Přejít na obsah

Nepřirozené zvuky - drnčení, vrzání, klepání


rogerer

Doporučené příspěvky

To mi dělá od novoty a je to jen při určitých stupních venku. Řekněme cca od -5 do +10 stupňů. Není to ale přesně, nemám to přesně odměřené.

 

Mne to delalo zrdika a v soucasnych dnech (kolem tech 10ti st.) mi to dela vzdy rano ale jen tak deset min nez se mi zahreje auto ale je to amsakr fakt staci prejet i kanal :( vubec nechapu co to muze bejt a je to hodne hlasity, brzo nahraju za jizdy ....

 

a vic co je nejhorsi (ja s timhle problemem v servisu jest enebyl) ale oni ti reknou, "na takovyhle ceste vam bude vrzat kazdy auto" nebo "je to plast to tak prost eje, pockejte az se zahreje"  ale tohle z ty palubky je fakt mazec dobytčak extrem...

Editováno: , autor: rogerer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nazdar...od viacerych tu citam ze nieco vrzga na pravej strane pri spolujazdcovi. Mne sa deje nieco podobne. Pri prechode nejakych nerovnosti to vyzera ze zvuk prichadza z oblasti opierky na pravych prednych dverach...ked manzelka na opierku polozi ruku tak zvuk prestane...co je ale zvlastne vrzganie nepozorujem alebo len vo velmi slabej (prijatelnej) miere ked som v aute sam...mam najazdenych len 8500 km a zacalo sa to prejavovat len pred nedavnom...netusim co to moze byt..ma niekto podobnu skusenost?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@trek11 - to je Rapid no / ještě můžeš zkusit, koupit nějaké bílé mazivo ve spreji ( teflonové apod.) které nestéká a spíš udělá pěnu/povlak a z venku vystříkat všechny spáry v palubovce a výplní, může to pomoct...

 

@hootchi - bouchání při poklesu teploty, je s největší pravděpodobnosti silentblock převodovky - jde to z levé strany a nejvíce je to slyšet při přejíždění příčných nerovností - super jsou tramvajový koleje v Praze apod.

Editováno: , autor: Rypicong
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo, všude kde dosedají na sebe plasty, nebo kov a plast. Právě že výplně jsou lehký a jsou posvařovaný z několika částí tvrdých plastů a to pak mezi sebou rezonuje...

je to bílá vazelína ve spreji, může být na různých základech ( teflonová, lithiová atd. ), prostě po nastříkání se musí udělat bílej šlem :) přebytek jenom otřeš

 

https://www.google.cz/search?q=teflonový+mazivo&client=opera&hs=xnh&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0CAcQ_AUoAWoVChMI-Or6-vGjyAIVAZUUCh3ynwtM&biw=1745&bih=883#tbm=isch&q=b%C3%ADl%C3%A1+vazel%C3%ADna+ve+spreji&imgrc=REvs8IcjBWMr-M%3A

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pozdravujem Vas, sekcia NEPRIRODZENE ZVUKY... su sice umiestnene v casti INTERIER ale neviem kde by som mal inde napisat moj problem. Na predoslom aute Audi A3 mi neskutocne skripali bud tlmice alebo struny ked som mal rucnu zatiahnutu na 1-2 zuby a bol som stastny ked som auto predal a zaroven som bol nesmierne nasrany (sorry za vyraz, ale uz ma to dneska riadne vytocilo), ked som si doniesol domov Rapida a po par dnoch zacalo vrzganie aj na nom. A tu to bohuzial robi nielen na rucnej brzde ale aj v kopci ked sa potrebujem otocit na mieste a aktivuje sa asistent rozjazdu, auto vrzga zo zadu ako korab, ludia sa otacaju, no hruza. Na predoslom aute som to vobec neriesil, ale tuto to chcem vyriesit. Ma niekto podobny problem a moze mi napisat ako to vyriesil? Dakujem Neviem ci to robi ulozenie strun alebo tlmice, Ked som vymenil struny, trosku sa mi zdalo, ze vrzganie bolo tichsie, ale casom zistujem, ze asi nie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pružiny a tlumiče to nebudou. To by dělalo při pro pružení auta. A jestli to dělá jen při použití brzdy, ať parkovací tak provozní, i když přes HTC, spíš bych řekl, že špatně chodí ovládání brzdových destiček, pokud máš vzadu kotoučové brzdy. Běžná závada díky tomu, že zadní brzdy nejsou tak zatížené a snadno přireznou. Řešil to třeba Petrrr, má to někde u sebe v tématu. U bubnovek může blbě fungovat samostav nebo opět přirezlé či zatuhlé "prasátko". Mě se vrzání taky ozve, když zatáhnu ručku na 2 nebo 3 zub a neudrží to z kopce auto.

Editováno: , autor: miklisek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takze prikladam 3 nahravky:

 

1. a 2. nahravka - auto v miernom kopceku, noha na brzde, rucna brzda nepouzita, otacam volantom plny vlavo, plny vpravo, šuchot co pocut je moja bunda, zameriavajte sa len na vrzganie  :-)

 

3. nahravka - auto v garazi na dlazbe, noha na brzde, otacam plny vlavo, plny vpravo, pocut aj otvorenie zadnych okien (chcel som nahrat zvuk z vonku), potom pocut vrzganie pneu o dlazbu (nevsimat si), treba sa zapocuvat vzdy do vytocenia max vlavo, max vpravo, na konci kazdeho vytocenia (dovrzgania pneu o dlazbu) pocut ten problemovy zvuk. 

 

Dneska som uz zavolal aj suseda, aby pocuval vzadu a zhodli sme sa, ze zvuk je ako keby ostavala rucna vysiet, ale rucnu som vobec nepouzil. Ja predpokladam, ze to nebude v tom, len ten zvuk pripomina taky zvuk. Ako som pisal predtym, presne tento problem som mal na predoslom aute, bohuzial neriesil som to, a teda teraz neviem co to je. :-(

vonku v miernom kopceku.mp3

vonku v miernom kopceku 2.mp3

garaz.mp3

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...