Přejít na obsah

Zimní pneu


StandaO

Doporučené příspěvky

Ta D11 je asi prokleta, ja jsem tam v lete taky prorazil pneu a nez jsem stacil zastavit, tak pneu byla cela zboku sjeta, ze ta guma na boku pak sla prorazit i prstem. A to se mi to stalo na prednim... nedejboze, ze bych zastavil o neco pozdeji.... :feve:

Editováno: , autor: PMA
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím pánové,

od pátkujsem se stal také majitelem nového vozu Škoda Fabia II 1,4 16V a to a verze kombi Sport (výbava).

Bohužel ještě nemám zimní pneu a tak otázka směřuje na vás. Nenašel jsem úplně přesně to, co jsem potzřeboval, proto tato otázka.

Jakou značku a jakou velikost zimních pneu pro FABII II ve výbavě Sport, která má kontrolu tlaku v peumatikách?? někde jsem četl, že to má pak i vliv na výběr pneu, resp. rozměrů.

Půjdou koupit R14, nebo to musí být jen R15, stejné jako jsou letní?? (195/55 R15 BridgeStone letní)

varianta A: 165/70 R14

varianta B: 185/60 R14

Díky za pomoc, určitě dám na vaše zkušenosti ;-)

Kama

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pritomnost kontroly tlaku v pneu nema vliv na vyber pneu. Skodovka pouziva tzv. neprimou metodu mereni, takze to vubec nemusis resit.

Osobne bych doporucil pro zimni pouziti rozmer 185/55 R15, auto na nem jeste i dobre vypada.

Samozrejme ale neni problem pouzit i pneu v 14" provedeni.

Znacku si vyber dle penezenky, obecne je ale vhodnejsi zvolit neco kvalitnejsiho, cti GoodYear Ultra Grip 7+, Continental Winter Contact TS 790, Dunlop SP Winter Response, Pirelli Winter 190 SnowSport, apod.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a kdyby jste si měli možnost vybrat z těchto 3 značek zimních pneu, která by to byla??

1) Sava ESKIMO S3........165/70 R14 81T

2) Semperit WINTER-GRIP........165/70 R14 81T

3) Polaris 2........165/70 R14 81T

mám totiž možnost na koupi těchto 3 typů za slušné ceny s ohledem na již proběhlý začátek zimního období.

Díky

PS: hlavně mi nepiště, že by jste nebrali ani jednu variantu a raději chodili pěšky v zimě, já vim, že to není nic extra, ale v zimně opravdu toho moc nenajezdim ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a kdyby jste si měli možnost vybrat z těchto 3 značek zimních pneu, která by to byla??

1) Sava ESKIMO S3........165/70 R14 81T

2) Semperit WINTER-GRIP........165/70 R14 81T

3) Polaris 2........165/70 R14 81T

Polaris 2 - šel bych ale do 15. Líp to vypadá a dají se sehnat za cca 1300,- Kč/ks. (185/55/15)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...