Přejít na obsah

První výměna oleje


chaky

Doporučené příspěvky

Jaký je váš názor na to, kdy by se měla udělat první výměna oleje u 2.0 TSI 140kW motoru?

Doporučení ze servisního manuálu - 2 roky / 30 000 km se mi samotnému moc nezdá a rozmlouvá mi to prakticky každý. Můj běžný roční nájezd je 10k - 15k km a říkal jsem si, že to by mohla i rozumná perioda výměny při běžném provozu.

 

Co u nového motoru? Leckdo mi radil i to, že první výměnu mám udělat už po 2 500 km. Jak to vidíte vy?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odpověz si na na základní otázku - jak dlouho si chceš auto nechat? 

 

Odpověď - po dobu záruky/do 5 let - pak se na to vyprdni a dodržuj předepsaný prodloužený interval. Cokoliv jiného jsou pro tebe zbytečně vyhozené peníze a ten motor vydrží 100.000/5 let bez problému i v tomto režimu.

 

Odpověď - déle jak záruku - pak vyměnit první náplň mezi 2-3 tisícema km a pak každý rok, nebo po 10-15 tis km. Nejideálnější varianta v tomto případě je jednou ty sám doma, za rok servis, za rok ty, za rok servis atd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zvolil jsem u 2.0 TSI střed, tedy měnil po roce a v 11 tis.km poprvé (ještě v 5 tis. km byl olej "čistý"), ze ten rok neubyl, ale ani nepřibyl - v důsledku benzínu v oleji.

Dál budu měnit po 15 tis. km nebo roce (už se osvědčilo u ostatních aut). Neboť si auto nechám asi i po záruce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...