Přejít na obsah

Nepřirozené zvuky - drnčení, vrzání, klepání


rogerer

Doporučené příspěvky

Zacal se mi ozyvat jemny pazvuk z prave strany interieru.... ne vzdy a ne pravidelne... a zatim ani nevim odkud. Zkousel jsem promackavat vsechno (na pravy strane palubovky i na pravych dverich, ale dela se to pri jizde tezko), ale jeste se mi to nepodarilo lokalizovat. Uvidime... asi si na to budu muset zvyknout, protoze jsem jel dnes po desnejch kostkach (pro Prazaky -takovej ten kratkej usek, kdyz se po Patockovy projizdi kolem Orechovky) a myslel jsem, ze se mi to auto rozpadne, byl to fakt orchestr.. 

Editováno: , autor: toldi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nebo se přestěhovat třeba do Rakouska nebo Německa...

 

A propos víc lidí tu na fóru píše, že jim naštěstí Rapid nijak nevrže apod... Docela by mě zajímalo, jestli to fakt znamená, že jejich Rapid při jízdě nevydává z interiéru absolutně žádný zvuky, anebo jenom to, že jsou ty zvuky v normě a není to nic, čeho by si majitelé všímali a vadilo jim to  :) Protože já registruju naprosto všechno a jediný vrzání, který toleruju, jde z mejch kolen...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky bych čekal, že po nějakém čase se to ozve. U nás zatím nic, kromě lahodného zvuku při zabouchnutí dveří se staženým oknem, jenž je ale fíčurou, ne bugem :D. V těch tropech něco pochrastívalo v PP dveřích na jedné místní "komunikaci" (komunikace je z té polňačky od té doby, co někdo vytrhnul i druhý zákaz vjezdu, z hlavní :D), ale utichlo to s klesajícími teplotami.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nám rádio nehraje, bo jak ho pustíme, děti chtěj pohádku. A někdy už mi z těch pohádek furt dokola fakt hrabe. A navíc, z českých rádií by si člověk vyškrábal uši z hlavy (a točit céda furt dokola není zrovna řešení).

 

Nebojte chlapi, dočkáte se, dočkáte, taky budu žehrat. Počítám s tím :kol-31:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zítra ráno lezu pod auto. Teď po příjezdu domů zabouchnu víko kufru a ozve se příšerný zadrnčení plechového cirkusu. Vím co to je, měl jsem to samé i u OI. Povolené uchycení tepelného štítu výfuku. Jsou tam takové narážecí podložky na z podlahy trčící trny, tak snad nějaká nevypadla. Nebo se to jen uvolnilo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Opraveno: jedna podložka volná a ještě k tomu hrana plechu opřena o karoserii. Takže podložku vyšroubovat, splácnout vějířek pacek a našroubovat zpět. Plech vyrovnán. Prkotina na 5 minut práce. A plech už nedrnčí.

EDIT: fotky

post-6633-0-40161400-1438537571_thumb.jp

Editováno: , autor: miklisek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na základě poznatků _Denise_ úprava uložení plata víka. Původní myšlenka obalit čepy pro víko nefunguje, velurová tapeta na nich nedrží. Takže jsem vyzkoumal, že případným zdrojem klepání může být pružná část vedení plata na čepu. Mezi vnější částí s lůžkem pro čep a podložkou pro uchycení lůžka na plato je mezera. Po nasazení plata na čep se ale mezera v jednom místě hodně zmenší a plasty lůžka plata na sebe naráží. Moje oblíbená velurová tapeta vložená do mezery v celé délce mezery "kupodivu" zvuk utlumila a taktéž plato je na čepu uloženo pevněji a plato na čepu už nemá vůli.

post-6633-0-19966200-1438538650_thumb.jppost-6633-0-31572000-1438537618_thumb.jp

Editováno: , autor: miklisek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Promackal jsem vsechno a nic nevrze, me to prijde jako takovy cvakani jako neco tvrdyho co narazi do sebe...

Edit: tak jsem to prozkoumal a je to uchyceni pasu u spolujezdce... Vim, ze uz to tu bylo reseno, ale mam strach to rozebirat ze neco ulomim. Zatim pockam, jestli to neprejde a budu si vybirat lepsi cesty.

Editováno: , autor: kahuda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Trochu si připadám jak lovec pazvuků. Pravda není to tak hrozné, ale přeci jen se zezadu ozvalo občas mírné poklepáním, sice jen na opravdu hrbolaté silnici ale bylo tam. Myslel jsem, že je to víko a ty několikrát omílané dorazy. Dneska jsem je zkoumal a pořád to nebylo ono, při bouchnutí zadními dveřmi a zvednutém víku /bez plata/ pořád něco klepalo. Sklopená opěradla taky nepomohla /oproti OI zde chybí pryžové dorazy/ takže zámky opěradel to taky nebyly. Ono to klepání dělalo levé opěradlo. Při tahu v horním pravém rohu klepání šlo z dolního levého rohu. Povysunuté plastové pouzdro uložení opěráku na čepu a opěradlo mělo na čepu radiální vůli. Takže zatlačit zpět do korpusu opěradla a vymezení polohy pomocí pryžového kroužku.
post-6633-0-60559300-1438753679_thumb.jppost-6633-0-89222300-1438753679_thumb.jp

Editováno: , autor: miklisek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja som najnovsie objavil jednu celkom podivnu vec, ked po nejakom case (aspon par h) sadnem do auta - tj auto nejaku dobu stoji, a rozbehnem sa, ked vystrcim hlavu z okna alebo ked idem v nejakej uzkej ulicke ze sa zvuk odraza do auta pocujem pravidelny zvuk, ako keby bolo nieco niekde v kolese / brzdach a pod, po par sto metroch to vsak prejde. Najprv som si myslel ze to bude kamen v brzdach ako tu uz niekto pisal ale po tom mi prislo divne zeby som stale mal kamen v brzdach. Nemate nejake napady co by to asi mohlo byt ? Alebo sa mam nato vysrat, zavriet okno a neriesit? :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Sice po dnešních deštích je to asi passé, ale co takhle "meluzína" při větráku klimatizace, máte ji taky? Tohle je další zvuk, který se objevil až po víc jak dvou letech provozu. Sviští mi to přímo u ucha. To by mě tedy zajímalo ale kudy vzduch uniká. Okno je dovřené a když přitáhnu dveřní rám ke karoserii je to pořád stejné. Spolujezdec slyší totéž. Zvuk zmizí po snížení otáček na cca půlku maxima. Vliv nemá ani směr kam vzduch směřuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...