Přejít na obsah

Nepřirozené zvuky - drnčení, vrzání, klepání


rogerer

Doporučené příspěvky

Hele na ty tyčky je TPI, takže to je vada, o který Škodovka ví a řeší ji. Servis holt jen nechce papírovat s ŠA a dohadovat se s nima. Tlačil bych na ně, že by to mělo jít na kulanci. Tohle není způsobeno opotřebením ale výrobní vadou. Někde to TPI tady je. Dorazy víka nestojí tolik, abys pro ně musel pít vodu a jíst suchý chleba. Já měnil doraz a zda se mi to lepší. Ono je taky nutný pohrát si s vyladěním zámku a dorazů dole i nahoře. Pak lze víko zaklapnout z 10cm a pritom víko neklepe .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

#1972328Nepřirozené zvuky - drnčení, vrzání, klepání

Publikováno od d.novakd v 09. listopad 2014 - 14:51 v Interiér

Panove k volantu a vrzani mam zhave info. Delalo to same presne jak popisujete. Zajel sem do servisu a je na to svolavacka o vas bez vas. Kdo se neprihlasi tak to skodovka neresi verejne. Od vyroby tam sou nejaky tycky rizeni cico z primo z nejakej prevodky. Nerozumim tomu jen rikam jak me to vysvetlili a v tech byla voda a menej to za new kusy. Takze jedte do servisu a oni vam to vymeni a budete mit klid jako ja konecne.

MYSLÍŠ TOHLE??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdyz jsem byl resit silentblok (pred rokem?), tak ty tycky jim tam vyjely (presne ta fotka co je v tom odkazu). Jeste mi to ukazoval techik na pocitaci a rikal, ze tam zadny silentblok nema (to jsem ho tehda presvedcoval, ze to je ten silentblok) a kontrolovali mi i ty tycky, takze o tom urcite vedi a urcite bych to neplatil, protoze o tom se vi vic jeste nez o silentbloku (protoze tycky maji v PC, ale silentblok ne).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak tyčky řízení jsou vyměněné a ještě čekám na vyjádření škodovky. Nechal jsem vyměnit i klínové dorazy na 5-tých dveří liftback, ale mám dojem, že je namontovali obráceně. Dole je užší strana a nahoře je ta silnější strana. To nemění nic na tom, že mi tam furt něco povrzává a malinko občas poťukává :( Už zkouším laborovat se sedačkou řidiče, protože už mi nějak docházejí možnosti.

 

Tak lovení pazvuků zdar :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vyzkoušej opěradlo v uložení na boku. Někde jsem to tu taky dával, vyjeté pouzdro z bočnice a opěradlo ťukalo.

S dorazem si snad děláš legraci, ne? To jsou tam takový tydýti? Pokud je to fakt jak píšeš, tak doraz svoji funkci neplní.

Odesláno z mého Che2-L11 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tím dorazem si legraci fakt nedělám.S autem byla přítelkyně a když jsem si to doma procházel, cumel jsem jak slepej na nový vrata. Mám sportovní sedačky a přijde mi ze to muže dělat ta ptáčka na výšku sedačky s tím přilehlém pláštěm a ještě jsem zkusil podlepit zámek pasu. Jen jsem to nestačil projet. za jízdy mi připadá,ze to jde zleva zepředu, jakoby od kola. Už fakt nevím...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uz dlhsie pocujem nejake vrzganie (neviem ci je to spravne pomenovanie...proste je to nejaky pazvuk :)) pri prejazde nerovnostami od spolujazdcovych dveri...cely cas skumam co to moze byt a neviem prist na zdroj toho vrzgania..dnes som zistil zaujimavu vec...ono to zavrzga aj ked zatvaram spolujazdcove dvere (v momente ked sa dvere zabuchnu ) a co je zaujimavejsie nerobi to ked je okno uplne stiahnute ani pri jazde ani pri zatvarani dveri...v pondelok idem na prvu serisnu prehliadku...myslite ze ma cenu sa o tom zmienit? pripadne pozoruje niekto nieco podobne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak kufr se mi povedl hezky vyladit diky "miklisek"  :)

 

Nicméně klepání a vrzání zůstalo. Jel jsem nakoupovat cca 50 km, vypnul radio a poslouchal, něco vypozoroval a na jednom úseku cestou domu jsem si to ověřil. Daný úsek jsem vždycky několikrát různým způsobem projel. Myslím si, že je to siletblok převodovky? Co myslíte?

 

ROVINA

JÍZDA NA NEUTRÁL - výrazné klepání a vrzání

JÍZDA SE ZAŘAZENOU RYCHLOSTÍ A MÍRNÝM PLYNEM - klepání a vrzání se rapidně snížilo

JÍZDA SE ZAŘEZENOU RYCHLOSTÍ A POD PLYNEM - klepání a vrzání zmizelo

SERPENTINY DO KOPCE-Z KOPCE

JÍZDA Z KOPEČKA NA NEUTRÁL - výrazné klepání a vrzání

JÍZDA SE ZAŘAZENOU RYCHLOSTÍ Z KOPEČKA BEZ PLYNU - klepání a vrzání se rapidně snížilo

JÍZDA SE ZAŘAZENOU RYCHLOSTÍ SERPENTÍNY DO KOPCE S MÍRNÝM PLYNEM - klepání a vrzání se rapidně snížilo

JÍZDA SE ZAŘAZENOU RYCHLOSTÍ A POD PLYNEM DO KOPCE - klepání a vrzání zmizelo

 

OBČAS JSEM POZOROVAL KLEPNUTÍ NEBO ZAKLEPÁNÍ I PŘI ŽAZENÍ 1-2-3

Editováno: , autor: Chochin
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ROVINA

JÍZDA NA NEUTRÁL - výrazné klepání a vrzání

JÍZDA SE ZAŘAZENOU RYCHLOSTÍ A MÍRNÝM PLYNEM - klepání a vrzání se rapidně snížilo

JÍZDA SE ZAŘEZENOU RYCHLOSTÍ A POD PLYNEM - klepání a vrzání zmizelo

SERPENTINY DO KOPCE-Z KOPCE

JÍZDA Z KOPEČKA NA NEUTRÁL - výrazné klepání a vrzání

JÍZDA SE ZAŘAZENOU RYCHLOSTÍ Z KOPEČKA BEZ PLYNU - klepání a vrzání se rapidně snížilo

JÍZDA SE ZAŘAZENOU RYCHLOSTÍ SERPENTÍNY DO KOPCE S MÍRNÝM PLYNEM - klepání a vrzání se rapidně snížilo

JÍZDA SE ZAŘAZENOU RYCHLOSTÍ A POD PLYNEM DO KOPCE - klepání a vrzání zmizelo

 

OBČAS JSEM POZOROVAL KLEPNUTÍ NEBO ZAKLEPÁNÍ I PŘI ŽAZENÍ 1-2-3

Přesně jsi popsal symptomy, kdy se to projevuje. Úplně učebnicově, jen udělat Ctrl+C -> Ctrl+V do nějaké TPI od ŠA pro AS.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jen najít vhodnej servis :(:) Uložení stabilizátoru jsem nechával měnit u Klokočky na Karlovarský v Praze. Když jsem tam byl podruhý a řekl jim, že si myslím, že je to silentblok převodovky, tak jsme to projeli a na tom kousku se to neprojevilo. Donutil jsem je, aby se na to podívali, že určitě musí mít nějaký předpis, jak silentblok prověřit. Řekli že mají a že prověří. Technik přišel s tím, že je rez v tyčkách řízení a že to nejspíš bude tím. Vyměna provedena a teď čekám na vyjádření Škody na kulanci. Tak si myslim, že se chlapci na silentblok vykašlaly :( 

 

Uložení stabilizátoru, jsem si diagnostikoval sám a odbyli mě s tím, že je to moje doměnka a teď ten silentblok :( Vůbec nevím, kam to auto dát...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...