Přejít na obsah

Zimní pneumatiky


Swordfish76

Doporučené příspěvky

  • o 1 měsíc později...
  • o 3 měsíce později...
  • o 6 měsíců později...
  • o 1 měsíc později...
  • o 4 týdny později...
  • o 11 měsíců později...

Zdravím,

mohu se zeptat jak řešit zimní pneu v rozměrech 215/50 R18 96W?

Díval jsem se zde v sekci karoq a nějak jsem na tohle nenarazil.

Rád bych se tedy zeptal, zdali jde zaměnit "váhový index". Našel jsem pouze informace, že váhový index musí zůstat. Volal jsem tedy do škody auto v OL, tam mi bylo řečeno, že se Váhový index v zimně "ponižují o 1 třídu, což není nikde oficiálně zmíněno. Rychlostní index  údajně lze změnit na hodnotu technicky nejvyšší rychlosti + což není ale problém, spíš ten váhový... Bohužel se mi nedaří sehnat pneumatiku "zimní" v požadované specifikaci dle VTP. A to výše zmíněné. Mohl by se mi prosím někdo poradit jak z toho ven? Specifikaci na 18" kola mají udanou ve VTP pouze tu, kterou jsem uvedl hned na začátku. Přikládám VTP Díky za případné rady. 

IMG_5844.PNG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 3 měsíce později...

Zapisovali ste prosim Vas niekto pre Karoq 2023 dalsie rozmery preu pre R18 resp. pneu R18 s inym zatazovym/hmotnostnym indexom 215/50/R18 92W?

Karoq 2023 1,5 TSI DSG 09/23 - som kupil s R17 na radu predajcu, ze vyuzijem svoje 2 hlinikove sady R18 z predchadzajueho Karoqu. No zapis v technickom preukaze ukazal, ze su zapisane ine rozmery pneumatik R18, resp. maju iny hmotnostny index ...
Pre R18 mam zapisany len rozmer 215/50/R18 96W #70Jx18 ET45 pricom predchadzajuci Karoq 2018 mal 215/50/R18 92W #70Jx18 ET45.
Skodovka vie o tomto probleme, ze su pre 1,5 TSI zapisane R18 s nezmyselne vysokym hmotnostnym indexom. Aj v porovnani s o 300 kg tazsim 2,0 TDI s panoramou, ktory ma zapisane R18 s 95W. Kontaktoval som slovenskeho importera, ktory uz 5 mesiacov slubuje, ze mi "bude vedieť zabezpečiť doklad na základe ktorého si budete môcť dať zapísať do OEV rozmer 18" pneumatík 215/50 R18 92W" resp.  "... v súčasnej dobe komunikujú s políciou o procese vytvorenia dokladu na dodatočne zapísanie pneumatík s rozmerom 215/50 R18 92W".

@Rachejtlak  sice zima pomaly konci, takze zimnepneu uz nie su aktualne, ale na zimu som to vyriesil cinskymi pneu Gripmax Status Pro Winter 215/50 R18 96 V XL Zimné, nemozem sa na ne stazovat, dokonca testy neboli zle.

Editováno: , autor: Ivan1968
uprava odkazu pre @Rachejtlak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...