Přejít na obsah

Kod motoru na STK - BMD vs. AWY


kolmi

Doporučené příspěvky

Až když jsem dával auto do servisu před STK.

servis na to přišel? A oni vědí, co máš napsané v techničáku? Ptám se proto, jestli ta přestavba není z nějakého důvodu na první pohled zřejmá. Případně, že z ní vyplývá nějaká jiná nekompatibilita. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sice to nevím, ale možná to bylo tak. Origínální HTP BMD šlo do kytek, což není zas tak nepravděpodobné, takže se měnil celý motor, který přišel první pod ruku a auto honem pryč.

Dotyčný má smolíka, ale ani neuvedl kde to auto koupil, jak to bylo s evidenčkou atd.  Takže bych to začal řešit (alespoň zkusil) s předchozím majitelem.

 

Když už by bylo nejhůř, tak sehnat motor BMD a nechat vyměnit, stávající prodat. Jo za blbost se platí, já to znám moc dobře.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Tak situaci jsem nakonec vyřešil výměnou motoru za správný typ, nechtěl jsem riskovat vrácení z technické a navíc by stejně auto nemělo hodnotu a nešlo prodat jak už bylo zmíněno. Snad jsem se zase na nějakou dobu zbavil problémů :-)

 

Jinak toto téma podle mě pořád nemá jasnou odpověď, jestli by auto s jiným typem prošlo nebo ne a nebo jestli se dá udělat výmaz motoru z TP?!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vymazávalo se číslo motoru, né typ.

A toto téma má jasnou odpověď - NEPROJDE. Jediná šance by byla, že technik odflákne stk a nezkontroluje to. Ale to je risk a pochybuji že by takovou věc nekontrolovali. Mě teda vždy a i kola a pneu podle TP.

 

 

 

Edit: byl jsi rychlejší.

Editováno: , autor: Woody
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A hlavně - tohle by měla bejt zásadní vada, opravňující kupce k totální reklamaci vozidla = neboli po zjištění faktu, že v autě je motor s jiným kódem než v techničáku je kupec oprávněnej požadovat anulování celýho prodeje a vrácení kupní ceny právě z důvodu toho, že takhle zbastlený auto nesmí podle §§§ vůbec na silnice... A to nemluvím o tom, že tohle si měl kupec zkontrolovat respektive nechat zkontrolovat už právě při tý evidenční kontrole ještě před přihlášením - kurva dyť proto se ty evidenčky taky dělají !!!!!!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Otevřu kapotu, pohledam kod motoru a srovnám s velkým TP. 

Před ohlednutim auta se podivam na net, kde by měl kod být. Pokud není tak odpověď výš.

To je jak v mateřské škole, jak zkontrolovat kod motor s tp  :wallbash: 

 

Takže velmi pravděpodobně zkotroluješ suchý z nosu....

Problém je v tom, že přístupná je akorát ta samolepka na rozvodech. Kód vyražený na bloku u příruby převodovky byl naposledy vidět u felicií. Je možné, že u některých malých motorů se tam dá nějak dostat zrcátkem, ale například u naftového dvoulitru tam ani neplivneš. Je to naprosto nepřístupné místo. Takže, aby jsi to nějak smysluplně zkontroloval, tak by jsi toho musel relativně dost rozebrat. A nikdy jsem neviděl, že by se při STK či evidenční kontrole něco rozebíralo. A nikdy jsem to ani neviděl v autobazaru.

 

Já už jsem totiž motor chtěl kontrolovat několikrát a už dlouho se mi to u žádnýho auta napřímo nepovedlo. Respektive uspěl jsem jen nepřímo. Zpravidla se dá dostat k číslu hlavy a podle toho odvodit motor, ale ne vždy to poskytne jednoznačnou odpověď. Jasně řada motorů se dá rozeznat pohledem, ale také to neplatí vždy. Takže se velmi rád poučím, jak to dělat, nějak jednoduše....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...