Přejít na obsah

Nepřirozené zvuky - drnčení, vrzání, klepání


rogerer

Doporučené příspěvky

Na dlazbe drnceni jake sem zatim v zadnem aute nezazil, nelze urcit odkud protoze to jde ze vsech stran, ze dveri, z palubky, k tomu takovej jakoby ultrazvuk jak z vlnovodu odnekud zezadu asi z napravy - rad bych rekl ze to pres radio neni slyset, ale je to opacne-pres ten kraval neni slyset radio. Auto ma najeto 19 kkm a v zaruce az nekdy do 2018, nicmene co na tom reklamovat, za jine auto mi to asi nevymenej..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K tomu drnčení na kostkách mám jeden poznatek: výměnou tlumičů za ty z MR2014< u mého auta MR2013 na 16" Brigestone EP300 se rezonance tapeců a palubky na kostkách výrazně zmírnily, nepatrný zbytek drnčení přičítám tvrdým původním tlumičům na předku. Přestal drnčet i zámek průlezu do kufru, když je zadní loketka ve sklopené poloze.     

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mam mr 2014 takze to me asi nespasi, PS myslis ze zmenili i predek? Cetl jsem jen o zmenach na zadku. Jo a kola mam 15-ky takze tady si asi taky nepomuzu, kdyby se tam pres brzdy vesly jak je to u tech zakladnich verzi tak tam hned vrazim 14-ky s vyssima gumama, ale s tim mam smolika, me tam nejdou..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak vrzání sedadla vyřešeno po druhé výměnou výplně sedadla. Jestli se to zase vrátí, tak už to shodím ze skály a nechám si vyplatit pojistku. Bohužel musím také konstatovat, že po ujetí cca nějakcýh 18 000 se mi z Rapida stává udrnčená rozvrzaná krabice (nyní najeto 31 000). V servise si navíc všimli, že to trošku dělá i sedadlo spolujezdce, takže tu výplň vyměnili preventivně i tam (to mě celkem šokovali, že Škoda servis vyřešil něco navíc sám od sebe).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak druhá oprava vydržela pár hodin a necelých 100 km a je to zpět. Příští týden to mám dovézt a dostanu náhradní auto, že to budou dále řešit. Jsem zvědavý, co tam teda chtějí řešit, když ořezání a usazení výplní následované kompletní výměnou výplní nepomohlo. Schválně, jestli je to logicky napadne nebo začnou zkoumat třeba výfuk.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes jsem byl také vyzvednout onu jakostní substanci. Chlapík se mě ptal, na co to mám, že prý teď jde nějak na odbyt : )))

Jinak jak psal Petr, sice jiná etiketa, ale výrobce je PAN OIL z Karviné. Kdyby chtěl někdo z Ostravy namazat (těsnění), tak se může stavit.

attachicon.gifIMG_20150422_160633.jpg

 

Z důvodů velké poptávky majitelů rapida, začali dělat větší balení :smich:

post-15711-0-10439900-1432663287_thumb.j

Editováno: , autor: Woody
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes jsem na DOD v MB mluvil v technologickém centru s akustikem o rezonancích a hlucích v Rapidu. Potvrdil mi víceméně, že nové ladění podvozku se dělalo hlavně kvůli odstranění hluku a rezonancí v kabině. Novým typem a nastavením dorazů víka kufru, které mají být nastavené tak, aby bylo mírně předpružené, se zabránilo kmitání víka a šíření dunění zezadu dopředu, protože jak je karoserie stále víc dokonale utěsněná, každý pazvuk se hned zesiluje mnohonásobně víc, než dříve, když karoserie auta nebyla vyrobená tak přesně jako dnes.

Editováno: , autor: miklisek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám MR2014 a taky mi vrže a skřípe kde co. Vzpomínám, jak jsem si kdysi načítal recenze, že si několik novinářů chválilo jednoduchý plastový interiér, který bude určitě trvanlivý a pazvuků prostý : ) Jinak mám tak trochu pocit, že si Škoda na Rapidu tak trochu zkusila, co zákazník snese, než uvedli Fabii 3.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ja pomalu nachazim slunce v dusi, jak plyne cas tak se se vsim smiruji, Rapida beru z hlediska uzitnych hodnot good a vic od nej necekam jako nic od dnesnich aut a od Skody uz vubec ne. Auta jsou dnes proste spotrebni vec a tak je k tomu treba pristupovat, kdyz ne, clovek je jen zklamany.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...