Přejít na obsah

Nabijeni baterky


mike_k

Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...

Z zime nejezdim, loni jsem baterku odpojil, letos odpojovat nebudu a na jare na jare nabiju bez odpojeni.

Nemate nekdo zkusenost jak dlouho vydrzi akumulator ve Fabii bez provozu, nez se baterie vybie (1,4 16V 55kW, radio Symphony, centralni zamykani)? V manualu pisou 4 tydny ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemate nekdo zkusenost jak dlouho vydrzi akumulator ve Fabii bez provozu, nez se baterie vybie (1,4 16V 55kW, radio Symphony, centralni zamykani)? V manualu pisou 4 tydny ...

Ahoj,

Cital som niekde, ze je to 1 % za den. Ked tam mas viac spotrebicov (alarm, radio, ...) tak je to vyssia hodnota.

Dovi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ciste teoreticky by vybijeni plne nabite 50Ah baterie trvalo 180dni.(pocitam odber kolem 10mA)

ALE

-plne nabita baterie na zacatku asi nebude...

-na konci chces nastartovat tak potrebujes u benzinu cca 25% kapacity

-samovybijeni (pricny proud v baterii) je u modernich baterii tak kolem 0.1% za den

takze prakticky by mela vydrzet tech 30-50dnu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Mám smutnou zkušenost, že pokud necháte vůz s baterkou i perfekně nabitou měsíc mimo provoz, vůz už dálkovým ovládáním v zimě ve studené garáži neodemknete. Já jsem si u své Fábie pro omezení ukradení vyjmul oba zámky dveří. Byl to mazec. Mám nainstalovaný výborný autoalarm fy Jablotron, který je ve spojení s mobilním komunikátorem pořádný žrout. Takže když bez přípravy (pootevřené okno u řidiče) v zimě dlouhodobě odstavíte vůz v zapadané garáži, máte na problém zaděláno. Radím tedy v zimě v horách připojit baterii bez odpojování na dobíječku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám smutnou zkušenost, že pokud necháte vůz s baterkou i perfekně nabitou měsíc mimo provoz, vůz už dálkovým ovládáním v zimě ve studené garáži neodemknete. Já jsem si u své Fábie pro omezení ukradení vyjmul oba zámky dveří. Byl to mazec. Mám nainstalovaný výborný autoalarm fy Jablotron, který je ve spojení s mobilním komunikátorem pořádný žrout.

Ten mesic plati s tim Tvym autoalarmem nebo bez nej?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vždy jsem obdivoval lidi, co si koupí autíčko a pak s ním v zimě vůbec nejezdí, respektive víkendové jezdce, ti jsou ještě lepší, pak vůbec nějak nechápu, k čemu jim to auto je, asi na výstavu :D

Nicméně, loňskou zimu mi poprvé nastal problém se startováním a to podotýkám, že baterie byla původní, tudíž po 5 letech provozu už měla nárok na výměnu, ale jelikož jsem zrovna neměl novou po ruce, ještě jsem ji zkusil dobít.. vydrželo to asi tak pár dnů a pak šla do kolen uplně, tak jsem jí vyměnil. Chci tím říci jen to, že za rok najezdím cca 15000 km, což není moc, ale prostě jezdím skoro každý den těch pár kiláků a v pohodě těch 5 let vydržela. A to mám auto komplet v elektrice, alarm, radio a další blbůstky, co žerou proud.

Takže jezděte s autem (od toho to taky je) a pak nemusíte řešit, jak dlouho vydrží, či nevydrží :p

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co dodat - jste z Liberecka, já z Jablonce a tak asi víte, co následuje, když náhle v zimě vážněji onemocníte a nedostanete se v Jablonci ve sněhové kalamitě ke své řadové garáži pár dní. Ostatní vás prostě zahrnou při odklízení přívaly sněhu a tak dokud se nevykurýrujete, není ve vašich silách se k vozidlu dostat. Nemusíte ze mne dělat svátečního jezdce, vlak, autobus ani MHD jsem zatím k dojíždění do práce ani v zimě nepoužil, spolehlivé zimní obutí mě nikdy nezradilo. Zradila mne pouze ta baterie, ke které jsem se prostě nedostal a následně nemožnost použití dálkového ovládání k otevření vozidla. Přeji vám, abyste se byť proti své vůli nestal také tím svátečním jezdcem, na kterého jste mne pasoval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...