Přejít na obsah

Servomotor klapky kúrenia


esmucho

Doporučené příspěvky

Mám problém s kúrením, pri zapnutí klimatizácie alebo kúrenia sa mi ozývajú rachtavé zvuky z palubovky zo strany spolujazdca. Mechanik mi povedal že to asi bude servomotorček klapky na pravej strane. Potreboval by som vedieť ktorý typ to presne je aby som ho vedel kúpiť. Daľej by som potreboval vedieť či je možné tento motorček vymeniť aj bez kompletnej demontáže palubovky.

 

Mám automatickú 2 zónovú klimatizáciu.

 

Stretli ste sa niekto s týmto problémom ?

 

Ďakujem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejdřív bych udělal (pokud nebylo už uděláno) základní nastavení klapek.

 

Současně stlačit tlačítka - zapnout kličky motor je vypnutý ,potom současně stlačit ECON + Sipka vodorovna

 na displeji klimy se zobrazí ,,rosypaný čaj" a během asi 30 vteřin se klapky nast. do zákl.polohy-na displeji se znovu ukáže teplota.

 

Pokud nepomůže pak teprve řešit dál-mě to pomohlo  :kol-28: 

Editováno: , autor: ccdeny
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ďakujem za radu,

 

Spravil som to, ale čakal som asi 2 minuty a teplota sa neukázala, po znovu otočení klúčov už teplota naskočila.

Výsledok je ešte otázny, pazvuky sa zo začiatku ozvali ale potom už to bolo potichu tak uvidím čo to spraví neskôr.

 

Bodaj by to bolo len takto jednoduché :)

 

Nejdřív bych udělal (pokud nebylo už uděláno) základní nastavení klapek.

 

Současně stlačit tlačítka - zapnout kličky motor je vypnutý ,potom současně stlačit ECON + Sipka vodorovna

 na displeji klimy se zobrazí ,,rosypaný čaj" a během asi 30 vteřin se klapky nast. do zákl.polohy-na displeji se znovu ukáže teplota.

 

Pokud nepomůže pak teprve řešit dál-mě to pomohlo  :kol-28: 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Určite by som to rád videl možno to je len znečistené, otázka je: dá sa to vybrať aj bez vačšieho zásahu do palubovky ? napríklad spod spolujazdcovej schránky ?

 

Ako ste to vymontovali ?

 

Ďakujem

 

Pripadne servo rozdelat a zkusit vycistit drahu potenciometru. A potom zase udelat zakladni nastaveni. To zase pomohlo mne. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak tech servomotorku je tam snad 6, takze odpovedet neni tak jednoduche. Ja resil servomotorek ovladajici klaplu recirkulace. Kdyz vyndas prihradku spolujezdce, tak se urcite dostanes ke 2 servomotorkum, oba jsou primo nad ventilatorem. A snad by se dalo dostat i k dalsimu, ktery ovlada teplotu pro stranu spolujezdce. Dalsi 3 servomotorky jsou od ridicovy strany. K tem by se melo dat dostat po demontazi budiku. Urcite se nemusi sundavat cela palubka...

Editováno: , autor: LucasCZE
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže, nakoniec som vymontoval priehradku spolujazdca a celkom lahko som sa dostal k 2 motočekom, po rozobratí som zistil že ten zadný (zmiešavacia klapka) je príčinou problému.

Ako môžte vidieť na jednom detailnom obrázku - je tam vylomený list šneku (biely) elektro motorčeka ktorý cez modrý medzikus ovláda nastavenie klapky. Tým že pri pokuse zmenit polohu klapky tento šnek preskakoval cez zuby vytváral rapotanie a znemožňoval klapke správne nastaviť zmiešavací pomer.

 

Už som si objednal náhradný, ktorý ma vyšiel 40€. Držte mi palce aby sa mi to podarilo tak dobre dať dokopy jak mi to išlo rozobrať :D

 

A ešte raz všetkým ďakujem za rady.

post-94292-0-26605300-1432471110_thumb.j

post-94292-0-49136900-1432471151_thumb.j

post-94292-0-04117900-1432471188_thumb.j

post-94292-0-79633500-1432471221_thumb.j

post-94292-0-37231300-1432471258_thumb.j

post-94292-0-30109800-1432471297_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to jsi objednal 1K1907511C, coz je servomotorek pro regulaci teploty na strane ridice. To co na fotce drzis v ruce ma na sobe napsane 1K0907511D, coz je servomotorek omezovaci klapky. Podle me zamenit nejdou, ale nevim. Proc jsi neobjednal s tim samym oznacenim? :kol-32:

 

EDIT: Ted mi doslo, ze mozna chces vymenit jen ten snek. Protoze servomotorek, ktery tam patri, je cca 2x drazsi... Tak to by snad slo. Ale nevim... :kol-32:

Editováno: , autor: LucasCZE
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pravdu povedať som to neobjednával podla čísla ale preto lebo bol identický. Ostatné dostupné na eshope majú iný typ prevodu. Len tento jeden má polkruhové ozubené koleso. Podla mna by tam mal pasovať.

 

Pridám fotku aj z druhej strany. Je to rovnaký typ.

 

Uvidíme :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže motorek mi prišiel, ako vidíte na fotke sú rovnaké. Zložil som to naspať a zresetoval nastavenie podržaním ECON + šipka a všetko funguje na jednotku :)

 

Inak bol som prekvapený ako jednoducho je to spravené. Teraz už by mi tá oprava trvala asi pol hodku. skrinka spolujazdca drží na 6 tich šróboch a tieto motorčeky tam držia vdaka plastovej krytke s jazýčkami čiže sa dajú vymontovať v pohode rukou. Je to tam dostupné a prehladné. Palec hore! Simply clever :)

post-94292-0-24384000-1432918291_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...