Přejít na obsah

Prehrievanie PZ kolesa


dodok

Doporučené příspěvky

Zdravím

 

Môj problem je v tom že sa mi prehrieva PZ koleso. Menil som komplet brzdove doštičky v predu aj zadu.

 

Zadne pomocou origo pripravku, vsetko bolo ok aj po mesiaci som pocul škrípanie a zistil som že mam 

 

horuce PZ koleso. Rozobral som to a zistil som že su zakusnute / zapečene / dstičky. Vyčistil som koplet

 

strmen, kotuč /brzdy/ chvilu bolo vsetko ok. Po mesiaci to iste ,zistil som ze bola zakusnuta vnutorna 

 

doštička, Znovu som to vyčistil a teraz sa k tomu pridalo aj PP koleso. Prosim poradte, každa rada dobrá..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Brzdy si opravuji sám na více autech, dodávky, osobní, všechny koncern, popsaný problém jsem řešil než jsem to vzal do svých rukou. Destičky nesmí být natěsno, při zahřátí se utáhnou a stane se to co tobě. Já je vždy při výměně nebo kontrole zkouším, musí se volně hýbat, opravdu volně, aby si našly svoji polohu a mohly se při uvolnění pedálu vracet. Je jasné, že vždy nejprve vyčistím sedla a pak tam vložím destičky a kontroluji schopnost pohybu Většinou se stává, že nové destišky musím mírně tvarově obrousít v místě, kde se nevejdou nebo se příliš utahují, dělá vrtva barvy na koncích. Ale opatrně s broušením, to neznamená, že tam potom budeš mít velkou vůli, ale nesmí to  být utažené. Také je nutné nechat něco na pružných vložkách, pokud tam jsou, ty je stabilizují, vymezují vůli a umožňují pohyb, při vkládíní nových destiček musí zůstat navolno. Sedla kolem destíček se také zanášejí rzí a brzdovým materiálem, i s tím je potřeba počítat, proto tam musí zůstat rezerva. Ještě jeden zvyk, asi se to nemá, ale sedla lehce do sucha máznu grafitovou vaselinou, aby to nerezlo,, ale fakt jen tak do sucha. Dříve když jsem dal auta někam na opravu s brzdami, buch staré destičky ven, buch nové zpět, dyť se tam vešly  a jedem, to musí odsejpat, co bys chtěl. Pak jsem u Jičína v noci v dešti s připojeným přívěsem opravoval, jedno kolo horké, druhé rozpálené jak drajfus, že se na to nedalo půl hodiny šáhnout. Teď mam klid. Asi tak.

Editováno: , autor: Pivo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...