Přejít na obsah

Piskľavé zvuky od pravého predného kolesa


mirod

Doporučené příspěvky

Ahojte. 
Pri jazde po asi 20 km začne nepravidelný piskľavý zvuk od pravého kolesa. Zvuk po čase prestane, ale počas dlhšej jazdy neskôr aj vráti. 

Nahral som ho na video: https://streamable.com/3wf7ar

Vedel by niekto poradiť, o aký problém ide a čo s tým robiť? Nenašiel som nikde možnú odpoveď.

Ďakujem.

Miro

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Zdravím. Já se přidám k tomuto tématu také.

Mám stejný písklavý zvuk po pár kilometrech jízdy. Dle mého odhadu levé přední kolo. Při jízdě rovně, při zatáčení. Většinou se to děje v nižších rychlostech, ale někdy i při vyšší rychlosti.

 

Již jsem vyměnil kompletně na přední nápravě:

Kotouče+desky

Oba třmeny.

Levé ložisko.

 

Třmen se pohybuje na vodících čepech bez problému. Chvilku jsem měl klid a potom to zase začalo.

V pondělí jsem měl levou brzdu komplet rozebranou. Do mezery mezi těhlici a ložiško jsem stříknul kousek WD40.

Vodící lišti pro destičky (na těhlici) jsem pořádně vyčistil, namazal a destičky neměly vůbec problém v pohybu.

Na destičkách sražený hrany.

Když jsem dojížděl z práce k domovu, tak to začalo opět pískat ( ne neustálé pískání, ale třeba na chvilku to přestane ).

Je jedno jestli jedu rovně nebo zatáčím.

 

Jinak mám O2 FL 1.2 TSI.

 

Jestli někoho něco padadá, budu vděčný.

Našel jsem hodně témat na tohle, ale nikdo neměl při tomhle problému již vše vyměněno.

 

Děkuji a přeji hezký den.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...