Přejít na obsah

Montáž potahů


Andrews

Doporučené příspěvky

Poraďte kdo už se zabýval potahy na O2. Jak se sundávají zadní boční "molitany"? Je to jen naražený v nějakým plastu a stačí použít sílu vhodným směrem, nebo je tam jinej fígl?

Druhá věc jsou potahy na přední sedáky. Mám potahy od CAPPA "na míru" a nechápu jak mám zajistit přední sedáky když na vnější straně sedadla je ten plast co těsně přiléhá a pod něj se dostat nejde. Jak se to sundává? Připadá mě že to drží za nějaký plastový příchytky, ale nechce se mi to urvat :huh:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já když jsem si uvědomil ten děs, co souvisí s montáží potahů na míru (mám potahy od MADu, píšu o tom v jiném vlákně - "kožené autopotahy") tak jsem si to nechal namontovat v servisu ŠKODA stálo mě to 1300 Kč. Přišlo mi to rozumnější než bych se s tím půl dne vztekal sám. Ono totiž i v servisu je to práce na skoro 3 hodiny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky řešení, ale pro servis si nechám techničtější věci. Tohle jsou látkový takže by to mělo bejt o o kousek jednodušší. Ale zeptámse máš zachovanou funkčnost stránky pod sedadlem spolujezdce ?

Samozřejmě, stejně tak kapsy na zadních stranách předních opěradel a včetně funkčnosti bočních airbagů (ty potahy jsou schváleny a testovány i pro boční airbagy)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Funkce bočních airbagů není ovlivněna. CAPPA na to má taky certifikat. Prostě to není sešitý a sou svě látky přes sebe volným překryvem. Údajně je to taký jediný způsob co i škodovka schvaluje.

Kapsy, loketka, bederní vše je ok jen ty přední sedadla jsem ještě nevyřešil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Funkce bočních airbagů není ovlivněna. CAPPA na to má taky certifikat. Prostě to není sešitý a sou svě látky přes sebe volným překryvem. Údajně je to taký jediný způsob co i škodovka schvaluje.

Kapsy, loketka, bederní vše je ok jen ty přední sedadla jsem ještě nevyřešil.

no to máš asi pravdu, protože mě ty sedáky od Madu taky nějak nesedí. Ty boční plasty tam prostě překáží.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To HonzaKLE> ta tohle dokážu i doma :p

Ale teď vážně na ty boční molitany jsem nevyzrál :angry: ale už vím že dole to drží na tomhle háčku kterej mi nejde rukou odháknout (skoro bych řek že tam není vůle), možná zejtra kombinačkama. Plast kolem předního sedadla pude IMHO jen po oddělání celýho sedadla a pak nějaký šrouby zespodu.

potahy01.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové člověk se furt učí jinak jsem postup jak namontovat potahy kompletně popsal na tomle fóru - jen hledat.

Oki našel jsem :D : 3. bočnice u zadních sedaček vyndáte: v půlce výšky za ni zatáhnete a vyskočí horní úchyt a pak je trochu sranda se spodním je třeba ho stlačit dolů a trochu jako ze dveří vozu a hurá byly venku. Zpátky při montáži je nutné postupovat taky od spodu. Pozor na plast, který je před úchytem. Ps. důležité je vytáhnout bočnici stejně vysoko jak byla pře montáží jinak se nahoře v úchytu nepřichytí - zase můj postřeh - no prostě počítač je uvnitř jinej...

Dobře ráno to zkusím jen nevím táhnout směrem ke dveřím nebo dopředu?

To by se mělo povést, ale co stím předním sedadlem? Zatím jsem to napěchoval do mezery mezi plastem a sedadlem snad se to udrží.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže abych ukončil debatu co jsem začal přináším alespoň můj návod na ty zadní boky. Taha směrem do interiéru (jak radil ferda) je jedna možnost. Bok se prohne, vrchní háček vyskočí a spodní už jde snadno. IMHO ne optimální. Moje rada je :

Odklopit sedák -> rukou zatlačit nahoře směrem dolů co nejvíc to pude a zároveň podebrat rukou bok zhruba v půlce aby se vyklonil směrem do interiéru

Vyklouzene jen ten vrchní háček, spodní tam má zarážku a je třeba mu pomoc.

Přední sedáky IMHO nejdou kloudně udělat bez demontáže komplet sedadla sundání plastů kolem. Ale pokud člověk hodně pěchuje tak se mi povedlo kousek látky protlačit a pomocí jí pak stáhnout ještě kousek a zajistit.

potahy03.jpg

BTW jak inteligentě vkládat obrázky, aby vznikl malej náhled?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...