Přejít na obsah

Osvětlení SPZ - nefunkční


Tomáš Truhlář

Doporučené příspěvky

Odšroubuj dva šroubky a změř si ji. Případně se podívej do originální sady náhradních žárovek, tam je taky. Přijde mi to rychlejší, než čekat, až to někdo změří za tebe. ;) Jinak je tam docela dost prostoru a kontakty jsou dlouhé, takže tam určitě bude minimálně 0,5 cm variabilita.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

zdar kluci,jsem tu nový,tak doufám,že dělám dobře a nezakládám duplicitní téma. Rád bych kdyby ste mi poradili,koupil jsem si superba,je to facelift 07 2.8 V6 a zjistil jsem,že mi nesfítí osvětlení spz,sundal jsem sklíčka a velá komplet elektrika se mi vysypala,včetně zelených plesnivých žárovek. Jak je to možné? kde to zatíká? a jak to opravit,budu muset koupit celý vnitřek a na jakém systému to tam vlastně pracuje,všiml jsem si,že jsou žárovky chycené společné se sklíčkem,ale kde se to připevnuje uvnitř a kde je kontakt jsem si nevšim.

Dík za případné rady;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

co se týče toho zatékání,tak bych to přisuzoval tomu,že pokud ti zestárne to gumové těsnění kolem toho sklíčka tak tam tudy se ta voda dostane.Jak se tam dostane už je další věc,ale co třeba při mytí auta nebo i za deště,když ti jde od zadních kol sloupec vody?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 roky později...

Já to taky vidím, jako drahý. Hlavně jakmile to odejde, může se to celý zahodit

A hodí se tam něco decentního a ne aby to svítilo jako bůhví co. Tuhle jsem jel za autem, co měl nějaký vysoce svítivý LEDky a vypadalo to otřesně, až to skoro oslňovalo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

toto konkrétne je úplne na hovno! 1.drahé, z číny to máš za facku ale aj tak by som do toho neišiel

2. svieti to ja k hovado! načo kurnik na ŠPZ a fakt to je rusive pre sofera za tebou, videl som to svietit na zivo

po 3. nemá to homologizáciu a svieti to jak las vegas - lepidlo na policajtov...

ja som to vyriesil, kvalitnejsími ledkami s menšou svietivosťou. od vtedy mi nikto zo zelených na to nepindal, je to pekné, nebije to však do očí, ledky sa neprehrievajú, ani neblikajú a chybu by nehlásili ani na 2 oktávke :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

ahojte..prestalo mi svietit osvetlenie SPZ...problem je v tom ze som uz kupil aj druhu listu s osvetlenim ale z nejakeho dovodu mi prestala ist stava do osvetlenia...zadne svetla mi svietia tak ako maju ale z nejakeho dovodu mi nejde 12V do tej listy...

kde by som mohol hladat najblizsi spoj? alebo z coho v resp odkial ide napatie do listy? 

 

viete mi poradit?

dik igor

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hosi....sme sa nepochopili....mne nejde stava uz na ten privodny pin ...na pin co napaja osvetlenie...uz tam nemam stavu...cize potrebujem radu...kam ide pin? do akej svorky v aute? smerom k napajaniu..nie k osvetleniu...lebo mne uz v kablikoch z hada nejde 12 V...

 

a tie fotky som si nemohol pozret lebo nemam opravnenie od admina...:-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To lovec31:

Nechápu, že kupuješ novou lištu a předtím nezměříš, zdali není v háji napájení

Už jí máš, tak dobrá. Především změř, jestli Ti na osvětlení chybí plus nebo minus

Pokud minus, tak jen ukostříš. Pokud plus, udělej "bypas" z koncového světla a to přímo na kabel v kufru, který vede do víka. Jednoduchý úkon.

Control modul řešit nemusíš, osvětlení SPZ není na něj napojeno.

Za chvíli budeš mít hotovo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nie nie..najprv prestalo svietit jedno svetielko potom druhe..odhnili mi kontaktiky v liste..znama porucha:-))na zaklade toho som kupoval druhu listu..a nejde mi +12v...preto som chcel najst odkial je ten 12v kablik napajany..ale asi mas pravdu a odpichnem ho zo zadneho svetla...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...