Přejít na obsah

Zimné pneumatiky


Diamant

Doporučené příspěvky

  • o 1 měsíc později...

vloni jsem koupil Dunlop Winter Sport 4D v rozměru 195/65 R15, najel jsem za zimu 13Tkm a nemůžu si na ně stěžovat. Na druhou stranu ale musím napsat, že moc příležitostí vyzkoušet je na sněhu nebylo.

Jinak hluk, opotřebení a chování bez námitek. Osobně si myslím, že pokud sáhneš po jakémkoliv trochu lepším výrobci, tak chybu neuděláš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zrovna včera jsem prohledával zimní. Favoritem pro mě jsou, dle testů, Goodyear Ultra Grip 8 (195/65/R15).

Nemáte zkušenost?

A co si myslíte... Má smysl tam místo 195/65 dát 205/60 (nějaké pozitivum?)? Mimochodem 205/60 jsou o 777 kč/ks dražší, než 195/65.

Editováno: , autor: sjakub
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Goodyear UG8 byly v testech loni 1 až 2 místě s Continentálem TS830 letos má Continental TS850.

Určitě je to dobrá volba zákazníci byli s nimi velice spokojeni.

Výrobce v dnešní době udává ,že na zimu je lepší širší pneumatika( je to tu hodně prodiskutované téma).

Rozdíl v ceně cca 3000 na sadě je dost velký ,umím si je představit je utratit za něco lepšího.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kupoval jsem udávané UG8 rodičům na Golfa v rozměru 195/65R15 a nemohou si je vynachválit.K baráku mají strmou cestu v zimě tam na odklízení sněhu posílají jen traktory, a oni neměli jediné zaváhání od těchto pneumatik. Jediné co mě při koupi zarazilo, byla země výroby a ta je povětšinou Polsko. :kol-32: Ale i tak jsou dobré. Já používám UG7+ a jsou také velmi dobré (možná bych řekl pocitově, že o trošku lepší než UG8) a nestalo se mi, že bych někde nevyjel. :kol-28:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nechapu proc jsem vezl z otrokovic plný kamion pneu do německa apk obratem plný kamion pneu do Mladé boleslavi (v rámci koncernu continental) ...

v otrokovicích jsem nakladal i pneu uplně neznámých značek velkých rozměrů (19-20") tím chci říct že je uplně jedno kde je pneu vyrobená co se kvality týče jde jen o lepší pocit asi kdyby tam bylo made in germany nebo czech republic nez made in poland :-D

Editováno: , autor: mcz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mcz:: Dělám v pneuservisu a můžu potvrdit z vlastní zkušenosti u pneu vyrobených v evropě je jedno v které zemi byly vyrobeny.

npř.nejmodernější linka Barumu byla v rumunsku. U mimo evropských zemí je to hodně velký rozdíl v hmotnosti pneu a

pevnosti bočnic na omak je u pneu z asie (Malaisie) konkrétně Barum ,

( Thajsko ) Dunlop, afrika ( JAR ) Goodyear , J. Amerika (Brazilie) Bridgestone .

Někdy je i rozdíl ve vzorku.

Editováno: , autor: Škrabi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Blíží se zima a tím i nákup nových zimních pneu, tak bych se dovolil zeptat jestli už někdo z vás vyzkoušel loňskou novinku NOKIAN WR D3? Chystám se je obout na Oriony 15" v klasickým rozměru 195/65 r 15 91T (potřeboval bych H ale ten není k mání, a u zmních být nižší může). Nokiany jsem jezdil na formanovi a na felicii jsme je taky měli, byl to typ Hakkapeliita později označovaný "W" a na sněhu vinikající, dále měl otec na firemním Caddy typ WR a taky si nikdy nestěžoval že by se někam nedostal. Co je zajímavé v testech nikdy nebyly na 1. místech ale na zasněžených silnicích vysočiny si vedly víc než dobře. Ještě nejsem 100% rozhodnutý ale asi do nich půjdu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ono je to s těma pneu těžký . Na Fábku jsem koupil loni Sava Eskymo . Jel jsem tak v půlce Března na Hochkar . Přijedu dole na ploše ( kdo zná ví ) prší a na autobus obouvají řetězi . Ptám se proč ? Od pulky sněží . Řetězi jsem v životě nepoužil tak si říkam pojedu co to dá a pak obuju . Nestačil jsem koukat vyjel jsem až na horu a to jsem po cestě objížděl Audiny, VW a ti jistě neměli šunt . Takže čím starší zimní tím horší , ale +- podle kvality .A pak babo raď :kol-28::kol-32:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem je měl (ty TS830) minulou zimu taky a lepší zimní pneu jsem neměl. Na sněhu špička a za jízdy naprosté ticho. A ty samé jsem pořídil i na scouta, takže pro mě je to číslo 1.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty Nokiany mě lákají nejvíc, hned za nimy mám ve výběru Dunlop WS 3D/4D. Finové určitě dobře vědí co dělají (i když se beztak vyrabí v Rusku, nebo někde jinde),pro naše cesty bude myslím dobrá, pokud bych vybíral pneu na jízdu po městě, nebo na dálnici asi bych zvolil jinak ale dálnice nevyužívám. Až některý vyberu a otestuju je tak dám vědět jaký jsou

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já na Fabii jezdil Good Year Ultra Grip 7 v rozměru 195/55 R15 a naprosto bomba. Jezdil jsem 70% po dálnicích (různý stav od suché vozovky a 14°C, až po zasněžené dálnice a fujavici s -18°C), město 25% (včetně rozsolených břeček) a 5% okresky (taky různý stav od nesolených protažených, až po naprosto suché) a gumy fakt paráda. Taky jsem vyjel všude tam, kde ostatní nasazovali řetězy. A dokonce i rozjezdy s plně naloženým autem na zasněženém kopci žádný problém :kol-47:

Letos na Octě dojezdím Barumky Polaris 2, které byly k autu při koupi. Při mém nájezdu tuhle zimu ale nevydrží - přece jen na dálnici barumky mizí jak pára nad hrncem :kol-32:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty Nokiany mě lákají nejvíc, hned za nimy mám ve výběru Dunlop WS 3D/4D. Finové určitě dobře vědí co dělají (i když se beztak vyrabí v Rusku, nebo někde jinde),pro naše cesty bude myslím dobrá, pokud bych vybíral pneu na jízdu po městě, nebo na dálnici asi bych zvolil jinak ale dálnice nevyužívám. Až některý vyberu a otestuju je tak dám vědět jaký jsou

Ty Nokiany mě lákají nejvíc, hned za nimy mám ve výběru Dunlop WS 3D/4D. Finové určitě dobře vědí co dělají (i když se beztak vyrabí v Rusku, nebo někde jinde),pro naše cesty bude myslím dobrá, pokud bych vybíral pneu na jízdu po městě, nebo na dálnici asi bych zvolil jinak ale dálnice nevyužívám. Až některý vyberu a otestuju je tak dám vědět jaký jsou

Šéfové byli minulý týden na akci od Nokianu v Rusku ,kde má nejmodernější fabriku.

Tam se člověk prakticky nedotkne pneumatiky, výstupní kontrola všech pneumatik rengenem.

To proti tomu výroba pneu v Continentalu v Otrokovicích je doslova manuální výroba,

u osobních pneu je jen namátková kontrola. Ruských nokianu se člověk opravdu bát nemusí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím,já mám Dunlop 4D,v zimě jsem na nich zatím najel 4000 km většinou na dálnici za mokra,nebo sucha a nebyl sebemenší problém. Na sněhu nemůžu sloužit,na hory nejezdím a v Práglu toho moc nebylo. Brácha je má také a výjezdy na Jizerku a podobně bez nějakých problémů. :kol-32:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...