Přejít na obsah

FIII vs konkurence


Pawouk

Doporučené příspěvky

ale ono to nejde porovnávat maximální výbavu nižší třídy vs auto vyšší třídy, protože vždy maximální výbava jakékoliv třídy, vyjde dráž než průměrná vyšší...

 

Jasně, můžeš to porovnávat z toho pohledu, co za to dostaneš...

 

Zajímavý je, že u Fabie vám to vadí ta cena přes 400tis, ale za krátkou i20, kde cena v TOPu je ještě vyšší než u Fabie vám to nevadí :)

 

vrzající palubka a interiér je problém - proto moje další auto Škodovka asi nebude, i když po čase vrže většina aut, ale u fungl novýho auta to hodně nasere...

 

A co se týče porovnání i20 a Fabia, vždy bych bral radši Fabii, jelikož její customizace je lepší, nabízí combi, je levnější a rozhodně má lepší motor a to je důležitejší než vrzající / nevrzající interiér + i měkčený může vrzat, paralela zde není...

 

Rypi... no já jsem porovnal přibližně shodnou výbavu... ale jinak souhlas... co se týče té i20, tak proti Fabii nemůže nabídnout nic jiného než jiný design... logicky... motory a možnost tvořit si auto jasně výhodou Škodovky... co se týče ceny i20, tak se přiznám, že nesleduji, protože pro mě není ani krátká Fabia III zajímavým autem, protože je malá všude... stejně jako i20 apod. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Můžeš sem napsat rozsah výbavy, co máš ve svém autě?

 

Protože když nepočítám metalízu (která je u I30 beztak dražší), vlastní folii na přístrojové desce, smartlink, hlasové ovládání, paket red&grey, držák kol, smartgate, "simplyclever" paket, tažné zařízení, ostřikovače světel, paket pro špatné cesty, sportovní sedadla a sledování únavy, tak daná motorizace/karoserie vychází na 401 000Kč.

 

A v té ceně jsou úplně všechny ostatní prvky. Včetně věcí jako příplatkové Bolero, bezklíčové odemykání, přední parkovací senzory atd. atd.

 

tady je odkaz... snad to bude fungovat... 

 

http://cc-cloud.skoda-auto.com/CarCard/73439675

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak vrzala mi palubka už po roce ve F2, ale v Globusu se dá koupit bílá vazelína ve spreji, 400ml za 200,- a všechny části ( výdechy, schránky, rámeček rádia, ovladače ventilace) postříkal a je klid. Vržou všechna auta i MB za 3 míče.

ML bych neřešil, Android je od začátku průser, s iOS se nic takového nestane. Chce to lepší mobily.

můžeš mi hodit ten link na tu vazelínu ? U Rapida bych našel pro ní uplatnění :)

Editováno: , autor: Rypicong
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Můžeš sem napsat rozsah výbavy, co máš ve svém autě?

 

 

 

 

ještě ta výbava... čtyřválec 1.6 GDI - 99 kW, 6 st. manuál,  metalíza, střešní lyžiny, přední mlhovky, projektorové světlomety se statickým přisvěcováním, přední a zadní parkovací senzory s parkovací kamerou se zobrazením ve zpětném zrcátku, ALU 16", zadní LED světla, elektricky sklopný zrcátka s LED blikači, interiér látka s kůží, loketní opěrky vepředu i vzadu, výškově nastavitelný sedačky vepředu, plastové krytí zadní části předních sedaček se síťkou na ukládání věcí, vyhřívané sedačky vepředu, kožený volant, madlo řadící páky a brzdy, zpětné zrcátko automaticky stmívací, elektrika na všech oknech automatické dojezdy nahoru i dolů, vyhřívaná zpětná zrcátka, SUNSET, dual automatická klima s automatickým odmlžováním, rozmrazování čelního sklad pod stěrači, čtecí lampičky pod stínítky předního okna, rádio s CD s RDS a vstupy AUX, USB a interní pamět asi 1,2 GB na ukládání MP3, Bluetooth telefon s ovládáním na volantu, hlasové ovládání, na volantu ovládání tempomatu a omezovače rychlosti, palubního PC, nastavení tuhosti posilovače, hlasového ovládání, telefonu a rádia, budíky SuperVision TFT, dešťový senzor, automatická světla, podsvícené kliky auta u předních dveří, osvětlení nástupního prostoru, mezipodlaha v zavazadlovém prostoru, fixační systém v zavazadlovém prostoru, rezerva dojezdová... 

 

to je asi všechno... možná jsem na něco zapomněl, nevím... ale asi to není důležité... jo, metalický lak... 

 

nemám navigaci, xenony a střešní okno... 

 

přihazuji pár fotek... tohle auto mělo ceníkovou cenu Kč 446.890,- ... já ho kupoval za 389.990,-, jestli je to hodně nebo málo nechám posoudit vás... vzhledem k ceně tohle auto považuji za konkurenci F III... 

post-12946-0-07429000-1442576949_thumb.j

post-12946-0-85534700-1442576963_thumb.j

post-12946-0-36379600-1442576967_thumb.j

post-12946-0-17421000-1442576982_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak jsem si nakonfiguroval auto aby odpovídalo tomu co má Vorlajz - je jasný, že některou výbavu nelze mít u Fabie... ( parkovací kamera, sklopný zrcátka apod. )

ale dostal jsem se na 392tis. U prodejce bych dostal slevu 5% celkově bych se dostal na 372tis Kč +/-

Tvoje konfigurace měla nějaký přešlapy ( zapomněl jsi na 16" kola, zbytečně jsi dával 12tis za 5 let záruku když to samé je v mobilité za 990Kč apod. ) Ale nevadí.

 

http://cc-cloud.skoda-auto.com/CarCard/73453535

 

Rozdíl ceníkové ceny je skoro 60tis a to není málo a je to adekvátní - jak už jsem psal, TOP vybavené auto už nevyjde tak levně, než výbava v autě výšší třídy

 

Rozdíl pak po slevě je už jenom cca 15tis, ale nevím, co ta tvoje i30 byla zač...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ok... s tou zárukou nevím jak to je... jaký je rozdíl v záruce na 5 let a 150 tis. km a v mobilitě za Kč 990,-

 

moje auto bylo prostě vyrobený, ale bylo nový... žádná předváděčka apod. 

 

samozřejmě, že rozdíl v ceně tam tedy je... a věřím, že i to znamená dost ... takže plno lidí zvolí nižší cenu... ;) 

 

Fabia III není špatný auto... jen pro mě osobně je moc malý... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Plus je v té ceně ještě barva. Co se dívám, tak plus minus odpovídající výbava  "splněného snu každé české rodiny" momentálně stojí včetně metalízy 493 890Kč. Na takový rozsah je totiž potřeba koupit výbavu "Weekend" a k tomu za 40 000Kč paket Style. Ten teď rychlým pohledem má oproti vorlajzovu autu o trochu výbavy navíc, některé uváděné věci jsem v ceníku nenašel - třeba vůbec nenabízí přední parkovací senzory.

 

Podle obrázku to má asi dobastlené dodatečně. Vypadá to, jak kdyby tam byly díry - to jenom asi není lakované, že?

 

Každopádně pokud budeme chtít porovnávat současné ceny, tak jsme najednou u Hojandé někde o cca 80 tis. výš než u plně  vybavené Fabie (kromě panoramy a specifických věcí typu paket pro špatné cesty).

Editováno: , autor: bojler
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ok... s tou zárukou nevím jak to je... jaký je rozdíl v záruce na 5 let a 150 tis. km a v mobilitě za Kč 990,-

 

zárku 5let/100 000km stojí pro retailového zákazníka "akční" cenu 990Kč

záruka 5let/150 000km žádnou akční variantu nemá a stojí 12 000Kč

 

Rozdíl je tedy v krytém nájezdu a relevantní by byl pro člověka, který ročně ujede víc jak 20 000km a zároveň míň než 30 000km.

 

 

 

moje auto bylo prostě vyrobený, ale bylo nový... žádná předváděčka apod.
 
Prostě a jednoduše to bylo skladové auto ve slevě. Vzhledem k nemožnosti jakékoli individualizace výbavy u Hojandé je to ale úplně jedno. Stejně si člověk zvolí maximálně barvu, občas z ceníku může přidat nějaký paket a to je všechno.
Editováno: , autor: bojler
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no s tou mobilitou je to takový prazvláštní - když maj 2 nabídky na 5 let a rozdíl je 11 tis :)

 

jinak jasný, ceníkový rozdíl je velký a je fér a Fabia vychází dobře ( ač naházená výbava je upřímně trošku mimo toho, co v takové kategorii aut člověk většinou požaduje ).

 

Dostal jsi skoro 3x větší slevu ( nevím proč ) a ta to dorovnala. Na Fabii se slevy moc nedávaj, je to nový model, žádaný, nestíhají vyrábět, nemají jediný důvod dát vyšší slevu :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle tady spousta lidí nemůže pochopit,že když cena fabie přeleze 340-350000 tak už se vyplatí uvažovat o větším autě.Týká se to samozřejmě i i20,clia,corsy,tam jsou ceny lépe vybavených verzí také na pováženou.

přesně tak

Já bych u Fábie koupil tuhle variantu

http://cc-cloud.skoda-auto.com/CarCard/73456534

je pravda, že tam mám 16" kola a dynamic, už to není výbava typická pro takový typ auta, ale také to zvedne cenu.

 

jsem na 365tis po slevě 347tis

 

kdybych vyhodil dynamic a 16" kola, jsem o cca 13tis níže a to auto pak dává smysl... On dává pro mě i s dynamicem a kolama, ale těch 350tis je takový strop pro fabii, pak je to plýtvání :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

musí se znát ceníková cena, ze který je sleva těch 30tis. Jinak i bez známosti ceníkové ceny to není nic extra. Ostatní automobilky dávaj také velké slevy.

Škodovka je prostě chtěná, nemá jediný důvod dávat velký slevy apod. Záleží už na zákazníkovi, jestli je ochoten ty peníze za to dát.

Ale i tak, můžeš dostat slevu daleko větší, záleží jenom co si nakonfiguruješ, jaký je to model a hlavně prodejce.

 

Ale aby bylo dodrženo téma, Fábia nemá vůbec špatnou cenu ( pokud to srovnám s konkurencí - né co za ty peníze koupím ).

Editováno: , autor: Rypicong
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bojlere,přední senzory jsou zároveň se zadními,aspoň otec to tak měl.A dostal 30000 slevu na auto z výroby,o tom si Škodováci můžou nechat jen zdát.Někde je holt ta agresivní politika pro zákazníka dobrá.Koukám,že na tebe H také funguje jako červený hadr.

 

V ceníku jsem našel pouze "Zadní parkovací senzory" a při vyhledávání "senzor" to najde jenom dešťový/světelný. Jinak souhlasím s rypicongem, že bez uvedení původní ceny ta sleva nemá žádnou vypovídající hodnotu.

 

Potenciál slevy u Škody teď není u Rapidu a Fabie, na ostatní modely jde úplně v klidu. Skladová auta prakticky nejsou a pokud jsou, tak naopak prodejci drží cenu. Je obrovský příval objednávek a výroba nestíhá vykrývat.

 

Mimochodem, na zajímavý výprodej jde narazit u Seatu - http://www.cb-auto.cz/Detail-vozu/2298-Leon-Style-1-2-TSI-81kW-M6- To samé Toledo - v lepší výbavě než u Rapidu jde skladové sehnat o cca 20 tis. levněji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V ceníku jsem našel pouze "Zadní parkovací senzory" a při vyhledávání "senzor" to najde jenom dešťový/světelný. Jinak souhlasím s rypicongem, že bez uvedení původní ceny ta sleva nemá žádnou vypovídající hodnotu.

 

Potenciál slevy u Škody teď není u Rapidu a Fabie, na ostatní modely jde úplně v klidu. Skladová auta prakticky nejsou a pokud jsou, tak naopak prodejci drží cenu. Je obrovský příval objednávek a výroba nestíhá vykrývat.

 

Mimochodem, na zajímavý výprodej jde narazit u Seatu - http://www.cb-auto.cz/Detail-vozu/2298-Leon-Style-1-2-TSI-81kW-M6- To samé Toledo - v lepší výbavě než u Rapidu jde skladové sehnat o cca 20 tis. levněji.

škoda že ta cena není při platbě v hotovosti

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bojlere,přední senzory jsou zároveň se zadními,aspoň otec to tak měl.A dostal 30000 slevu na auto z výroby,o tom si Škodováci můžou nechat jen zdát.Někde je holt ta agresivní politika pro zákazníka dobrá.Koukám,že na tebe H také funguje jako červený hadr.

  :kol-29:

Editováno: , autor: martikk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když se to dobře prodává, proč dávat slevy. Já ukecal max. 4% a to jsem oběhl přes 10 autosalonů. Na skladovku bych dostal 8%, ale nemá to co chci.

Dát slevu 30tKč, to už aby to někdo koupil nebo akce Opel 500, to koncern nikdy nemusí dělat.

Bych chtěl vidět fakturu z první nebo druhé garanční prohlídky takové Kie, Rencka nebo Hyundai.

Když to po 100tkm člověk rozpočítá se ztrátou hodnoty po 5 letech i s havarijním, tak koncern vyjde na km levněji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...