 

Momentalne som presiel nejakych 150km a zatial mi to tam nikde neslzi.  Teda teraz potrebujem vediet kam (ku ktorej hadicke) ma smerovat ta sipka.

 

No a co sa tyka tej sipky prikladam obrazok podobneho ventilu aky mam momentalne namontovany ,tiez nema oznacenie no je vidiet tu sipku a je tvarovo uplne rovnaky.

post-83042-0-25282200-1378070396_thumb.j

Editováno: , autor: gabikke
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...